Αναζήτηση ντίσκο κομματιών που ακούγονται στην ταινία ο "Ροζ Γάτος"

Jackie dragon είπε:
Ανακαλύφθηκε ακομα ενα άγνωστο κομμάτι που ακουγεται στη ταινια "Ροζ γατος" και που εψαχναν παρα πολλοι, ειναι ενα ορχηστρικό που παίζει σε μια απο τις μυστηριώδεις μεταμεσονύχτιες "μεταμορφώσεις" του Αρχιμήδη/Σωτήρη Μουστάκα! Το ιδιο κομμάτι ακουγεται επισης και στη ταινια "Ροδα τσάντα και κοπανα 3" (1984) στη σκηνη που ο Ντίνος Ηλιόπουλους στην αίθουσα χημείας κανει ορισμένα πειράματα με διαφορες χημικές ενώσεις.. Να πω επιπλεον οτι το αυθεντικό κομματι (που θα το διαπιστωσετε και μονοι σας ακουγοντας το) ειναι 1 ημιτόνιο πιο γρήγορο απ'οτι ακούγεται σ'αυτες τις 2 ελληνικες ταινιες που προανέφερα..
https://www.youtube.com/watch?v=ZbL7AByFm50

Jackie είσαι θεός!! Έψαχνα και εγώ αυτό το κομμάτι για πολύ καιρό...

Τώρα το είδα ότι το έχεις ποστάρει! (μετά από έναν χρόνο :) )
 
Το κομματι που ακουγεται στο 11ο λεπτο της στροφης και στο 1ο ξυπνημα του ροζ γατου,ειναι σιγουρο οτι ειναι Θεοδοσιαδης?

Επισης αν δεν το ξερετε ακουγεται και το Johnny Harris - Odyssey!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ πολύ για τα κομμάτια!
 
Pharcyde είπε:
Το κομματι που ακουγεται στο 11ο λεπτο της στροφης και στο 1ο ξυπνημα του ροζ γατου,ειναι σιγουρο οτι ειναι Θεοδοσιαδης?


Το πρώτο που λες , είναι θέμα που ακούγεται μερικές φορές στην ταινία και στο τέλος...

Είναι το ίδιο και σε ταινίες του Ψάλτη.

Πρέπει να είναι σίγουρα του Θεοδοσιάδη απο soundtrack παλιότερης ταινίας ,που είχε γράψει.
 
Stratulator είπε:
Το πρώτο που λες , είναι θέμα που ακούγεται μερικές φορές στην ταινία και στο τέλος...

Είναι το ίδιο και σε ταινίες του Ψάλτη.

Πρέπει να είναι σίγουρα του Θεοδοσιάδη απο soundtrack παλιότερης ταινίας ,που είχε γράψει.

Ευχαριστω...και που προφανως δεν κυκλοφορησε ποτε επισημως σε βινυλιο ε?
 
@ LadyNaty & Pharcyde : Παρακαλώ... :) Και σε 'μένα μου αρέσει που βρίσκω κομμάτια απο αγαπημένες ταινίες.

Pharcyde είπε:
...και που προφανως δεν κυκλοφορησε ποτε επισημως σε βινυλιο ε?
Μάλλον όχι...

Το 2004 μία ελληνική εταιρεία έβγαλε σε βινύλιο λίγα κομμάτια... Το "Υιέ μου,Υιέ μου",

το "Ο τρελλός τα έχει 400" και το "Καυτές Διακοπές/Lust for Revenge",

όπως και κάποιες συλλογές με soundtracks kai Jazz.

Θα μπορούσε να είναι κάποιο κομμάτι απο το "Καυτές Διακοπές/Lust for Revenge"...

Ίσως και απο άλλη ταινία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο 3 λεπτο περιπου,στο ραδιο παιζουν:

Carl Douglas - Dance the Kung Fu

Herbie Hancock - Junku

Και οπως σωστα ειπωθηκε στο 36.10 παλι στο ραδιο Izhar Cohen - Οle ole
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θέμα που παίζει σε διαφορετικές versions, του Γιώργου Θεοδοσιάδη,
το οποίο είχε ακουστεί πρώτα στο "Μάντεψε τι κάνω τα βράδια",αν δεν κάνω λάθος...
Στο "Ροζ Γάτος" είναι πιο αργό.


 
Πίσω
Μπλουζα