Ανοιχτοί λογαριασμοί στο manga

Turri, πρέπει εκτός από τα ιδιαίτερα μαθήματα ιαπωνοκορεατικοκινέζικων, να κάνεις και μια καλή διατριβή στο θέμα μάνγκα.


Η Juanita κι εγώ αναλαμβάνουμε την εκπαίδευσή σου!
 
Η ΤΟΕΙ όμως έχει κάνει πάααααρα πολλές αλλαγές όσο αναφορά το σενάριο...


Και θέλοντας να βγάλεις συμπεράσματα που αφορούν στην υπόθεση, είναι λάθος να κρίνεις από την ιστορία του άνιμε!



Στο μάνγκα, ποτέ δεν μούρλανε στο ξύλο ο Άλμπερτ τον Τέρυ!!!!!
 
@Turri είσαι απίστευτος :bow:

Γέλασα μέχρι δακρύων... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ξέχασες ν΄αναφέρεις και τον δήθεν έρωτα του Νηλ και τα τάχα μου τάχα μου 'έψαχνα όλο το απόγευμα να σε βρω στα δάση και τα βουνά'

Για να μην πω την ιστορία με το γατί που το έντυσε λιοντάρι... :D :D:D
 
Πραγματικά!!! :rolleyes:

Πάντως όλα τα μάθαινε ο θείος!!!!

Την ημέρα που πήρε τα βουνά η Candy , πήγε λέει στο νοσοκομείο και ένα παιδάκι (ξέρει που θα ρωτήσει ;) ) του είπε ότι έφυγε με έναν κύριο με...... λιμουζίνα και πάνε στην λίμνη!!!! :eek:

Έσκασε ο Almpert!!!! Ξαφνικά έρχεται με 200 έτοιμος για πόλεμο με αυτοκίνητο :go: , όλο τον μισθό του απο τον ζωολογικό κήπο , φόρεμα και ίσως , σαμπάνια και δαχτυλίδι!!!!

Μόλις που φρέναρε τελευταία στιγμή......παραλίγο να την πατήσει!!!!

Παρατηρήστε πόσο μεθοδικά την ρωτάει πολλές φορές με διαφορετικό τρόπο τι είχε συμβεί!!!!!

Μόλις μαθαίνει για τον Neal ,καλού κακού αρχίζει να τον καταστρέφει και αυτόν για να έχει και από εκεί το κεφαλάκι του ήσυχο!!! " Ακόμα και αν σε συμπαθεί αυτό που έκανε δεν ήταν καθόλου σωστό!!! Οι πραγματικοί άντρες δεν φέρονται έτσι Candy Έ;;" :D :frypan: :armed:
 
:what:

Αστα Τurri...

Δε σε σώζει τίποτα. :D

Το καλοκαίρι πριν και μετά τα μαθήματα γιαπωνεζο... τέτοιων,:sweat: θα αναλάβουμε τη διατριβή σου στο manga,η Akaliakoukou με τα πρώτα 42 τεύχη και εγώ τα υπόλοιπα. :wave: ..

Και μη νομίζεις πως προφασιζόμενος κούραση θα γλιτώσεις :cold:

Θα υπάρχει και υπνοθεραπεία... :sleep:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα με κάνετε μάγκα δηλαδή!!! :armed:
 
Juanita είπε:
Ναι βρε, δε λέω...
Ο Τέρρυ κάποια στιγμή θα αποδεσμευτεί από τη Σούζυ.

Βέβαια, στο manga, στη φάση στο Ροκστοουν που κάνει την αυτοκριτική του δείχνει πως γυρνά οικειοθελώς στη Σούζυ...
Μόνο που θα είναι αργά για να κάνει κάτι με την Κάντυ.

Άλλωστε, η καρδιά της χτυπάει πλέον για τον Άλμπερτ... (και μάλιστα, πολύ πριν μάθει πως είναι ο μπάρμπας και ο πρίγκηπάς της)

-edit-

όταν έγραφα πως η ζωή του είναι συνυφασμένη με το θέατρο δεν εννοούσα με τη Σούζυ...
Να ξακαθαρίσω κάτι θέλω...


Το πρόβλημά μου δεν είναι αν θα έχουμε αυτό το Happy End...


 


picture.php


 


To πρόβλημά μου είναι πως ο Τέρυ θεωρώ ότι είναι ο πιο αδικημένος χαρακτήρας από όλους!



Από μικρό παιδάκι πέρασε δύσκολα χρόνια, ένιωσε την απόρριψη από τους ίδιους του τους γονείς, δεν λάμβανε αγάπη και κατά συνέπεια δεν μπορούσε να δώσει... Είχε υψώσει τοίχους γύρω του, κλεινόταν στον εαυτό του για να μην πληγώνεται, πράγμα που δεν ήταν πάντα εφικτό...



Κι όταν επιτέλους βρέθηκε κάποια να γκρεμίσει αυτούς τους τοίχους και να μπει στην καρδιά του, όταν ένιωσε ότι αγαπάει και αγαπήθηκε, αναγκάστηκε να απαρνηθεί την αγάπη του για να εκτελέσει το καθήκον του....



Μπορεί να έχει ήσυχη τη συνείδησή του, αλλά η καρδιά του πονά...



Θέλω να ξαναδώ τον Τέρυ να ερωτεύεται, και αυτή τη φορά να μένει με την εκλεκτή της καρδιάς του, όποια και να είναι αυτή!!!...





Turrican είπε:
Θα με κάνετε μάγκα δηλαδή!!! :armed:
Πλύση εγκεφάλου!!!!


Κανονικά!!!!
:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
akaliakoukou είπε:
 

 


To πρόβλημά μου είναι πως ο Τέρυ θεωρώ ότι είναι ο πιο αδικημένος χαρακτήρας από όλους!
Βρε τι είναι αυτά που λες!!!! Τι να πούμε και εμείς που δεν έχουμε βγάλει ακόμα τα μαύρα!!!!! :cry: :cry: :cry:

akaliakoukou είπε:
Από μικρό παιδάκι πέρασε δύσκολα χρόνια, ένιωσε την απόρριψη από τους ίδιους του τους γονείς, δεν λάμβανε αγάπη και κατά συνέπεια δεν μπορούσε να δώσει... Είχε υψώσει τοίχους γύρω του, κλεινόταν στον εαυτό του για να μην πληγώνεται, πράγμα που δεν ήταν πάντα εφικτό...


Κι όταν επιτέλους βρέθηκε κάποια να γκρεμίσει αυτούς τους τοίχους και να μπει στην καρδιά του, όταν ένιωσε ότι αγαπάει και αγαπήθηκε, αναγκάστηκε να απαρνηθεί την αγάπη του για να εκτελέσει το καθήκον του....



Μπορεί να έχει ήσυχη τη συνείδησή του, αλλά η καρδιά του πονά...



Θέλω να ξαναδώ τον Τέρυ να ερωτεύεται, και αυτή τη φορά να μένει με την εκλεκτή της καρδιάς του, όποια και να είναι αυτή!!!...



Σωστά όλα αυτά ....αλλά ήταν και λίγο.... εχμ... μυστήριος να το πω!

Η σκηνή που κούρευε το πρόβατο εμένα με τρόμαξε λίγο...:nervous:
 
Ο,τι και να λετε, συμφωνω με την akaliakoukou...αλλωστε καμια γνησια καντυκη καρδια δεν θα μπορουσε να αντισταθει στο μελαχροινο, μελαγχολικο, στερημενο απο αγαπη αγορι... :wub: Πώς ειναι δυναντον juanita να μπορεις να του αντισταθεις αυτου του μελαγχολικου αγοριου?
 
Έλεος !!!!! Ότι κλαίει το κουβαλάτε στο σπίτι;;;;; :angry:
 
Μπορώ και παραμπορώ :D

Άσε που δεν κάνω σχέση από λύπηση και μόνο :rofl:

Άλλωστε, δεν είναι η εμφάνιση που με τραβάει αλλά ο χαρακτήρας...

@Αkaliakoukou μου, εδώ συμφωνώ με τον Turri. O πιο αδικημένος της παρέας είναι ο Άντονυ και μετά ο Στήαρ...

Οι ζωντανοί μπορούν ν΄αλλάξουν τη μοίρα τους... :sure:

Παράθεση:


Αρχικό μήνυμα απο
Turrican


Έλεος !!!!! Ότι κλαίει το κουβαλάτε στο σπίτι;;;;; :angry:

 

 

 


Μόνο σε ζωάκι: σκυλάκι, γατάκι, πουλάκι, χαμστεράκι... :D


__________________



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια μέρα θα πεθάνουμε όλοι μας!

Ναι, ο Άντονυ και ο Στήαρ πέθαναν νέοι, αλλά ο Τέρυ είναι ένας ζωντανός νεκρός!!!
 
Ήταν μέχρι το Ρόκστοουν...

Μετά ο καθένας τους πήρε τη ζωή του στα χέρια του (και ο Άλμπερτ την Κάντυ :D )

Πωπω... :what: ώρες ώρες και εγώ με βαριέμαι...
 
Turrican είπε:
Έλεος !!!!! Ότι κλαίει το κουβαλάτε στο σπίτι;;;;; :angry:
Τι να κανω που ειμαι ψυχοπονιαρα :wait2: Ο Τερρυ ηταν παντα σκληρος και τιποτα δεν φαινοταν να τον αγγιζει και ξαφνικα λυγιζει γιατι χανει ο,τι πολυτιμοτερο εχει: την Καντυ! Τοτε και μονο τοτε κλαιει...δεν ειναι κλαψιαρης γενικα, απλα ευαισθητος :wub:
 
Ο Τέρρυ είναι πολύ ευαίσθητος! Είναι από τους πιο αληθινούς χαρακτήρες...


Προσπαθεί με την βίαιη συμπεριφορά του να κρύψει τα πραγματικά του αισθήματα.



Όπως ξαναείπα, έχει χτίσει γύρω του τοίχους. Αυτές είναι οι άμυνές του.


Σωστά όλα αυτά ....αλλά ήταν και λίγο.... εχμ... μυστήριος να το πω!

Η σκηνή που κούρευε το πρόβατο εμένα με τρόμαξε λίγο...:nervous:
Αν θυμάμαι καλά, στο πρόβατο είχε δώσει το όνομα της μητέρας του, και το ανάγκασε να κάνει το καθήκον του, να γίνει δηλαδή μια στοργική μάνα...


Να δώσει στο μικρό της την αγάπη. Κάτι που ο Τέρρυ δεν λάμβανε από τη δική του τη μητέρα.


 


Και πάλι όμως αυτή η σκηνή είναι έμπνευση της ΤΟΕΙ.



Στο μάνγκα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα τι διεστραμμένη φαντασία που έχουν στην ΤΟΕΙ! ότι αλλαγή έχουν κάνει , πλην του Κλιν, είναι προς το χειρότερο!!!
 
Μάλλον γι'αυτό η Μιζούκι ήταν έξαλλη μαζί τους!


Στο μόνο που διαφωνώ είναι ο Κλιν.



Η Μιζούκι, ούτε τον Κλιν ήθελε, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί!...


capuci10.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα