Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

και σε πρώτο πλάνο η Καίτη Λαμπροπούλου. Ποιος να είναι αυτός που ανάβει το τσιγάρο της Μάρως; Μου φαίνεται γνωστός αλλά δε μπορώ να τον θυμηθώ..
 
O Bασιλης Αυλωνιτης καλυτερος ηταν μεσοκοπος παρα νεος.
Οσο για τη Μαρω Κοντου εδω βρισκοταν στην καλυτερη εποχη της απο θεμα εμφανισης. Αυτο το πλατινε μαλλι που το εκανε κοτσο της πηγαινε παρα πολυ και κριμα που το αλλαξε. Για αρχες δεκαετιας του '60 το κοβω.
 
Θλίψη για το θάνατο του Σον Κόνερι. Ευτυχώς πέθανε όπως το ήθελε, όπως είπε η Μισελίν. Θυμήθηκα μια φωτογραφία μου το 1968.aston martin comstumes (5).jpg
 
O Bασιλης Αυλωνιτης καλυτερος ηταν μεσοκοπος παρα νεος.
Οσο για τη Μαρω Κοντου εδω βρισκοταν στην καλυτερη εποχη της απο θεμα εμφανισης. Αυτο το πλατινε μαλλι που το εκανε κοτσο της πηγαινε παρα πολυ και κριμα που το αλλαξε. Για αρχες δεκαετιας του '60 το κοβω.

Κάποιοι άνθρωποι όσο μεγαλώνουν τόσο γλυκαίνουν. Έτσι έγινε και με τον Βασίλη Αυλωνίτη. Φάτσας τελείως, ειδικά όταν χαμογελούσε ήταν γλυκύτατος. :)
 
Εδώ η Μάρω είναι πριν να κάνει εγχείρηση στη μύτη της. Πολύ όμορφη τότε !

Εδώ μου θυμίζει μια Αμερικανίδα που σέρβιρε το μπούστο της στο τραπέζι και από δίπλα η Λόρεν το κοιτούσε με τρόμο.
Μια χαρά ήταν η μύτη της πάντως. Τι τη σκάλισε;
 
Εδώ μου θυμίζει μια Αμερικανίδα που σέρβιρε το μπούστο της στο τραπέζι και από δίπλα η Λόρεν το κοιτούσε με τρόμο.
Λες αυτην εδω. Σοφια Λωρεν και Τζεην Μανσφιλντ.

1604393470508.jpeg
 
Ναι οκ αλλά η σημαία της Ουρουγουάης πως σχετίζεται;
 
Μάλλον οι Άγγλοι μπέρδεψαν την ελληνική σημαία, με τη Ουρουγουανή. Μοιάζουν λιγάκι εδώ που τα λέμε...
 
Εδώ πριν μερικά χρόνια τα μπέρδεψαν και οι Έλληνες. Ε και η Αλίκη δεν πήρε μυρωδιά όπως φαίνεται... :(
 
4 ηθοποιοί σε στιγμιότυπά τους από παρουσίες τους στη Βουλή. Κατά χρονολογική σειρά.

1. Η Αιμιλία Υψηλάντη με την κοινοβουλευτική ομάδα του ΚΚΕ αμέσως μετά τις εκλογές της 18/10/1981. Πηγή.

aimilia.jpg

2. Ο Κώστας Καρράς την περίοδο που ήταν βουλευτής με τη Νέα Δημοκρατία (2000-2007). Πηγή.

KARRAS.jpg

3. Ο Γιάννης Βούρος το 2011 με το ΠΑΣΟΚ. Πηγή.

Vouros.jpg

4. Ο Γιώργος Πάντζας το 2015 με τον ΣΥΡΙΖΑ. Πηγή.

patzas.medium.jpg

Έναν κατάλογο ηθοποιών - εκλεγμένων βουλευτών μπορείτε να βρείτε εδώ (δεν γνωρίζω αν είναι εξαντλητικός).
 
Η Ζωή Λάσκαρη σε γυρίσματα της Φίνος...
Απο το Αγαπη για παντα ειναι. Αυτα τα ρουχα φορουσε οταν τρακαρε το αμαξι της και πηγαν τον Φερτη στο νοσοκομειο.
 
Πίσω
Μπλουζα