Αμπούλες βρώμας & φαγουρόσκονη

leykh

RetroActive
Joined
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
323
Αντιδράσεις
32
Ε?ε?Ε?

Για πείτε αγόρια??? :D :D
 
Αμπούλες βρώμας ρίχναμε στη τάξη όταν είχαμε Οικιακή Οικονομία με μια θεοσεβούμενη ηλικιωμένη, συνήθως 7η ώρα, μπας και μας βγάλει έξω λόγο βρώμας και πάμε σπίτι νωρίτερα...
 
Κάποτε, είχαν ρίξει στο φροντιστήριο αγγλικών που πήγαινα. Ο τύπος βρέθηκε και τα άκουσε για τα καλά, αλλά το μάθημα πάντως το χάσαμε :D ...
 
Εμείς τολμήσαμε να ρίξουμε στο φροντιστήριο αγγλικών τότε και ο ιδιοκτήτης που ήταν παλαιών αρχών μας "τις έβρεξε"!

Το πρόβλημα ήταν ότι επειδή ήταν γνωστός στην γειτονιά και άριστος καθηγητής οι μάπες επιτράπηκαν από τους γονείς στα ατίθασα παιδιά τους! :)
 
ΚΑΙ ΣΚΟΡΔΑΚΙΑ!
 
Τι παιδάκια έχουμε εδω καλέεεεεε! ;) :sweet_kiss:
 
Αμπούλες βρόμας και μάλιστα σε πανάθλιες..... γεύσεις, είχαμε ρίξει πολλές φορές σε "επικίνδυνες" περιόδους για διαγωνίσματα, ειδικά στα μαθηματικά.

Βέβαια οι λύσεις ήταν ημίμετρο, έπρεπε να είχαν εφευρεθεί αμπούλες ραδιενέργειας για μόνιμο κλείσιμο - καταστροφή του σχολικού κτηρίου. Ή αμπούλες ναπάλμ.....
 
κλασσικα στο φροντηστηριο αγγλικων και εμεις. για κακη μας τυχη ομως ο δασκαλος ειχε μαζι του ενα αρωματικο μαντηλακι... εμεις δεν ειχαμε... :(
 
Εμείς ως καλά βλαμμένα είχαμε ρίξει αμπούλες στις τουαλέτες των κοριτσιών :D Είχε κανείς σας το "προνόμιο" να του ρίξουν φαγουρόσκονη;; Εγώ, μη γνωρίζοντας, είχα πάει να ρίξω νερό για να φύγει... Δεν ξέρω τι σόι φαγουρόσκονη ήταν αυτή αλλά με το νερό η φαγούρα μου έγινε χειρότερη!!
 
pooky(1) είπε:
Αμπούλες βρόμας και μάλιστα σε πανάθλιες..... γεύσεις, είχαμε ρίξει πολλές φορές σε "επικίνδυνες" περιόδους για διαγωνίσματα, ειδικά στα μαθηματικά.
Βέβαια οι λύσεις ήταν ημίμετρο, έπρεπε να είχαν εφευρεθεί αμπούλες ραδιενέργειας για μόνιμο κλείσιμο - καταστροφή του σχολικού κτηρίου. Ή αμπούλες ναπάλμ.....
:D :D:D:D Θεός!
 
Xαιρομαι ιδιαιτερως ως μελος αυτου του φορουμ,να διαπιστωνω οτι πλην εμου και αλλα εκλεκτα μελη επιδιδοντο σ αυτο το ευγενες αθλημα της ριψεως φιαλιδιων(βαρβαριστι αμπουλων)βρωμας.

Η συμπεριφορα αυτη εντασεται σε ενα πολυσυνθετο modus vivendi που επιγραμματικα χαρακτηριζουμε"ΚΑΦΡΙΛΑ",της οποιας υπηρξα κοινωνος για δεκαετιες.

Περιαυτολογοντας-ως αρεσκομαι- να πω οτι τα αναφερθεντα περιστατικα ωχριουν εμπρος σ αυτα που ειχα την τυχη να προκαλεσω.

Επιφυλασσομαι να επανελθω οταν συγκεντρωθει ικανος αριθμος μαρτυριων κ περιστατικων.
 
don dokken είπε:
Η συμπεριφορα αυτη εντασεται σε ενα πολυσυνθετο modus vivendi που επιγραμματικα χαρακτηριζουμε"ΚΑΦΡΙΛΑ",της οποιας υπηρξα κοινωνος για δεκαετιες.
Αυτή την έννοια υπηρετώ ακόμα. Από το pc μου που είναι γεμάτο φωτάκια, από το τρόπο που φέρομαι (μέσα σε λεωφορείο σκαλίζω τη μύτη μου και με τους κολλητούς επιδιδόμαστε σε διαγωνισμούς ρεψίματος όταν πίνουμε μπύρες στα lan parties) ακόμα και με το αμάξι μου που κάθε αθίγγανος θα επιθυμούσε διακαώς να αποκτήσει λόγω των neon lights που έχω από κάτω, τη μελωδική a-la tassos mpoygas κόρνα, την ελεύθερη μπούκα και τη συλλογή από σκυλοσουξέ σε σιντιά.

Δώσε ιστορίες στο λαό σου! :D :D
 
υποκλίνομαι στο μεγαλείο σας αγόρια!Don πριν σε συμπαθούσα...τώρα σε λατρευω! :flower:
 
Και εγω χαιρομαι που στο αμεσο μελλον, οι ταγμενοι στο πλευρο της εφαρμογης του Κανονισμου μας, moderators θα εχουν πολυ και πλουσιο σε περιγραφες υλικο για διαγραφη :)
 
Paspartoo είπε:
Και εγω χαιρομαι που στο αμεσο μελλον, οι ταγμενοι στο πλευρο της εφαρμογης του Κανονισμου μας, moderators θα εχουν πολυ και πλουσιο σε περιγραφες υλικο για διαγραφη :)
έγινε κάτι εκτός κανόνων?Αν ναι με συγχωρείς και διέγραψε το νήμα... :D
 
Αν ειχε γινει κατι θα το ειχαν ηδη "φαει" οι mods ;)

Εγω αναφερθηκα σε οσα ειπωθηκαν για μελλοντικα posts και πιθανα να εμπιπτουν σε αυτο
 
πάει το νήμα μου δεν θα μπει κανείς να γράψει τώρα πια... :( :cry: :precry: :cry:
 
Ε, μα άσε να εμπέσουν (άκου λέξη... ) πρώτα!!!!!!! :D :D:D
 
Ε ναι οκ ειναι γνωστο πια οτι δεν πα να θυμιζουμε τον Κανονισμο εδω και 4 χρονια - πρωτα θα γραψει καποιος αυτο που θελει να γραψει - και μετα θα παμε εμεις να το σβησουμε ;)
 
πλάκα μου κάνετε τόση ώρα? :cry: :cry:
 
Πίσω
Μπλουζα