Αναζήτηση ταινίας: Τα Κομμάτια - Pieces (1982)

Amstrad1981

RetroActive
Joined
26 Απρ 2009
Μηνύματα
432
Αντιδράσεις
88
Πρόκειται για μια μάλλον παρακμιακή ταινία που ως θέμα της έχει έναν κατά συρροή δολοφόνο που σκοτώνει γυναίκες, έπειτα τις κομματιάζει και τις συλλέγει στο… ψυγείο του!



Τη ταινία δεν την έχω δεί ποτέ! Ήμουν πολύ μικρός όταν είδα σε κάποιο video μερικές σκηνές, στα τέλη της δεκαετίας του 80.



Τα φώτα σας παρακαλώ!
 
Σε ευχαριστώ chsir για την πληροφορία! :D Είδα κάποια σχετικά video στο youtube αλλά αν δεν δω τη σκηνή με το ψυγείο δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανατριχιαστική ταινία. Ειδικά η σκηνή με την δολοφονία στα αποδυτήρια...μπρρρρ. Λίγο το υπερβολικό τέλος την χάλαγε...
 
Την έχω δει μικρός! Για την ακρίβεια ήταν η 1η ταινία τρόμου που είδα! Φρίκη!
 
Αρκετά βαρύ έργο. Μικρός τα "είχα δει όλα" με την ταινία αυτή.

Προφανώς αναφέρεστε στο PIECES του J.P.Simon ("ενόχου" γαι το εξίσου αηδιαστικό "SLUGS").

Το moto της ταινίας ήταν "You don't have to go to Texas, for a chainsaw massacre".

Ο δε αυθεντικός (ισπανικός) τίτλος ήταν "Mil grittos tiene la noche" (η νύχτα έχει χίλιες κραυγές).

Προσωπικά, ακόμα να ξεχάσω την τελική σκηνή με το πτώμα που ξαναζωντανεύει και ξεριζώνει .... [self-censored]
 
Α πολυ ωραια ταινια απο τα slasher διαμαντια της εποχης κ θυμιzει παρα πολυ giallo!! :thumbup:

Το φιναλε ηταν απο τα πιο περιεργα που εχω δει κ ειναι τοσο αναπαντεχο που μολις το ειδα πεταχτηκα απο τον καναπε!!!!

Για την σκηνη που λετε στα αποδυτηρια με το πριονι,χρησημοποιηθηκε γουρουνι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: o_O

To slugs που λετε ειναι ωραιο???????
 
Θα συμφωνήσω με τον exetlaio οτι η σκηνη αυτη που βγαινει απο μια ντουλαπα αν δε κανω λαθος και ξεριζώνει μου εχει μεινει χαρακτηριστικά.Την ειχα δει βεβαια και πολυ μικρος(Καλα τι βλεπαμε τοτε τοσο μικροι?).
 
Πίσω
Μπλουζα