Αναζήτηση τίτλου ταινίας Νο.1: Το μυστικό του τάφου (1988)

[edit] Greeklish [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ταινία λέγετε "Το μυστικό του τάφου" και ειναι παραγωγής 1988.

Οι συντελεστές: Τάνια Καψάλη, Δημητρα Σερεμέτη, Δημήτρης Μπάνος, Γιώργος Πετρόχειλος, Θανάσης Βοττας,

Πίτσα Κονιτσιώτη, Νίκος Ζιάγκος

Σκηνοθεσία: Αλέκος Μάνεσης

Σε ένα μικρό παραθαλάσσιο χωριό ξεδιπλώνεται το κοινωνικό δράμα μεταφυσικού τρομου ονόματι "Το μυστικό του τάφου". Φοβούμενος την κατακραυγή του κόσμου ο "πατέρας αφέντης" αφου εξαναγκάζει την κόρη του να κάνει έκτρωση καθότη έγκυος την σαπίζει και στο ξυλο. Αυτο φέρνει ώς αποτέλεσμα τον θάνατο της. Ή μήπως όχι...

Δεν θέλω να πω περισσότερα γιατι νομίζω πως πρέπει να την δείτε. Ο φίλος που την βρήκε δημιούργησε ενα club και κάνουν προβολές. Η πρώτη συνάντηση ειναι συντομα και μεσα στις ταινιες που θα προβάλουν είναι και "Το μυστικό του τάφου"!

Σπεύσατε όσοι είστε Αθήνα. Για τους υπόλοιπους υπαρχουν και άλλοι δρόμοι...

Προς admin: Μπορώ να ανεβάσω την αφίσα τους εδώ?
 
Μια έπαφή που έκανα στο FB έκανε "ανασκαφες" σε ενα βιντεοκλάμπ και την βρήκε. Ανέβασε screenshot στο FB και την αναγνώρισα.
 
antonakos είπε:
Η ταινία λέγετε "Το μυστικό του τάφου" και ειναι παραγωγής 1988.Οι συντελεστές: Τάνια Καψάλη, Δημητρα Σερεμέτη, Δημήτρης Μπάνος, Γιώργος Πετρόχειλος, Θανάσης Βοττας,

Πίτσα Κονιτσιώτη, Νίκος Ζιάγκος

Σκηνοθεσία: Αλέκος Μάνεσης

Σε ένα μικρό παραθαλάσσιο χωριό ξεδιπλώνεται το κοινωνικό δράμα μεταφυσικού τρομου ονόματι "Το μυστικό του τάφου". Φοβούμενος την κατακραυγή του κόσμου ο "πατέρας αφέντης" αφου εξαναγκάζει την κόρη του να κάνει έκτρωση καθότη έγκυος την σαπίζει και στο ξυλο. Αυτο φέρνει ώς αποτέλεσμα τον θάνατο της. Ή μήπως όχι...

Δεν θέλω να πω περισσότερα γιατι νομίζω πως πρέπει να την δείτε. Ο φίλος που την βρήκε δημιούργησε ενα club και κάνουν προβολές. Η πρώτη συνάντηση ειναι συντομα και μεσα στις ταινιες που θα προβάλουν είναι και "Το μυστικό του τάφου"!

Σπεύσατε όσοι είστε Αθήνα. Για τους υπόλοιπους υπαρχουν και άλλοι δρόμοι...

Προς admin: Μπορώ να ανεβάσω την αφίσα τους εδώ?
Χμ... Με βάση την retrodb έχουμε έτος παραγωγής το 1986. Πιο είναι το σωστό?

Όσο για την αφίσα κάνε ένα copy paste το url της εικόνας και ανέβασέ το ως συνημμένο σε ποστ. [h=1]

[/h]
 
To είδα. Πιο πολυ ως θριλερ μυστηρίου λειτουργεί, αλλα θα έπρεπε να ειναι ταινια μικρου μήκους γιατί τραβανε οι σκηνές λόγο. Η πλακα ειναι πως στο retrodb σποιλάρει τρελά την ταινία και λεει όλη την υπόθεση και το τέλος, ενω υποτίθεται ειναι κρυφή.
 
Πίσω
Μπλουζα