Αγαπημένοι ηθοποιοί όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί!

Γνωρίζουμε τίποτα για τη συγκεκριμένη παράσταση;
Παρεμπιπτόντως πολλές ευχές για τη γιορτή σου, Αντώνη! Να είσαι πάντα υγιής και χαρούμενος!
σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές , αν αναφέρεσαι στον Μουστάκα δεν είναι από θεατρική παράσταση αλλά από την μπουάτ Μόστρος που συμμετείχε το 1976
 
Δεν είναι καθόλου κομ ιλ φο μια Βασίλισσα Αμαλία να φιξάρει βασανιστικά τελευταία στιγμή όλα τα μαλλιά, τα λιλιά :)bigeyes:) και τα παράσημα του Φον Μάπα
 
Η Αλικη εμαθε πως υπηρχε κι αλλη βασιλισσα Αμαλια;
Και αν ναι, το μαλλι της Ατζολετακη πως παραμενει στη θεση του;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η φωτογραφία με τον Μάκη Δεμίρη και τη Γωγώ Αντζολετάκη είναι από την παράσταση "Ο μπαρμπέρης του Όθωνα" των Διονύση Τζεφρώνη - Κώστα Καραγιάννη - Νίκου Καμπάνη, ιστορική κωμωδία, που είχε ανεβεί στο θέατρο "Ακροπόλ" τη χειμερινή περίοδο 1975-1976 από τον θίασο Γιώργου Πάντζα - Καίτης Παπανίκα - Μάρθας Βούρτση - Μάκη Δεμίρη. Η σκηνοθεσία ήταν του Δημήτρη Ποταμίτη και η μουσική του Γιώργου Χατζηνάσιου. Το είχα δει όταν ήμουν πιτσιρικάς (8-9 ετών) και το θυμάμαι αμυδρά. Υπάρχει σχετικό απόσπασμα στο αρχείο της ΕΡΤ:
 
Άκρη δεξιά στη σειρά των μικρών φωτογραφιών βλέπουμε τον σκηνοθέτη της παράστασης Δημήτρη Ποταμίτη, αλλά αυτός ποιος είναι?
1642689348751.png

Από τους συντελεστές της παράστασης λογικά πρέπει να είναι ο Χρήστος Νέγκας, μόνο που μ' αυτό το μαλλί μου θυμίζει γνωστό τραγουδιστή της εποχής για τον οποίο τις τελευταίες δεκαετίες έχουν κυκλοφορήσει βλακώδη κουτσομπολιά,
 
Δεν βλέπω το όνομά του στους συντελεστές. Ούτε τον φαντάζομαι να τραγουδάει σε παράσταση αναφερόμενη στην εποχή του Όθωνα.

1642690153512.png
 
Ο Τερης Χρυσος ειναι. Εχει δικιο ο @g1973tony. Οι μικρες φωτογραφιες μαλλον δεν εχουν σχεση με την εν λογω παρασταση.
 
Άκρη δεξιά στη σειρά των μικρών φωτογραφιών βλέπουμε τον σκηνοθέτη της παράστασης Δημήτρη Ποταμίτη, αλλά αυτός ποιος είναι?
Προβολή συνημμένου 235551

Από τους συντελεστές της παράστασης λογικά πρέπει να είναι ο Χρήστος Νέγκας, μόνο που μ' αυτό το μαλλί μου θυμίζει γνωστό τραγουδιστή της εποχής για τον οποίο τις τελευταίες δεκαετίες έχουν κυκλοφορήσει βλακώδη κουτσομπολιά,
Ο Τερης Χρυσος ειναι. Εχει δικιο ο @g1973tony. Οι μικρες φωτογραφιες μαλλον δεν εχουν σχεση με την εν λογω παρασταση.
ΣΕ ΤΙ ΕΧΩ ΑΜΑΡΤΗΣΕΙ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΕΡΠΙΝΙΑΔΗΣ
 
Ε, πώς να περνούσε τις νύχτες της η γυναίκα? Τηλεόραση και Ιντερνετ δεν υπήρχαν, του Όθωνα δεν, το έριχνε κι αυτή στο τάκου τάκου ο αργαλειός μου.
 
Πίσω
Μπλουζα