Ανακοινώθηκε το The Legend Of Zelda: Majora's Mask 3D για το 3DS

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.883
To νεο NINTENDO Direct αρχισε παρα πολυ εντυπωσιακα με μια ανακοινωση που σιγουρα ολοι την περιμεναμε να γιννει καποια στιγμη και τελικα το ονειρο εγινε πραγματικοτητα.Ετσι λοιπον ανακοινωθηκε το The Legend Of Zelda: Majora's Mask 3D για το 3DS και κυματα ενθουσιασμου η καλητερα τσουναμι ενθουσιασμου εχει πνιξει ολους τους Zelda fans ανα την υφηλιο.Επισης ανακοινωθηκε και special edition για την ευρωπη.

Πεταω ευρω στην οθονη και δεν γινετε τιποτα λεμε :dribble:

Προβολή συνημμένου 117742



Προβολή συνημμένου 117741
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το είδα πριν απο λίγο. Πολύ ευχάριστα τα νέα. ΤΕλικά το Project Moonfall απέδωσε καρπούς. Τα γραφικά πάντως μου φάνηκαν κάπως. Πιστεύω ότι μπορούν να δουλέψουν λιγάκι παραπάνω τα μοντέλα των χαρακτήρων. Μην μας δώσουν απλώς μία μεταφορά σε 3D του αρχικού παιχνιδιού.
 
Αυτο που εδειξαν χθες πιστευω πως ηταν για της αναγκες του direct.Σιγουρα θα υπαρχει βελτιωση οπως υπηρχε και στο Ocarina of time αλλα μην περιμενουμε και τρελα πραγματα.Εκτος και αν βγαλουν δυο εκδοσεις του παιχνιδιου μια για το νεο 3DS και μια για το παλιο που θα εκμεταλευεται την αναβαθμηση σε cpu και gpu του νεου μοντελου.Φυσικα χλωμο το βλεπω αυτο για πολλους και διαφορους λογους απλα το γραφω σαν πιθανοτητα.Οπως και να χει μιλαμε για πολυ καλη κινηση απο την NINTENDO γιατι μιλαμε για ενα remake που το ηθελαν οι παντες.
 
Ωραια πραγματα και η συλλεκτικη εξαιρετικη , κριμα που δεν εχω 3ds...
 
Παιδιά συγγνώμη που θα μπω σφήνα στο θέμα αλλά ήθελα να ρωτήσω, ποιο Zelda προτείνετε να πάρω στο Game Boy, το απλό ή το DX?
 
To Majora`s είναι απο τα Zelda που πραγματικά το είχα ευχαριστηθεί. Λογικά θα προσθέσουν και εξτρά περιεχόμενο για τους παλιούς. Και κανένα Next-gen 3DS Majora`s Mask special edition δεν θα ήταν άσχημο.

:)
 
Jhonny αν εχεις το game boy το κλασσικο τοτε το κανονικο legeng of zelda links awakening θα παρεις και οχι φυσικα το DX.Αν εχεις το game boy color τοτε ενοοιται πως θα παρεις το DX.Επισης ενοοιται και επιβαλεται αν εχεις το color να παρεις τα Zelda oracle of ages και oracle of seasons που ειναι απο τα κορυφαια Zelda.
 
metalcandyman είπε:
Jhonny αν εχεις το game boy το κλασσικο τοτε το κανονικο legeng of zelda links awakening θα παρεις και οχι φυσικα το DX.Αν εχεις το game boy color τοτε ενοοιται πως θα παρεις το DX.Επισης ενοοιται και επιβαλεται αν εχεις το color να παρεις τα Zelda oracle of ages και oracle of seasons που ειναι απο τα κορυφαια Zelda.
Έχω το κλασσικό το ασπρόμαυρο και μετά το GBA. Οk, θα πάρω το έγχρωμο λοιπόν. :thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αν εχεις το GBA, εγω προτείνω αντι για τα oracle of ages + seasons να παρεις το minish cap μετά το DX.

εμενα προσωπικα δεν με ενθουσιαζουν τα ports των zelda του Ν64 σε 3DS, παρόλο που ειμαι μεγαλος fan των zelda. αυτο που θα ηθελα να δω ειναι το ura zelda (οχι το master quest) που μας ειχε υποσχεθει η nintendo για 64DD, αλλά ποτέ δεν κυκλοφόρισε λογο της αποτυχιας του 64DD.

το porting των zelda του n64 δινει μια μικρή ελπίδα οτι μπορει η nintendo να ξανασχοληθει με το sequel του ocarina of time
 
Σε πρώτη φάση θα πάρω το μικρό της σειράς καθώς θα είναι και το 1ο Zelda που θέλω να ασχοληθώ και βλέπουμε για τα επόμενα.
 
Ενοιται πως το minish cap ειναι σιγουρ αγορα για το GBA απλα επειδη αν καταλαβα καλα ο jhonny δεν εχει πολυ μεγαλη εμπειρια απο την σειρα Zelda ας ασχοληθει πρωτα με το DX και στη συνεχεια με τα oracle of seasons-ages και τελος με το minish cap.Aν θελησει μετα να ασχοληθει και με τα παιχιδια στης οικειακες κονσολες εδω ημαστε να το ξανασυζητησουμε.Εμενα προσωπικα μαρεσουν τα remakes αν ειναι για παιχνιδια που κυκλοφορησαν πολλα χρονια πριν και οχι την απατη με το the last of us πχ που μεσα σε ενα χρονο το εκαναν remastered στο ps4.Επισης ειναι καλο αυτο γιατι δεν εχουν παιξει ολοι οτι υπαρχει απο Zelda οποτε ειναι πιο ευκολο καποιος νεαρης ηλικειας να ασχοληθει μαυτα στο 3DS απο το να κατσει να βρει καποιο N64 να τα παιξει η να ασχοληθει μαυτα μεσω καποιου emulator.Oσο για το Ura Zelda δεν υπαρχει πιθανοτητα ουτε μια στο δισεκατομμυριο να ασχοληθει ποτε ξανα μαυτο η NINTENDO και οι τελευταιες ελπιδες εξανεμιστηκαν με την κυκλοφορια του Master Quest που εβαλαν μεσα στοιχεια απο το Ura Zelda.Yπηρχε μια ομαδα καποτε που ειχε ξεκινησει να φτιαξει το Ura Zelda καθως ειχε στην διαθεση τη καποια πραγματα αλλα δυστηχως διαφορα προβληματα ναυαγησαν την προσπαθεια μεχρι που τελικα ακυρωθηκε.
 
και τα oracles ειναι πολυ καλα παιχνιδια εννοειται, τα εχω και τα 2. επισης μπορει να παρει και τα 2 πρωτα zelda που πρωτοκυκλοφορισαν στο nes και επανακυκλοφορισαν στο GBA. και το τρίτο zelda που επανακυκλοφορισε κι αυτο στο GBA κι έτσι να εχει όλη την αρχη της συλλογης zelda στο gba του (αν δηλαδη ειναι διατεθημενος να δωσει τοσα λεφτα).

απλά τα oracles ειναι spin-off και δεν τα θεωρω τοσο must. επισης ειναι δημηουργια της capcom

το ura, ξερω πως δεν υπαρχει περιπτωση... ομως σκεψου οτι η nintendo το απεσυρε λιγο πριν την κυκλοφορια του (αν δε κανω λαθος) αυτο σημαινει πως ειχε ολοκληρωθει ολο το παιχνιδι και απλα δεν κυκλοφορισε. Γιατι να ειναι απιθανο να το δουμε; εστω ανεπισημα... ολο και καποια beta version θα διαρευσει... δεν θα σταματησω ποτε να ελπιζω
 
Φιλαρακι μου και το minish cap η capcom το εφτιαξε παντα σε συνεργασια με την NINTENDO βεβαια και ειναι παιχνιδαρα οπως παιχνιδαρες ειναι και τα δυο oracles απο καθε αποψη και προσωπικα τα θεωρω must have για καθε fan της σειρας Zelda.Γενικα οπως και να το κανουμε ολα τα Zelda ειναι must have ακομα και τα bs zelda του satellaview.Tωρα για το ura Zelda ενοοιται πως θα το ηθελα και γω αλλα αποκλειω να το δουμε επισημα απο την NINTENDO οπως ειπα παραπανω γιατι αν ηθελαν μεχρι τωρα θα το ειχαν κανει δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε καποιο remake του σε HD εκδοση στο Wii U πχ γιαυτο και κυκλοφορησαν το master quest για να τελειωνουν μαυτο το θεμα.Μακαρι να διαρευσει καποτε το ευχομαι και γω ασχετα που ξερω πως η πιθανοτητες ειναι απυροελαχιστες.Προς το παρον περιμενω πως και πως να δω και να διαβασω νεοτερα για το νεο Zelda στο Wii U γιατι και μονο απο αυτα που μας δειξανε μιλαμε για επικο παιχνιδι.
 
Αμαρτία...

Το συγκεκριμένο παιχνίδι όφειλαν να το βγάλουν στο Wii U με ανανεωμένα γραφικά, extra dungeons & quests. Φανταζόμουν κάτι ανάλογο με το fan project που λέγεται ότι ετοιμάζεται.

Στο 3Ds απ'ότι βλέπω μάλλον θα έχει λίγο πιο καλογυαλισμένα γραφικά κι ενδεχομένως μερικά extras.

Έχω ξαναπεί για εμένα παραμένει μέχρι και σήμερα το καλύτερο Zelda που δυστυχώς πέρασε σχετικά απαρατήρητο. Το θετικό είναι πως πλέον το κοινό είναι αρκετά μεγαλύτερο (σε αριθμό) και θα εκτεθεί σε περισσότερα μάτια.
 
Scatman είπε:
Αμαρτία...
Το συγκεκριμένο παιχνίδι όφειλαν να το βγάλουν στο Wii U με ανανεωμένα γραφικά, extra dungeons & quests. Φανταζόμουν κάτι ανάλογο με το fan project που λέγεται ότι ετοιμάζεται.

Στο 3Ds απ'ότι βλέπω μάλλον θα έχει λίγο πιο καλογυαλισμένα γραφικά κι ενδεχομένως μερικά extras.

Έχω ξαναπεί για εμένα παραμένει μέχρι και σήμερα το καλύτερο Zelda που δυστυχώς πέρασε σχετικά απαρατήρητο. Το θετικό είναι πως πλέον το κοινό είναι αρκετά μεγαλύτερο (σε αριθμό) και θα εκτεθεί σε περισσότερα μάτια.
Θα συμφωνησω μαζι σου περι Wii U εκδοση! Θα ητανε αλλο πραμα!
 
metalcandyman είπε:
Φιλαρακι μου και το minish cap η capcom το εφτιαξε παντα σε συνεργασια με την NINTENDO βεβαια και ειναι παιχνιδαρα οπως παιχνιδαρες ειναι και τα δυο oracles απο καθε αποψη και προσωπικα τα θεωρω must have για καθε fan της σειρας Zelda.Γενικα οπως και να το κανουμε ολα τα Zelda ειναι must have ακομα και τα bs zelda του satellaview.Tωρα για το ura Zelda ενοοιται πως θα το ηθελα και γω αλλα αποκλειω να το δουμε επισημα απο την NINTENDO οπως ειπα παραπανω γιατι αν ηθελαν μεχρι τωρα θα το ειχαν κανει δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε καποιο remake του σε HD εκδοση στο Wii U πχ γιαυτο και κυκλοφορησαν το master quest για να τελειωνουν μαυτο το θεμα.Μακαρι να διαρευσει καποτε το ευχομαι και γω ασχετα που ξερω πως η πιθανοτητες ειναι απυροελαχιστες.Προς το παρον περιμενω πως και πως να δω και να διαβασω νεοτερα για το νεο Zelda στο Wii U γιατι και μονο απο αυτα που μας δειξανε μιλαμε για επικο παιχνιδι.
δεν ειδα το καινουριο zelda στο wii u αν εχεις καποιο video δειξε μου.

τα ειπες πολυ ωραια. το minish cap ουτε που θυμομουν πως ειναι κι αυτο της capcom. νομιζω πως το προτιμω απο τα oracles διοτι οταν ειχε πρωτοβγει μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση το καπελο του link αλλα και τα χρώματα που πλέον ηταν GBA. ενω τα oracles ειχαν περιπου ιδια γραφικά με το links awakening.

για το ura... δυστηχως οπως τα λες ειναι! δε θα σταματησω να ελπιζω οτι θα βρεθει καποτε, θα το αγορασουν και θα το κανουν dump οπως εγινε και με το Dezaemon DD. H θα κυκλοφορισει επισημα απο την nintendo σε καποιο άλλο συστημα οπως το 3DS. γιατι να μην το κανουν αφου ετοιμο το εχουν. Τι έχουν να χασουν; Τοσος κοσμος θα αγοραζε. εγω σιγουρα θα επερνα 3DS κ οχι μονο αυτο αλλα ισως αποκτουσα ξανα γενικο ενδιαφερον για τα νεα videogames και ξεκολλουσα απο τα ρετρο

64dd+zelda+ura+2.png


επισης σκεψου οτι εδω εφτιαξαν link to the past 2 (link between worlds), το ocarina θα αφησουν που το χουν ετοιμο κι ολας;; καποια στιγμη θα το δουμε κι αυτο αλλα ισως την επομενη φορα που θα ξαναγινουν remake/port τα zelda του Ν64 σε καποια μελλοντικη κονσολα.

εχω ξεφυγει ομως εντελως απο το θεμα το οποιο ειναι το majora's mask. παντα αυτο συμβαινει οταν μιλαω για τα zelda
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαι γω θα ηθελα να δω το remake του Majora's mask στο Wii U αλλα δεν θα ηθελα εξαιτιας του remake να καθυστερουσε το εκπληκτικο νεο Zelda στο Wii U και να πηγαινε 2016.Tελος αυτο το θεμα γιατι τελειωσε το πραγμα και θα δουμε την παιχνιδαρα στο 3DS.

Φιλε Agahnim ξεφυγε οσο γουσταρεις απο το θεμα γιατι το να κανουμε τετοιες συζητησεις εδω μεσα εχει καταντησει ειδος προς εξαφανιση.Προσωπικα μετα απο τα δυο αυτα remakes του ocarina of time και του majora's mask δεν νομιζω να ασχοληθουν ξανα με αυτα τα παιχνιδια σε καποια μελοντικη κονσολα και δεν θα το ηθελα κιολας γιατι θα το ξευτυλισουν το θεμα και δεν θελω να κανουν αυτα που κοροιδευουμε για την sony και για περιπτωσεις οπως το The last of us και μην ξεχναμε πως τα παιχνιδια αυτα τα ειδαμε ξανα και στο game cube με την collector's edition οποτε νησαφι πια.

Το νεο Zelda ειναι το παρακατω φιλαρακι μου το οποιο ειναι απλα μαγικο και τα παραπανω λογια ειναι περιτα γιατι τοση ζωντανια σε κοσμο δεν εχω ξαναδει.Επισης να ξερεις πως ολο αυτο που βλεπεις ειναι real time ειναι gameplay του παιχνιδιου.

Το νεο Zelda ξεκιναει στο 1:36 και βαλτο στα 720p να γουσταρεις.

 
αν και το βιντεο ηταν παρα πολυ συντομο, και μονο που βλεπω το γρασιδι να κουνιετε και την γη να σκοτινιαζει απ τα συνεφα, ειναι για μενα το κατι αλλο. λογικο αφου εχω μεινει μερικες γενιες πισω (1-2).

με ψινει να αγορασω wii u αφου θα μπορω να παιξω τοσα νεα παιχνιδια... hyrule warriors, windwaker HD, Skyward Sword (το wiiu παιζει παιχνιδια του wii σωστα; ) και το νεο zelda, αλλα και mario kart και ενα αλλο mario που παιζει 4πλο και δεν ξερω καν πως λεγετε. νομιζω εχει βγει και ενα ακομη dkc sequel ή κανω λαθος;

ειναι η πρωτη φορα που χω αφησει να βγουν τοσα πολλα νεα zelda χωρις να τα παιξω κι εχω τρελαθει...
 
Agahnim είπε:
νομιζω εχει βγει και ενα ακομη dkc sequel ή κανω λαθος;
Εχουν βγει 2 Donkey Kong Country sequels

Ενα για το Wii

Wii U - Donkey Kong Country: Tropical Freeze Launch Trailer

Και τα 2 ειναι εξαιρετικα παιχνιδια!!
 
Συγκριτικο...




Majora's Mask 3DS VS N64

 
Πίσω
Μπλουζα