Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Τι χουφτώνει ο Χιώτης? Πατάτα δεν είναι, πεπόνι δεν είναι, παπάγια δεν είναι, μάνγκο δεν είναι, τι είναι?
 
Τι χουφτώνει ο Χιώτης? Πατάτα δεν είναι, πεπόνι δεν είναι, παπάγια δεν είναι, μάνγκο δεν είναι, τι είναι?
Μάνγκο πρέπει να είναι. Για την ακρίβεια "Χιώτη Μάνγκο"! :p
 
Αν πω ότι η Κάτια μου άρεσε περισσότερο σε μεγαλύτερη ηλικία από ετούτη εδώ... Κάπου στα 90s δηλαδή.
 
Αν πω ότι η Κάτια μου άρεσε περισσότερο σε μεγαλύτερη ηλικία από ετούτη εδώ... Κάπου στα 90s δηλαδή.
Θα συμφωνήσω αν και όσο μεγάλωνε τόσο σκελετοποιούνταν. Πολύ κόκαλο ρε παιδιά...



Όσο για το Χιώτη πιο πάνω, με τις πιτζάμες βγήκε φωτό; Ήμαρτον Παναγία μου...
 
Οι πιτζάμες δείχνουν ότι ήταν ειδυλλιακή οικογενειακή στιγμή. Κι η Λίντα μάλλον ρόμπα φοράει.

Άδικα κουράστηκε ο συντάκτης του Δανδουλάκειου κειμένου να συγγράψει την αθάνατη προπαγανδιστική του πρόζα. Του τη βάλανε με άσπρα γράμματα σε ανοιχτόχρωμο φόντο για να μην μπορούμε να τη διαβάσουμε. Εγώ βαρέθηκα και παράτησα την προσπάθεια μετά τις 2 πρώτες γραμμές.
 
Μας λιποθύμησες απόψε με τις παρατηρήσεις σου ελέφαντα. Άλλαξες κρύσταλλα στα γυαλιά σου; που τα είδες; Μπράβο!
 
Ο Νίκος Ξανθόπουλος στην πρώτη του εμφάνιση στην ταινία "Η ζωή μου αρχίζει με σένα" του 1958

Η ταινία ΄΄Η Ζωή μου Αρχίζει με Σένα΄΄ γυρίστηκε το 1961. ΄Ηταν η δεύτερη ταινία παραγωγής της Ρίσσα Φιλμς, που ήταν η δική μου εταιρεία. Η πρώτη μου ταινία ήταν η Αυγή του Θριάμβου, σκηνοθέτης ο Φίλιππος Φυλακτός που ήταν τότε άντρας μου. ΄Εγινα παραγωγός για να τον βοηθήσω να γυρίσει την ταινία. Παντρευτήκαμε το Δεκέμβριο 1959 και αυτή, η πρώτη ταινία, γυρίστηκε το 1960. Σ΄αυτή τη ταινία πήρα το ρόλο της Μαρίας που οι Γερμανοί τη κουρέψανε, μικρός ρόλος, αλλά σαν παραγωγός δεν θέλησα να πληρώσω υπέρογκα ποσά που ζήτησαν διάφορες ηθοποιοί επειδή θα κουρευόντουσαν. ΄Ετσι έγινα ηθοποιός. Πήρα καλές κριτικές και ο άντρας μου σκέφτηκε να με κάνει πρωταγωνίστρια στη δεύτερη ταινία, που ήταν η πρώτη του Νίκου Ξανθόπουλου. Τον προτίμησα εγώ αντί για τον Αντρέα Μπάρκουλη που ήθελε ο Φυλακτός. Η τρίτη μου ταινία σαν παραγωγός και πρωταγωνίστρια ήταν Τέρμα τα Δίφραγκα. Μετά ήρθαν οι άλλες ταινίες μου άλλων παραγωγών.Pari website pics 8246 (2).jpg
 
Ο Γιώργος Μαρίνος στην πρώτη του εμφάνιση στην ταινία "Η αυγή του θριάμβου" του 1960.




Σωστά. Ο Γιώργος Μαρίνος έκανε ένα μικρό ρόλο στη ταινία ΄΄Η Αυγή του Θρίάμβου΄΄. ΄Ηταν πολύ γλυκό, χαμογελαστό και ευγενικό νεαρό πλάσμα. Η ταινία αυτή ήταν η πρώτη ταινία που έγινα παραγωγός - Ρίσσα Φιλμς - για να βοηθήσω τον άντρα μου Φίλιππο Φυλακτό να γυρίσει την ταινία. Είμαστε νιόπαντροι τότε. Πήρα το μικρό ρόλο της Μαρίας που οι Γερμανοί τη κούρεψαν και δεν θέλησα να πληρώσω το υπέρογκο ποσό που ζητούσαν ηθοποιοί επειδή θα κούρευαν τα μαλλιά τους! Ετσι έγινα ηθοποιός!img882.jpg
 
Ο Παντελής Ζερβός σε νεαρή ηλικία !

Προβολή συνημμένου 214072

Mια διόρθωση σε ένα παλιό μου post. Παλιά αυτή η φωτο κυκλοφορούσε στο ίντερνετ, σαν εικόνα του νεαρού Παντελή Ζερβού. Μάλλον όμως πρόκειται για τον Μίμη Πιερράκο, παλιό ποδοσφαιριστή που σκοτώθηκε στον πόλεμο του 1940,
 
Πίσω
Μπλουζα