Αγαπημένη μουσική σειράς κινουμένων σχεδίων

Wally είπε:
Αδερφια μου,αλητες,πουλια νομιζα οτι ειχα καταστησει σαφες οτι το συγκεκριμενο poll διαπραγματευεται σειρες κινουμενων σχεδιων και οτι επισης δεν μπορουμε να ξεπερασουμε τις 10 επιλογες.Αν ειχαμε και πιο πολλες δεν θα ηταν δημοσκοπηση,θα ηταν λιστα για το Βασιλοπουλο.Θα γινει poll για κινουμενα μερος 2 η εκδικηση καθως και για μαριονετες και για κανονικα παιδικα σηριαλς με ηθοποιους.

Patience is a virtue :D
Βrother of metal

τσεκαρε το ποστ μου! Ας οργανωσουμε battle of soundtracks
 
Και εγώ ψήφισα τα "Γιαπωνέζικα παραμύθια", μου αρέσει εξίσου ο "Sport Billy" και το "μια φορά και έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος".


Το κορυφαίο μου όμως είναι το "Muppet Show"!!!


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Uh_aG5MzPVM]YouTube - the muppets show intro
 
Νίλς Χόλγκερσον μια κι έχω μια ιδιαίτερη αγάπη στις Βόρειες Χώρες. 2η επιλογή (εάν υπήρχε) θα ήταν αβλεπί τα Γιαπωνέζικα Παραμύθια. Για outsiders ψηφίζω Αστυνόμο Σαΐνη (την ελληνική version ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!), Saber Rider, MASK (αμερικανική version) και BraveStarr.
 
Λοιπον παιδια επειδη το θεμα εχει ενδιαφερον, προτεινω το εξης.

Να μαζεψουμε καταρχην οσα υπολοιπα μουσικα θεματα νομιζουμε πως αξιζουν. Προσωπικα δεν θα αφηνα απεξω παιδικες σειρες επειδη δεν ειναι καρτουν. Μετα να κανουμε διαδοχικα δημοψηφισματα (τωρα ανα 5 ανα 10 θεματα, αυτο μπορει να συζητηθει). Οι νικητες αυτων των δημοψηφισματων θα παιρνανε στηνεπομενη φαση οπου θα διαγωνιστουν μεταξυ τους και θα βγει το καλυτερο.

Επειδη υπαρχει και το θεμα αναμνησεις που παιζει μεγαλο ρολο, πχ τα γιαπωνεζικα παραμυθια σαν μουσικο θεμα ειναι ωραιο αλλα κατα βαση μας τρελαινει λογω της εξαιρετικης σπανιοτητας και οτι ειναι κατι τοσο παλιο που συγκαταλεγεται στις πρωτες μας μνημες, θα ελεγα να παιξει ενα ξεχωριστο βραβειο για τo πιο νοσταλγικο μουσικο θεμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με διαφορά, ψηφίζω Sport Billy!! Το ακούς και σου φτιάχνει την διάθεση αυτό το τραγουδάκι!
 
Μα φυσικά Χάιντι!!! και σαν δεύτερο η Οδύσσεια του διαστήματος.
 
ψήφισα Nils Holgerson αλλά συμφωνώ με την candy, μιας και ανατριχιάζω όταν ακούω το Thunder Thunder Thundercats ,oooooooo!!!!!!!
 
pingu είπε:
[...]αλλά συμφωνώ με την candy, μιας και ανατριχιάζω όταν ακούω το Thunder Thunder Thundercats ,oooooooo!!!!!!!

+1!

Ψήφισα στρουμφάκια μιας και στα 5 μου είχα φάει κόλλημα μαζί τους (την κασέτα με τα τραγουδια τους την είχα λιώσει-ακόμα την έχω!)

Και είμαι ήδη σε αναμονή για το sequel του poll!
 
Oδυσσεια του Διαστηματος!

Αν και το τραγουδι τιτλων που μου ειχε κανει τη μεγαλυτερη εντυπωση ηταν απο το "Διαστημοπλοιο Αργω". Πραγματικα επικο!
 
Και είμαι ήδη σε αναμονή για το sequel του poll!
Θα ειναι το μεθεπομενο poll και θα αφορα μουσικη απο "κοριτσιστικες" παιδικες σειρες.

Επειδη δεν το κατεχω το θεμα πληρως (περα απο Candy,Heidi,Sandybell) στειλτε κανα PM με λιστα
 
ΧΑΙΝΤΙ, ΧΑΙΝΤΙ, ΧΑΙΝΤΙΙΙΙΙΙ!!!!!!! τη λατρευα απο πολυ μικρη!!! απο τα αγαπημενα μου παιδικα!!! :flower:
 
θα πω με τη σειρα που τα ξανα άκουσα πριν λίγο καιρό και έπαθα την πλάκα μου...

Γιαπωνέζικα

Νιλς

Οδύσσεια

ταο-ταο

Δον κιχώτης

Πινόκιο- η σειρά απο ετ2

αμάν...όλο με κάνετε και βουρκώνω...
 
Ψήφισα Sport Billy, αλλά θα ψήφιζα Κάντυ Κάντυ αν ήταν μέσα στις επιλογές της δημοσκόπησης...

Στις "κοριτσίστικες σειρές" η Κάντυ Κάντυ βγήκε πρώτη και με μεγάλη διαφορά! (δεν μου κάνει εντύπωση...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψήφισα κι εγώ τις "Μικρές Γιαπωνέζικες Ιστορίες". Δεύτερος βέβαια θα πήγαινε ο Νιλς Χόλγκερσον, λόγω του σοκ που έπαθα κι εγώ ακούγοντας ξανά τη μουσική του, έπειτα από 20 και πλέον χρόνια!
 
Μα συγνωμη, ειναι δυνατον να μην συμμετεχει η θρυλικη ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ????? :(
 
Πίσω
Μπλουζα