• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Αιμέ Αγάπη Μου (Corazon Salvaje)

retrofan

RetroMasteR
Αντιδράσεις
90
Αυτά παθαίνω για να βάζω θέματα και μετά να τα ξεχνάω #)

Kleida08 :bow2: :bow2: Οι απαντήσεις σου δείχνουν βαθιά γνώση της σειράς!

1. Όντως ο τυχοδιώκτης Αλμπέρτο αρχικά δέχεται την πρόταση του Αντρές να παντρευτεί την Μόνικα (τότε που ο Αντρές νομίζει ότι η Μόνικα είναι αυτή που έχει σχέση με τον Χουάν και προσπαθεί να την "αποκαταστήσει" μ' έναν καλό (λέμε τώρα) γάμο), μετά αρραβωνιάζεται τη Δόνια Σοφία στη φάση που αυτή θέλει να μπει στη μύτη της νύφης της και να τσαντίσει λίγο τον γιο της και τέλος κάνει πρόταση γάμου στην ξαδέλφη Ντολόρες. Το τελευταίο είναι πραγματικά κρίμα γιατί η κοπέλα φαινόταν προσγειωμένη, με χιούμορ κι η μόνη που θα μπορούσε να τα βρει και να βάλει στον ίσιο δρόμο έναν κατεργάρη σαν τον Αλμπέρτο.

2. Η Κίνκιλα ήταν η μικρή αδελφή της Μέτσε και προσωπικά νομίζω ότι δεν μιλούσε καθόλου. Όποτε ήθελε να τραβήξει την προσοχή της Μόνικα, την τραβούσε από το χέρι.

3. Πληρέστατη απάντηση. Δεν έχω να πω τίποτα άλλο πέρα από το όνομα του "μονόφθαλμου". Φακούντο.

4. Σωστά! Το κάνει ακόμα χειρότερο το ότι η μάνα του είχε βιαστεί και παρ' όλα αυτά ο πατέρας του τη θεωρούσε ένοχη για τον βιασμό της :xm:

5. Καρμόνα, μπράβο!

6. Τρεις. Με τη δεύτερη στα βράχια να είναι από τις αγαπημένες μου σκηνές της σειράς.

7. Ναι. Παρίσι.

8. Ναι. Ζάχαρη.

9. Νομίζω πως όταν συστήνεται λέει το μακρυνάρι "Αμάντα Μοντερούμπιο, χήρα Ρομέρο - Βάργκας". Υποθέτω ότι Μοντερούμπιο είναι το πατρικό της αλλά τρέχα γύρευε με τα σπανιόλικα ονόματα.

10. Κι εγώ κάπου εκεί το υπολογίζω με βάση την φυλάκιση και αποφυλάκιση του Χουάν.

Και πάλι χίλια μπράβο!!!!!!!!!!

QueenofHearts

RetroActive
Αντιδράσεις
55
H μικρή αδερφή της Μέτσε μιλούσε, απλά ήταν ντροπαλή. Όταν σκούνταγε τη Μόνικα, έσκυβε αυτή και της τα έλεγε στο αυτί. Τι θυμάμαι μετά από τόσα χρόνια.. :D

kleida08

RetroActive
Αντιδράσεις
8
Σε ευχαριστώ για το κουίζ και τα καλά σου λόγια. Μου θύμισε μια σειρά που είχα πραγματικά λατρέψει.

Cathy

Retro Member
Αντιδράσεις
7
Είχα κολλήσει με την σειρά όπως και πολλά ἀλλα κοριτσάκια αλλά θυμάμαι ποσο άσχημα την είχαν αντιμετωπίσει οι κριτικοί. Αρθρα επι αρθρων για το δηθεν χαμηλό της επιπέδο, παρωδιες σε άπειρες επιθεωρήσεις και σοου και ένα γλυκό αισθημα ενοχής όταν την βλέπαμε... φυσικά πλεον μοιάζει αριστούργημα με στάνταρ ανήκουστα και καταπληκτική αναπαράσταση εποχής. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω για πιο λόγο δέχτηκε τοση επιθεση τοτε ειναι απο τις καλυτερες σειρες ολων των εποχών. Το μονο που με ενοχλούσε ήταν το στυλ της κατα τα αλλα γλυκειας Μονικα που ήταν παντα αψογη και ατσαλάκωτη οτι και να γινοταν!

kathren_sky

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
[edit] Παρά το αγαθό της πρόθεσης η σειρά υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα και μια τέτοια αναφορά θα προκαλέσει ποστ που θα ξεφεύγουν από τους κανονισμούς του φόρουμ :) [edit] Κι εγώ λάτρευα τη σειρά. Και ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί του έδωσαν τον τίτλο αυτό.... Πάντως είναι εκπληκτική σειρά.

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Dwra

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
[edit] Καλώς ήρθες. Ζητάς υλικό που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα, το οποίο απαγορεύεται. Σε παρακαλώ διάβασε τους κανονισμούς του φόρουμ [/edit]

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Guest
Αχ βρε παιδια τι ωραια σειρά....Τη θυμήθηκα τις προάλλες που έφυγε από κοντά μας η Edith Gonzalez...Τι κρίμα και οι δυο αυτής της σειράς πέθαναν νέοι ?

Μπλουζα