Αλίκη: Εθνική σταρ ή όχι;

(να πω πάλι την κακιούλα μου) μου θυμίζει το παλιό ανατολικογερμανικό ανέκδοτο, φωτογραφίζεται ο Axen (υπουργός της τότε Ανατολικής Γερμανίας) μαζί με μερικά γουρούνια σε μια φάρμα και οι συντάκτες αναρωτιούνται τι τίτλο να βάλουν, ο Axen ανάμεσα σε γουρούνια, όχι ο Axen μεταξύ γουρουνιών, λέει ένας άλλος, όχι Axen είναι ο τρίτος από δεξιά.
 
νόμιζα το κεφάλι.... εδώ ταιριάζει το αστείο του μακαρίτη του θείου μου, μη σκοντάψεις και χτυπήσεις το κεφάλι σου και γεμίσει ο τόπος άχερα.
 
Ήθελα απο καιρό να το γράψω...
Θυμάστε τη φήμη που είχε βγει λίγο καιρό μετά το θάνατο της Αλίκης ότι ήταν υιοθετημένη;;; Είχε γίνει μεγάλος ντόρος τότε! Φθινόπωρο του '96 ήταν...Σεπτέμβριος;;; Οκτώβριος;;; δεν θυμάμαι ακριβώς ποιος μήνας...πάντως εκείνη την περίοδο, δλδ 2-4 μήνες μετά το θάνατο της.
Το θυμάμαι από το δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1.
Να σας πω πως το θυμάμαι:
Έβλεπε η γιαγια μου τη Λάμψη (τι πρωτότυπο!! :biglaugh: ). Κι στις διαφημίσεις έριχνε διαρκώς τρέιλερ του δελτίου ειδήσεων για δήθεν "μια μεγάλη αποκάλυψη για τη ζωή της ΑΒ".
Μια κυρία λοιπόν ισχυριζόταν πως η ΑΒ ήταν αδερφή της κι ότι την είχαν δώσει (πολύτεκνη οικογένεια) γιατι δεν μπορούσαν να μεγαλώσουν άλλο ένα παιδί. Οτί δήθεν τους λυπήθηκε ο Βουγιουκλάκης με τη σύζυγο του (νιόπαντροι τότε) κι το πήραν...
Τις επόμενες μέρες, γνωστή εφημερίδα life-style της εποχής, το είχε πρωτοσέλιδο όλο αυτό. Βέβαια μετά είχε βγει η οικογένεια Βουγιουκλάκη, είχε διαψεύσει τους ισχυρισμούς κι είχε λήξει εκεί το θέμα...
Το θυμάστε;;;;;
Εψαξα αρκετά στο διαδίκτυο να βρω κάτι από αυτή την ιστορία πχ το πρωτοσελίδο της εφημερίδας ή το στιγμιότυπο του δελτίου ειδήσεων, αλλά δεν βρήκα κάτι.
Εσείς το θυμάστε αυτό με την δήθεν υιοθεσία της Αλίκης;;;;;
 
Ήθελα από καιρό να το γράψω...
Θυμάστε τη φήμη που είχε βγει λίγο καιρό μετά το θάνατο της Αλίκης ότι ήταν υιοθετημένη;;; Είχε γίνει μεγάλος ντόρος τότε! Φθινόπωρο του '96 ήταν...Σεπτέμβριος;;; Οκτώβριος;;; δεν θυμάμαι ακριβώς ποιος μήνας...πάντως εκείνη την περίοδο, δλδ 2-4 μήνες μετά το θάνατό της.
Το θυμάμαι από το δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1.
Να σας πω πως το θυμάμαι:
Έβλεπε η γιαγια μου τη Λάμψη (τι πρωτότυπο!! :biglaugh:). Κι στις διαφημίσεις έριχνε διαρκώς τρέιλερ του δελτίου ειδήσεων για δήθεν " μια μεγάλη αποκάλυψη για τη ζωή της ΑΒ ".
κυρία λοιπόν ισχυριζόταν πως η ΑΒ ήταν αδερφή της κι ότι την είχαν δώσει (πολύτεκνη μια οικογένεια) γιατί δεν μπορούσαν να μεγαλώσουν άλλο ένα παιδί. Οτί δήθεν τους λυπήθηκε ο Βουγιουκλάκης με τη σύζυγο του (νιόπαντροι τότε) κι το πήραν...
Τις επόμενες μέρες, γνωστή εφημερίδα life-style της εποχής, το είχε πρωτοσέλιδο όλο αυτό. Βέβαια μετά είχε βγει η οικογένεια Βουγιουκλάκη, είχε διαψεύσει τους ισχυρισμούς κι είχε λήξει εκεί το θέμα...
Το θυμάστε;;;;;
Έψαξα αρκετά στο διαδίκτυο να βρω κάτι από αυτή την ιστορία πχ το πρωτοσελίδο της εφημερίδας ή το στιγμιότυπο του δελτίου ειδήσεων, αλλά δεν βρήκα κάτι.
Εσείς το θυμάστε αυτό με τη δήθεν υιοθεσία της Αλίκης;;;;;
Όχι καθόλου δεν το θυμάμαι κάτι τέτοιο
 
Ήθελα απο καιρό να το γράψω...
Θυμάστε τη φήμη που είχε βγει λίγο καιρό μετά το θάνατο της Αλίκης ότι ήταν υιοθετημένη;;; Είχε γίνει μεγάλος ντόρος τότε! Φθινόπωρο του '96 ήταν...Σεπτέμβριος;;; Οκτώβριος;;; δεν θυμάμαι ακριβώς ποιος μήνας...πάντως εκείνη την περίοδο, δλδ 2-4 μήνες μετά το θάνατο της.
Το θυμάμαι από το δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1.
Να σας πω πως το θυμάμαι:
Έβλεπε η γιαγια μου τη Λάμψη (τι πρωτότυπο!! :biglaugh: ). Κι στις διαφημίσεις έριχνε διαρκώς τρέιλερ του δελτίου ειδήσεων για δήθεν "μια μεγάλη αποκάλυψη για τη ζωή της ΑΒ".
Μια κυρία λοιπόν ισχυριζόταν πως η ΑΒ ήταν αδερφή της κι ότι την είχαν δώσει (πολύτεκνη οικογένεια) γιατι δεν μπορούσαν να μεγαλώσουν άλλο ένα παιδί. Οτί δήθεν τους λυπήθηκε ο Βουγιουκλάκης με τη σύζυγο του (νιόπαντροι τότε) κι το πήραν...
Τις επόμενες μέρες, γνωστή εφημερίδα life-style της εποχής, το είχε πρωτοσέλιδο όλο αυτό. Βέβαια μετά είχε βγει η οικογένεια Βουγιουκλάκη, είχε διαψεύσει τους ισχυρισμούς κι είχε λήξει εκεί το θέμα...
Το θυμάστε;;;;;
Εψαξα αρκετά στο διαδίκτυο να βρω κάτι από αυτή την ιστορία πχ το πρωτοσελίδο της εφημερίδας ή το στιγμιότυπο του δελτίου ειδήσεων, αλλά δεν βρήκα κάτι.
Εσείς το θυμάστε αυτό με την δήθεν υιοθεσία της Αλίκης;;;;;

Την θυμάμαι καλά αυτή την ιστορία που αναφέρεις ( και αυτή της Λάσκαρη ). Της Ζωής ήταν πιο παλιά και είχε κάνει μεγαλύτερο θόρυβο από αυτήν της Αλίκης. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θα ήθελες να μάθεις?
 
Την θυμάμαι καλά αυτή την ιστορία που αναφέρεις ( και αυτή της Λάσκαρη ). Της Ζωής ήταν πιο παλιά και είχε κάνει μεγαλύτερο θόρυβο από αυτήν της Αλίκης. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που θα ήθελες να μάθεις?
Οχι δεν υπάρχει κάτι. Απλά σκέφτηκα να το αναφέρω μήπως το θυμηθούνται κι άλλοι συμφορουμίστες. Παραδόξως της Ζωής δεν το θυμάμαι καθόλου. :rolleyes:
Σε αντίθεση με την περίπτωση της Αλίκης που τη θυμάμαι έντονα.


tony-tony, εγώ πάλι είχα αγοράσει την εφημερίδα "Λοιπόν". Σε αυτήν αναφερόμουν παραπάνω. Είχε πρωτοσέλιδο όλη την υπόθεση.
 
Οχι δεν υπάρχει κάτι. Απλά σκέφτηκα να το αναφέρω μήπως το θυμηθούνται κι άλλοι συμφορουμίστες. Παραδόξως της Ζωής δεν το θυμάμαι καθόλου. :rolleyes:
Σε αντίθεση με την περίπτωση της Αλίκης που τη θυμάμαι έντονα.



tony-tony, εγώ πάλι είχα αγοράσει την εφημερίδα "Λοιπόν". Σε αυτήν αναφερόμουν παραπάνω. Είχε πρωτοσέλιδο όλη την υπόθεση.
Της λασκαρη είχε κάνει αισθηση
 
Πίσω
Μπλουζα