Αγαπημένο Group B αυτοκίνητο

εποχές που ο οδηγός έπρεπε να έχει γερά χέρια..
 
Και τα γερά χέρια ακόμα δεν αρκούσαν με αυτά τα αυτοκίνητα...

picture.php


Ότι απέμεινε από την Delta S4 του Τοιβόνεν...

Και κάτι ακόμα:

Έχω την αίσθηση ότι αρκετοί από όσους ψήφισαν Lancia και Toyota στο παρών δημοψήφισμα, έχουν μάλλον στο νου τους μεταγενέστερες Group A εποχές με Integrale και τετρακίνητες Celica με Σάινθ. Ειδικά το "Group B" φορτηγό της Toyota, πως είναι δυνατόν να το ψηφίσει κανείς ενάντια σε οποιοδήποτε από τα υπόλοιπα υποψήφια;;; :xm:
 
Και εγω με βαση την integrale, ψηφισα την S4.

Αλλα ειναι και αλλοι λογοι.

Ασε που δεν ειχε επιλογη YUGO tuned by ZRT (ZASTAVA RACING TEAM).

Αυτα ειναι γκαζια, αν εχετε δει αναβαση με Yugo, θα ξερετε.
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Ta2RGNnIGfQ]

Άκου ήχο και δες οδήγηση!

Δυστυχώς αυτοί που τα έχουν τα πορσικά, τα διπλοπαρκάρουν έξω από καφετέριες και παίζουν με το κλειδί...

Εκτός αν είναι Τζίγγερ... ;)

Jigger2.jpg


Μη με κατηγορήσετε ότι επηρεάζω την ψηφοφορία, έτσι???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Stratos ηταν Group 4
 
Μμμμ ... μάλλον τα έκανα λίγο μαντάρα . Νόμισα πως το Group 4 ήταν μέρος του Group B . Και εγώ που τόσα χρόνια πίστευα πως η Stratos συμετείχε στο Group B !
 
quattro φυσικά. ήταν βέβαια σαν κουτιά και άσχημα (ειδικά τα πρωτα) αλλα σου πέρναγε μόλις πατούσες γκάζι...
 
Maddog είπε:
Και κάτι ακόμα:

Έχω την αίσθηση ότι αρκετοί από όσους ψήφισαν Lancia και Toyota στο παρών δημοψήφισμα, έχουν μάλλον στο νου τους μεταγενέστερες Group A εποχές με Integrale και τετρακίνητες Celica με Σάινθ. Ειδικά το "Group B" φορτηγό της Toyota, πως είναι δυνατόν να το ψηφίσει κανείς ενάντια σε οποιοδήποτε από τα υπόλοιπα υποψήφια;;; :xm:
Μιαμ μιαμ, αν πετύχω τον γείτονα μου θα σου βγάλω κανένα γίγα φωτογραφίες από την Ιντεργκράλε του να γουστάρεις, με τα γνωστά χρώματα βέβαιος. :)
 
Πίσω
Μπλουζα