Αναζήτηση σειράς: Comedy Club (1996 ANT1)

drspiros

RetroActive
Joined
17 Αύγ 2008
Μηνύματα
564
Αντιδράσεις
322
Comedy Club (1996 ANT1)


RetroDB:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/Comedy_club

Πιο συγκεκριμενα, ψαχνω τιτλο εκπομπης-σοου που παιζοταν στον ΑΝΤ-1 στα μεσα του 90 με τον Κωστα Ευρυπιωτη, ο οποιος εμφανιζοταν σε ενα παλκοσενικο μπροστα σε κοινο και τους ελεγε - κρυα, ως επι το πλειστον - ανεκδοτα. Το σοου αυτο ειχε σατιρισει και ο Γιωργος Μητσικωστας στις δικες του εκπομπες, υποδυομενος το Νικο Χατζηνικολαου στο ρολο του Ευριπιωτη. Η σειρα ηταν παντελως αδιαφορη, αλλα εχω βαλει στοιχημα με φιλο που αμφισβητει την υπαρξη της. Ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμμ,80's culture βέβαια δεν είναι αυτό,αν λες ότι ήταν στα μέσα '90,χώρια που δε μπορώ να θυμηθώ τη συγκεκριμένη εκπομπή...
 
Βεβαιως, οπως επισης δεν ειναι και το "Ρετιρε" και αλλα που μνημονευονται εδω μεσα, αλλα δεν μπορεσα να βρω πιο σχετικο topic.
 
drspiros είπε:
Βεβαιως, οπως επισης δεν ειναι και το "Ρετιρε" και αλλα που μνημονευονται εδω μεσα, αλλα δεν μπορεσα να βρω πιο σχετικο topic.
Ναι,η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει πιο κατάλληλο subforum για τις σειρές αυτές,ακριβώς λόγω του χαρακτήρα του forum,οπότε τις συζητάμε εδώ...

Κοινώς,ο χαρακτήρας του forum είναι κατά πολύ προσανατολισμένος προς τα '80s,ως γνωστόν,απλά δεν αποκλείονται αναφορές σε ιδιαίτερες σειρές των '90s...
 
Τελος παντων, επειδη ειμαι κι εγω παιδι των 70'ς θεωρω οτι ανοιξα ενα πολυ αχρηστο topic, αλλα εισαστε η μονη μου ελπιδα να μη χασω το στοιχημα. Πιστεψε με ξεφυλισσα ηδη πολλα περιοδικα που ειχαν ξεμεινει στην αποθηκη απο τοτε, αλλα ακομα δε βρηκα τιποτα... Παντως, πρεπει να παιχτηκε μετα το "Της Ελλαδος τα παιδια" και πριν την περιοδο που ο Mητσικωστας πρωτοπηγε στο Alter.
 
drspiros είπε:
Τελος παντων, επειδη ειμαι κι εγω παιδι των 70'ς θεωρω οτι ανοιξα ενα πολυ αχρηστο topic
Εντάξει,μην υπερβάλλουμε,κανενός απορία δε θα ήταν ποτέ εδώ μέσα "ένα άχρηστο topic" φίλε...
 
Την εκπομπή τη θυμάμαι πολύ καθαρά, όχι όμως και το όνομα της....

Δεν ήταν ουσιαστική εκπομή, παρά μια σφήνα ανάμεσα στις διαφημίσεις (κάτι σαν τον Max).

Απλά εμφανιζότανε ο Ευρυπιώτης και καλά σε μια σκηνή και έλεγε ένα ανέκδοτο τη φορά (ως επι το πλείστον κρύο) και έφευγε.

Απ οτι θυμάμαι πρέπει να παιζότανε γύρω στο 95-96
 
Εμένα κάτι μου λέει το Comedy club και θυμάμαι (τώρα που φτιάχνω την αποθήκη) ότι είχε άρθρο για την εκπομπή το 7 μέρες τιβι (1996-1997;)
 
Ναι κι εγω τη θυμαμαι... και νομιζω ηταν τετοια εποχη περιπου που λετε (μεσα 90ς)... δεν ηταν εκπομπη αλλα σφηνα εν μεσω διαφημισεων και εκπομπων

Ο τιτλος μου διαφευγει αλλα αυτο το Comedy Club που αναφερθηκε, μου χτυπαει καμπανακι :)

(παντως μη βαζεις τετοια στοιχηματα :Ρ)
 
Και έπαιζε απόγευμα πριν το ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΑΖΙ (τότε η ζώνη είχε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΑΖΙ, ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ και ΦΩΣΚΟΛΙΑΔΑ και ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ, άλλες εποχές), και είχε πλάκα το Comedy Club (5-6 χρονών ήμουνα τότε και το είχα δει κάποια απογεύματα)
 
Α ναι, το θυμάμαι. Ε δεν το λες και σειρά αυτό, απλά τότε στον ANT1 έμπαινε σφήνα ο Ευριπιώτης και έλεγε κάνα ανεκδοτάκι. Κάτι σαν ευχάριστο διάλειμμα ανάμεσα στα προγράμματα και τις διαφημίσεις...
 
Θυμάμαι την ολιγόλεπτη παρουσία του Κώστα Ευριπιώτη στην τηλεόραση με τα ανέκδοτα στον Αντέννα, δεν μου άρεσε σαν παρουσίαση η εκπομπή αυτή.

Η εκπομπή προβλήθηκε την περίοδο 1996-1997 και δεν ανήκει στα χρονολογικά όρια του forum.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι και εγώ την παρωδία με τον Μητσικώστα :D . Πάντως ο Ευρυπιώτης έλεγε με πετυχημένο τρόπο τα ανέκδοτα. Σε αντίθεση με τον Πυριόχο, που τον ίδιο καιρό πήγε να κάνει κάτι παρόμοιο sto Νew Channel
 
Πίσω
Μπλουζα