Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Εμενα παντως η Καραγιαννη λιγο πιο πανω μου θυμιζει Σπεραντζα Βρανα.
 
Αυτό είναι πιο φυσικό απ΄τ αλλό. Πως δεν καταπιαν τις μασέλες τους βέβαια παραμένει μυστήριο...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σιγά ρε παιδιά! Πως κάνετε έτσι; Η φωτό με τους γέροι είναι παμπάλαια και πλέον ιστορική. Τώρα ξαφνικά αηδιάσατε;

Χορν Βουγιουκλάκη.
Βοήθησε με Θεέ μου να μη σχολιάσω.
Αυτός δεν ήταν που δεν ήθελε να δεθεί στο άρμα της; Και τώρα τι; Της ψιθύρει δυο φωνήεντα στο στόμα;
 
Σιγά ρε παιδιά! Πως κάνετε έτσι; Η φωτό με τους γέροι είναι παμπάλαια και πλέον ιστορική. Τώρα ξαφνικά αηδιάσατε;
Συγγνώμη, αλλά σου "αρέσει" να βλέπεις κάτι τέτοιο; No offence, βέβαια.
 
Να τη σβήσω ευχαρίστως απλώς θεώρησα ότι όλοι την ξέρατε καθότι ρετρομανιακοί, αλλά ξέχασα ότι οι πιο πολλοί είστε νεότεροι και δεν θυμάστε ποιους δείχνει. Πρόκειται για τον Λεονίντ Μπρέζνιεφ, Γενικό Γραμματέα του ΚΚΣΕ / πρόεδρο της Σοβ. Ένωσης και τον Έριχ Χόνεκερ, πρόεδρο της Ανατολικής Γερμανίας. Η φωτογραφία τραβήχτηκε το 1979 κατά τη διάρκεια της επίσκεψης του Μπρέζνιεφ στην Ανατολική Γερμανία και είναι διάσημη. Παρόντες ήταν ένα σωρό επίσημοι που χειροκροτουσαν αυτή την ένδειξη σοσιαλιστικής αδελφοσύνης (αν τολμούσαν ας έκαναν αλλιώς). Την έβαλα για να σχολιάσω ότι το φιλί Χορν - Βουγιουκλάκη ήταν το ίδιο ειλικρινές κα "φιλικό" με αυτό.

Από την άλλη, αν ήταν ένα απλό ζευγάρι ερωτευμένων ηλικιωμένων, γιατί να μη φιληθούν? Ο έρως χρόνια δεν κοιτά, και οι μασέλες αν είναι σωστά βαλμένες δεν κινδυνεύουν. Ναι, θα μου άρεσε να δω κάτι τέτοιο, άσχετα από το φύλο των ερωτευμένων, αν και διακριτικά θα κοιτούσα αλλού. Μόνο νέοι μπορούν να είναι ερωτευμένοι? Όταν φτάσουμε τα χρόνια του Μπρέζνιεφ (εγώ νωρίτερα από σας) μακάρι ν' αντέχουν τα κότσια μας για έρωτες και φιλάκια.
 
Συγγνώμη, αλλά σου "αρέσει" να βλέπεις κάτι τέτοιο; No offence, βέβαια.
Αν μιλάμε το να φιλιούνται δύο άντρες, ναι. Αν μιλάμε το να φιλιούνται δύο παπούδια, ναι.
Για τη Βουγιούκλω και τον Χορν όμως, αηδίασα σχεδόν. Για το λόγο που προανέφερα.
 
Αν μιλάμε το να φιλιούνται δύο άντρες, ναι. Αν μιλάμε το να φιλιούνται δύο παπούδια, ναι.
Για τη Βουγιούκλω και τον Χορν όμως, αηδίασα σχεδόν. Για το λόγο που προανέφερα.

Δικαίωμα σου να σου αρέσει αλλα ξέρεις σοκάρει λίγο το θέαμα γιατί όπως και να το κάνουμε εμενα σόκαρε το παιδί μου η εικονα αυτη (που ήταν διπλά μου και με ρωτούσε μετά διάφορα) και φυσικά σόκαρε και εμενα που μου αρέσει να βλέπω αντρόγυνα να φιλιούνται ή παπουδια και γιαγιαδες απο αγάπη και όχι γλωσσοφιλα αντρων για τον κουμμουνισμό και τον φιλελευθερισμό αγαπητέ μου φίλε @elephadas ) , οπως και να το κάνουμε είναι λίγο ανορθόδοξο αυτό που βλέπουμε και φτάνει τα όρια του παρά φύσιν!

Σύμφωνα με τους κανονισμούς του ρετρομανιαξ η εικόνα αυτη πρέπει να σβηστεί (άλλωστε είναι και εκτoς θεματολογίας).
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σύμφωνα με τους κανονισμούς του ρετρομανιαξ η εικόνα πρέπει να σβηστεί άλλωστε ειναι και εκτoς θεματολογιας.
Ας δώσει τη λύση η διαχείριση γιατί ομολογώ δε βλέπω πως παραβιάζονται οι κανονισμοί. Όσο για το εκτός θέματος, τραβηγμένο απ τα μαλλιά. Έχουμε κάνει εκατοντάδες αναρτήσεις εκτός θέματος.
Για την ουσία του πράγματος δε θα πω τίποτα, η φωτογραφία είναι χιλιοδημοσιευμενη δεκαετίες τώρα. Πολιτικό σχόλιο δεν υπήρξε, μάλλον χιούμορ ήταν απ τον ελέφαντα.
Με βάση τους κανονισμούς αυστηρά το " τιναφτορε " του @Αρμαγεδών θα πρέπει να αφαιρεθεί ως προσβλητικό σχόλιο εις βάρος του Ελέφαντα.
Να θυμίσω μόνο πως η φωτογραφία έχει ξαναδημοσιευθει στο φόρουμ, θαρρώ πάλι απ τον ελέφαντα.
Πραγματικά απορώ που πήρε τέτοια έκταση.
 
Με βάση τους κανονισμούς αυστηρά το " τιναφτορε " του @Αρμαγεδών θα πρέπει να αφαιρεθεί ως προσβλητικό σχόλιο εις βάρος του Ελέφαντα.
Θα το διορθώσω, εφόσον δεν είναι σωστό και ζητώ συγγνώμη από τον elephadas αν θίχτηκε :) Πάντως, το "τιναφτορέ" το έγραψα καθαρά για χιουμοριστικό σκοπό, χωρίς να ξεχνάω πως όταν το χιούμορ αρχίζει να προσβάλλει, παύει να είναι χιούμορ. Επίσης, δεν "πήγαινε" στον elephadas αλλά στην φωτογραφία που ανήρτησε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ας δώσει τη λύση η διαχείριση γιατί ομολογώ δε βλέπω πως παραβιάζονται οι κανονισμοί. Όσο για το εκτός θέματος, τραβηγμένο απ τα μαλλιά. Έχουμε κάνει εκατοντάδες αναρτήσεις εκτός θέματος.
Για την ουσία του πράγματος δε θα πω τίποτα, η φωτογραφία είναι χιλιοδημοσιευμενη δεκαετίες τώρα. Πολιτικό σχόλιο δεν υπήρξε, μάλλον χιούμορ ήταν απ τον ελέφαντα.
Με βάση τους κανονισμούς αυστηρά το " τιναφτορε " του @Αρμαγεδών θα πρέπει να αφαιρεθεί ως προσβλητικό σχόλιο εις βάρος του Ελέφαντα.
Να θυμίσω μόνο πως η φωτογραφία έχει ξαναδημοσιευθει στο φόρουμ, θαρρώ πάλι απ τον ελέφαντα.
Πραγματικά απορώ που πήρε τέτοια έκταση.

Αλλο το χιούμορ μιας έκφρασης του Αρμαγεδων και αλλο το εκφυλιστικο μηνυμα που βλεπουμε στην φωτογραφια και που δεν κολλαει και με τιποτα με την φωτογραφια της Βουγιουκλακη και τον Χορν! Μαλλον προσβαλλει και λιγο θα ελεγα...

Δεν κολλαει και με την φιλοσοφια και το επιπεδο του συγκεκριμενου φορουμ!

Συγχωρεσε με αλλα τετοια φωτογραφια δεν εχω δει ποτε μου σε αυτο το φορουμ απο το 2007 που εχω γραφτηκα.
 
Αλλο το χιούμορ μιας έκφρασης του Αρμαγεδων και αλλο το εκφυλιστικο περιεχομενο που βλεπουμε που δεν κολλαει και με τιποτα την Βουγιουκλακη και τον Χορν! Μαλλον προσβαλλει και λιγο θα ελεγα...
Αγαπητέ φίλε δε νομίζω πως χρειάζεται δικηγόρο ο ελέφαντας. Επικαλείστε τους κανονισμούς όμως κατά το δοκούν. Να κατέβει η φωτογραφία γιατί ΕΣΕΙΣ θιχτηκατε και δεν βλέπετε το χιούμορ, αλλά να γράφετε τιναφτορε και να ζητάτε να κατέβει ξένη ανάρτηση.
Εσείς μπορείτε να κάνετε το χιούμορ που πιστεύετε. Οι άλλοι θα πρέπει να κατέβουν.
Τελοσπαντων, σ εμένα απάντησε ο ελέφαντας κι εγώ δε θιχτηκα.
Ας αποφασίσει η διαχείριση.
 
Να κατέβει η φωτογραφία γιατί ΕΣΕΙΣ θιχτηκατε και δεν βλέπετε το χιούμορ, αλλά να γράφετε τιναφτορε και να ζητάτε να κατέβει ξένη ανάρτηση.
Κοίτα, το χιούμορ είναι απολύτως υποκειμενικό. Μπορεί κάτι που κάνει κάποιον να γελάει, μπορεί κάποιον άλλον να τον θίγει. Γι' αυτό, εγώ προσωπικά πιστεύω πως τέτοιες "λεπτές" αναρτήσεις καλό θα είναι να αποφεύγονται, γιατί αλλού αποσκοπούν και αλλού μπορεί να καταλήξουν. Δεν είπα να κατεβεί η ανάρτηση!
 
Εγώ ζήτησα να μπει σε spoiler ή να σβηστεί καλύτερα και τους λογους τους αναφέρω παραπάνω.

Ας αποφασίσει η διαχειριστική ομάδα του φόρουμ @AEON
 
Γι' αυτό, εγώ προσωπικά πιστεύω πως τέτοιες "λεπτές" αναρτήσεις καλό θα είναι να μην γίνονται, γιατί αλλού αποσκοπούν και αλλού μπορεί να καταλήξουν.
Δεν είδα να κατέληγαν κάπου πριν την παρέμβαση σας. Αλλά αφού μιλάτε προσωπικά, προσωπικά κι εγώ να σας πω πως ο Ελέφαντας ανέβασε τη φωτογραφία για να καταδείξει το ψεύτικο του πράγματος. Κι εγώ το κατάλαβα διότι μιλάμε χρόνια κι έχουμε διαμορφώσει κώδικες επικοινωνίας με τα μέλη σε τέτοιο βαθμό που τουλάχιστον καταλαβαίνει ο ένας το χιούμορ του άλλου. Επίσης σχολιάζουμε ανθρώπους που τους έχουμε χιλιοσχολιασει και λίγο πολύ ξέρουμε τι πιστεύει ο καθένας.
Κι ξ φωτογραφία του προφίλ μου θα μπορούσε να θεωρηθεί αντιαισθητική, αλλά δεν ενοχλεί κανέναν. Ξέρετε γιατί; γιατί τα μέλη ξέρουν γιατί την έχω ανεβάσει.
 
Κι εγώ το κατάλαβα διότι μιλάμε χρόνια κι έχουμε διαμορφώσει κώδικες επικοινωνίας με τα μέλη σε τέτοιο βαθμό που τουλάχιστον καταλαβαίνει ο ένας το χιούμορ του άλλου
Δεν γνωρίζω προσωπικά τα διάφορα μέλη, και συνεπώς δεν μπορώ να ξέρω το χιούμορ τους (δεν αναφέρομαι στον elephadas αλλά γενικά). Αν ήταν έτσι, τότε δεν θα μπορούσαμε να σχολιάσουμε τίποτα και κανέναν (π.χ. το φιλί της Αλίκης με τον Χορν, που, χωρίς να θέλω να δυναμιτίσω το κλίμα, μου φάνηκε "προσβλητικό", ήταν ή δεν ήταν, το "βοήθησε θεέ μου να μην σχολιάσω)! Είναι κακό δηλαδή, το ότι δεν "θέλω" να βλέπω τέτοια πράγματα; Όχι!
Και επαναλαμβάνω, δεν ζήτησα να κατεβεί η δημοσίευση. Απλά πρότεινα να μην γίνονται τέτοιες δημοσιεύσεις. Τώρα, ο καθένας είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για ό,τι ανεβάζει, και θα είναι υπεύθυνος για το τι θα ακολουθήσει. Και για να είμαι σωστός, δεν αναφέρομαι στον elephadas, αλλά σε όλους μας, ακόμα και στον εαυτό μου :)
 
Πίσω
Μπλουζα