Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Ο Μουστάκας ως Ευτέρπη στο ροζ γάτο (πάνω τέρμα δεξιά) θεωρώ ότι ήταν από τις κορυφαίες ερμηνείες του. Και μόνο που το θυμάμαι λύνομαι στο γέλιο.
 
¿¿¿¡¡¡"Η ωραία Ελένη των γαϊδάρων"!!!???
 
Την παλιά εποχή οι βασιλιάδες, βασίλισσες και ευγενείς κυκλοφορούσαν συνέχεια με ένα στέμμα στην κεφάλα? Δεν ήταν κουραστικό?
 
εγώ είχα διαβάσει ότι στην στέψη της Ελισάβετ 2, η βασιλομήτωρ ανησυχούσε γιατί το στέμμα το επίσημο που θα φορούσε στην διάρκεια της τελετής ήταν βαρύ 6 κιλά.! άρα δεν γυρνούσαν συνέχεια με το στέμμα θα ήταν κουραστικό και άχρηστο μιας και όλοι ήδη ξέρανε ποιος ήταν βασιλιάς/βασίλισσα!
 
Ο ενδυματολόγος του Χορν είχε άλλη ιδέα . Αν και ας κρατήσω και μία πισινή διότι δεν έχω δει τον Ερρίκο τον Δ ούτε τον έχω διαβάσει κι έτσι δεν ξέρω τι πραγματεύεται. Μπορεί να είναι μια πολύ επίσημη εκδήλωση οπότε όλοι φοράγανε τα λιλιά τους. Έτσι κι αλλιώς φοράνε όλοι
1649688076324.png
 
Η πρώτη γυναίκα του Γιώργου Μούτσιου ήταν η Ζανέτ Σιστοβάρη
Βρήκα μόνο μια αναφορά στο γάμο τους και το άρθρο λέει πως «η τέχνη και η μόδα ήταν πάντα ένας καλός συνδιασμός». Μοντέλο ήταν η Σιστοβάρη; Πάντως το άρθρο είναι απ ότι λέει το άρθρο του 1970.
 
Σιστοβάρης δεν ήταν οίκος μόδας? Ή κάτι τέτοιο? Ήταν πολύ γνωστό όνομα στα νιάτα μου.

Κοίταξα στο Γκουγκλ. Γουναρικά. Διεθνής οίκος. Το μόνο που λένε είναι ότι ο Νίκος Σιστοβάρης είχε παντρευτεί την κόρη του Τσάπλιν (και εγγονή του Ευγενίου Ο'Νηλ). κι ο γιός του λέγεται Τσάρλι. Ίσως να έχω δει διαφημίσεις Sistovaris σε Αμερικανικά περιοδικά, τότε που οι γούνες δεν ήταν ταμπού,

Μπα, και στο Sistovaris το ίδιο λένε.

Βρήκα μια αναφορά που έλεγε ότι η Σοφία Λώρεν αγόραζε γουναρικά από τον οίκο (όχι όμως τον Νίκο, ο οίκος ήταν "Παναγιώτης Σιστοβάρης και υιοί" και είχε έδρα στη Γενεύη)

Άρα λογικά η Ζανέτ Μουτσίου ήταν κόρη κάποιου από το Σιστοβαρέικο, εξ ου και η σχέση με τη μόδα.

Υποθέτω η κυρία Π. Λ. μπορεί να μας πει περισσότερα.
 
Βρήκα μόνο μια αναφορά στο γάμο τους και το άρθρο λέει πως «η τέχνη και η μόδα ήταν πάντα ένας καλός συνδιασμός». Μοντέλο ήταν η Σιστοβάρη; Πάντως το άρθρο είναι απ ότι λέει το άρθρο του 1970.
Σιστοβάρης δεν ήταν οίκος μόδας? Ή κάτι τέτοιο? Ήταν πολύ γνωστό όνομα στα νιάτα μου.

Κοίταξα στο Γκουγκλ. Γουναρικά. Διεθνής οίκος. Το μόνο που λένε είναι ότι ο Νίκος Σιστοβάρης είχε παντρευτεί την κόρη του Τσάπλιν (και εγγονή του Ευγενίου Ο'Νηλ). κι ο γιός του λέγεται Τσάρλι. Ίσως να έχω δει διαφημίσεις Sistovaris σε Αμερικανικά περιοδικά, τότε που οι γούνες δεν ήταν ταμπού,

Μπα, και στο Sistovaris το ίδιο λένε.

Βρήκα μια αναφορά που έλεγε ότι η Σοφία Λώρεν αγόραζε γουναρικά από τον οίκο (όχι όμως τον Νίκο, ο οίκος ήταν "Παναγιώτης Σιστοβάρης και υιοί" και είχε έδρα στη Γενεύη)

Άρα λογικά η Ζανέτ Μουτσίου ήταν κόρη κάποιου από το Σιστοβαρέικο, εξ ου και η σχέση με τη μόδα.

Υποθέτω η κυρία Π. Λ. μπορεί να μας πει περισσότερα.
Ναι η Ζανέτ Σιστοβάρη ήταν κόρη Σιστοβάρη. Το κατάστημα υφασμάτων Σιστοβάρη στην Ερμού. Η Ζανέτ δεν ήταν μοντέλο, ήταν παντρεμένη πριν και είχε μια κόρη από τον πρώτο γάμο της. Δεν ξέρω λεπτομέρειες.
 
1979 στην πρεμιερα του εργου Η κυρια του Μαξιμ, με πρωταγωνιστρια τη Ζωη Λασκαρη. Μαζι με την ηθοποιο ο Κωστας Καρρας και η Αννα Φονσου.

1649761089403.jpeg
 
Πίσω
Μπλουζα