Αγορά PS Vita κ.α.

Ναι ειναι στιλ 2d κ ψευτο3d καλξη επιλογη το mk πολυ καλο
 
Το MK για το PS Vita το θεωρησα πολυ μετριο οσον αφορα τα γραφικα του. Η κονσολα μπορει να βγαλει επιπεδου unreal αλλα μαλλον δεν θελανε.
 
Ξεκίνησα χθες την κονσόλα μετά από ένα μήνα σχεδόν αγοράς της. Είναι το νέο μοντέλο Slim. Όπως κάθε κονσόλα νέας γενιάς που σέβεται τον εαυτό της, πρέπει στο ξεκίνημα να σεταριστεί για να είναι λειτουργική, ας πούμε. Έτσι πέρασα και το 1ο παιχνίδι που βρισκόταν στο πακέτο (Looney tunes galactic sports) το οποίο έκανα download. Όσον αφορά την κονσόλα μπορώ να πω ότι το μενού με ξένισε λίγο (είχα συνηθίσει αυτό του Ν3DS μάλλον) και θέλει λίγο χρόνο για να οικειοποιηθώ μαζί του. Η οθόνη μου φαίνεται ανώτερη από του Ν3DS αν και παιχνίδι δεν έπαιξα ακόμη να δω πως πάει από frame rate και λοιπά. Τα κουμπιά L,R μου φάνηκαν λίγο πιο σκληρά σε αίσθηση σε σχέση με αυτά του PSP Slim & Lite καθώς επίσης, ο σταυρός και τα κουμπιά είναι σαφώς μικρότερα σε μέγεθος. Οι αναλογικοί μοχλοί όμως νομίζω είναι πιο καλοί για το λίγο που τους κίνησα. Μένει τώρα να ξεκινήσω και κανένα παιχνίδι να δω τι λέει σε δράση. Τέλος δοκίμασα τον internet browser ο οποίος είναι αρκετά γρήγορος και ικανοποιητικός.
 
Ξεκίνησα τα ΜΧGP και Looney Tunes Galactic Sports. Το 2ο όπως ήταν αναμενόμενο φέρνει σε πιο παιδικό αλλά είναι playable καθότι περιέχει αθλήματα όπως γκολφ, αγώνας δρόμου με τα πόδια κτλ. Το MXGP όμως είναι όλα τα λεφτά. Για κάποιον που του αρέσουν οι moto cross μηχανές όπως εμένα, είναι must. Πρέπει να ομολογήσω πάντως ότι δεν έχω δει και τεράστια διαφορά στα γραφικά σε σχέση με το PSP. Δε θα έλεγα το ίδιο για το NDS Lite με το N3DS βέβαια.
 
johnny19818 είπε:
Πρέπει να ομολογήσω πάντως ότι δεν έχω δει και τεράστια διαφορά στα γραφικά σε σχέση με το PSP. Δε θα έλεγα το ίδιο για το NDS Lite με το N3DS βέβαια.
Παίξε το Uncharted, Wipeout 2048, Virtua Tennis, Ultimate Marvel vs. Capcom 3 και το Little Big Planet στην OLED, και τα ξαναπέστο μία αυτο...
 
Other_Reality είπε:
Παίξε το Uncharted, Wipeout 2048, Virtua Tennis, Ultimate Marvel vs. Capcom 3 και το Little Big Planet στην OLED, και τα ξαναπέστο μία αυτο...
Εκει ειναι το προβλημα. Το OLED ps vita εχει σταματησει πανω απο εναμιση χρονο πισω, και οντως στο LCD τα παιχνιδια δεν φαινοντε τοσο καλα.
 
Other_Reality είπε:
Παίξε το Uncharted, Wipeout 2048, Virtua Tennis, Ultimate Marvel vs. Capcom 3 και το Little Big Planet στην OLED, και τα ξαναπέστο μία αυτο...
Πολύ ευχαρίστως, αν είχα το παλιό μοντέλο καθώς και τα Wipeout 2048, Virtua Tennis, Ultimate Marvel vs. Capcom 3 και το Little Big Planet... Επί τη ευκαιρία θέλω να γκρινιάξω διότι σε όσα μαγαζιά-μεγάλες αλυσίδες έχω πάει για παιχνίδια, βλέπω τα ίδια και τα ίδια. Φταίνε τα capital controls, φταίει η αντιπροσωπεία της Sony ή απλά εγώ "θυμήθηκα" αργά να αγοράσω την κονσόλα και ζητάω πολλά;

Πιο πολλά παιχνίδια βλέπω για PSP...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιχνιδια βγαινουνε αλλα τα μαγαζια δεν ανανεωνουνε. Εδω που ειμαι παντως τα φερνουνε κανονικα.
 
Για το ανηψακι μου παντως παντα παιρνω απο το store...τωρα βεβαια ειναι στην μεση τα cc...
 
Που για οποιον εχει Σονυ κονσολα βεβαια τα CC δεν παιζουν καποιον ρολο μιας και κυκλοφορουν καρτες σε ολα τα μαγαζια.
 
psvita64gb.jpg

Σημερα μου ηρθε η πολυποθητη καρτα! Μονο το Phantasy Star Online 2 θελει 9 GB update...

image.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DarkSynbios είπε:
Προβολή συνημμένου 137939
Σημερα μου ηρθε η πολυποθητη καρτα! Μονο το Phantasy Star Online 2 θελει 9 GB update...
Μεγιές! Να υποθέσω ότι είναι ειδική κάρτα μόνο για το Vita? Εννοώ δεν μπορεις να βάλεις μια οποιαδήποτε κάρτα στην κονσόλα...
 
Ευχαριστω! :) Ε ναιι στο βιτα μπαινουνε μονο οι δικες του καρτες. Μεγαλο μειονεκτημα αυτο. Τωρα μου μεινανε 20 GB ελευθερα lol
 
Χθες πριν τον ύπνο έπαιζα επί μια ώρα σχεδόν Dead or Alive για να περάσω το επίπεδο master στο arcade mode και πραγματικά, το PS Vita από θαύμα γλύτωσε από το να φάει μια στο τοίχο και να διαλύσει. Κάποια στιγμή από τα νεύρα μου πατούσα όλα τα κουμπιά και το έσφιξα με δύναμη που είπα ότι θα μου μείνει στα χέρια. Ευτυχώς δουλεύει μια χαρά ακόμη. Πάντως υποτίθεται ότι παίζεις ένα παιχνίδι για να διασκεδάσεις όχι για να καταλήξεις στο τρελάδικο :p .
 
Μαλλον δεν εχεις παιξει το 4.. Το ειχα το 5 αλλα το πουλησα.
 
Περιέργως το επίπεδο Legend, που ήταν και το ανώτατο, το πέρασα ευκολότερα :p
 
johnny19818 είπε:
Πάντως υποτίθεται ότι παίζεις ένα παιχνίδι για να διασκεδάσεις όχι για να καταλήξεις στο τρελάδικο :p .
Ακριβως αυτο..αν και περισσοτερο ισχυει για ρετρο παιχνιδια και λιγοτερο για τα σημερινα..
 
Να προσθέσω και την απίστευτη εμπειρία του remote play με το ps4!!!
 
Πραγματι και εμενα με εχει βολεψει παρα πολυ! Αμα θελει να δει η γυναικα μου τηλεοραση το γυρναω στο PS Vita.
 
Πίσω
Μπλουζα