Ανταλλαγή δώρων μελών Retromaniax (Χριστούγεννα 2020)

manos311

RetroActive
Joined
9 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.412
Αντιδράσεις
2.990
Γεια σας,

Όπως και σε προηγούμενες χρονιές, θα ήθελα να διοργανώσουμε ανταλλαγή ρετρο-δώρων μεταξύ των μελών του Retromaniax.

Οι ενδιαφερόμενοι θα δηλώσουν συμμετοχή, και τι δώρα διαθέτουν για ανταλλαγή. Μπορεί να είναι οτιδήποτε ρετρό, βιβλία, περιοδικά, παιχνίδια, κλπ.

Θα περιμένουμε μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου περίπου για να μαζευτούμε όσο περισσότεροι γίνεται, και μετά θα κάνουμε την κλήρωση για να δούμε ποιος στέλνει δώρο σε ποιον.

Ελπίζω οι ειδικές συνθήκες φέτος να μη μας εμποδίσουν.

Μπορείτε να διαβάσετε λεπτομέρειες για τη διαδικασία στον παρακάτω σύνδεσμο, που περιέχει το θέμα της ανταλλαγής δώρων παλαιότερης χρονιάς.

Περιμένω συμμετοχές!


 
κι εγώ θα προσφέρω δυο καλλιτεχνικές φώτο 24Χ30 ή 30Χ40 ότι βολεύει τυπωμένες με τα χεράκια μου! τα θέματα θα είναι ουδέτερα.
 
Τα δώρα από μένα:

disney.jpg

Δύο τόμοι της εγκυκλοπαίδειας Disney:
17 Οι σπουδαιότερες πόλεις του κόσμου
19 Η τέχνη στον κόσμο
 
Μια συμμετοχή κι από εμένα. Είναι λίγο διαφορετικά τα δώρα αλλά σίγουρα retro και χρηστικά .
Αν κληρωθεί κορίτσι, μια μινιατούρα Wish του Chopard (1997) και μια μινιατούρα μαζί με decant 10ml από Υendi του Capucci (1974).
375x500.353.jpg
375x500.6754.jpg


Αν κληρωθεί αγόρι, ένα after shave 20ml από Yatagan του Caron (1978) και ένα decant 10ml από Rocabar του Hermes (1998).

73840_co06mx_yatagan_lotion_apres_rasage_720.jpg
Hermes-Rocabar-Eau-de-Toilette-Spray-30-ml-710643-6451.JPG



Όλα είναι από τις πρώτες τους εκδόσεις, όπως φαίνονται στις φωτογραφίες, και προέρχονται από την προσωπική vintage συλλογή μου, φυλαγμένα και αποθηκευμένα με πολλή επιμέλεια κι αγάπη.
 
Εγώ θα βαλω Μπλεκ και παλιό ποπαυ και χριστουγεννιάτικη έκπληξη ! Εμείς και νέος φέτος, δεν βλέπω να τσουλαει η υπόθεση πέρσι ήταν αλλιως
 
Πέρισυ είμασταν 4, φέτος μέχρι στιγμής είμαστε 4, μπορεί να εμφανιστούν κι άλλοι, αλλά δεν πειράζει κι αν δεν έχουμε παραπάνω.

Η λίστα συμμετεχόντων και δώρων μέχρι στιγμής:

1. manos311: Δύο τόμοι της εγκυκλοπαίδειας Disney: 17 Οι σπουδαιότερες πόλεις του κόσμου, 19 Η τέχνη στον κόσμο
2. αριαδνη: Μπλεκ και παλιό ποπαυ και χριστουγεννιάτικη έκπληξη
3. Uskoke: δυο καλλιτεχνικές φώτο 24Χ30 ή 30Χ40 ότι βολεύει τυπωμένες με τα χεράκια μου
4. Bajar: Αν κληρωθεί κορίτσι, μια μινιατούρα Wish του Chopard (1997) και μια μινιατούρα μαζί με decant 10ml από Υendi του Capucci (1974). Αν κληρωθεί αγόρι, ένα after shave 20ml από Yatagan του Caron (1978) και ένα decant 10ml από Rocabar του Hermes (1998).

Βάλτε τώρα που γυρίζει!
 
Πέρσυ τέσσερις ήμασταν αλήθεια, ΧΑ ΧΑ
 
Ίσως Σαββατοκύριακο να εμφανιστούν και άλλοι
 
χριστ.jpgνα και τα δικά μου δώρα συγγνώμη για την χάλια φωτογραφία αλλά το ανιψάκι μου μου έχει κατασχέσει την ψηφιακή μηχανή και έτσι τις έβγαλα με το κινητό μου (quelle horreur!)
 
Ας περιμένουμε και σήμερα μήπως εμφανιστεί κάποιος ακόμα, και αύριο κάνω την κλήρωση.

Ισχύει το ίδιο σύστημα όπως και πέρισυ:

Αύριο θα κάνω την κλήρωση για να δούμε ποιός θα στείλει σε ποιόν το δώρο του. Η διαδικασία θα είναι η εξής: Θα μπω στο random.org και θα ζητήσω μια τυχαία σειρά των αριθμών 1-4 (αν δεν εμφανιστεί και άλλος ενδιαφερόμενος μέχρι τότε) και θα τους βάλω δίπλα στη λίστα των συμμετεχόντων. Ο τυχαίος αριθμός που θα μπει δίπλα στον καθένα μας, αντιστοιχεί στο μέλος στο οποίο θα στείλουμε το δώρο μας, δηλαδή εγώ που βρίσκομαι στη θέση 1, αν μου τύχει το 3 θα στείλω το δώρο μου στον Dino. Σε περίπτωση που η τυχαία σειρά εμφανίζει κάποιον να πρέπει να στείλει δώρο στον εαυτό του, θα επαναλάβω την κλήρωση.

https://www.random.org/sequences/
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πέρισυ είμασταν 4, φέτος μέχρι στιγμής είμαστε 4, μπορεί να εμφανιστούν κι άλλοι, αλλά δεν πειράζει κι αν δεν έχουμε παραπάνω.

Η λίστα συμμετεχόντων και δώρων μέχρι στιγμής:

1. manos311: Δύο τόμοι της εγκυκλοπαίδειας Disney: 17 Οι σπουδαιότερες πόλεις του κόσμου, 19 Η τέχνη στον κόσμο
2. αριαδνη: Μπλεκ και παλιό ποπαυ και χριστουγεννιάτικη έκπληξη
3. Uskoke: δυο καλλιτεχνικές φώτο 24Χ30 ή 30Χ40 ότι βολεύει τυπωμένες με τα χεράκια μου
4. Bajar: Αν κληρωθεί κορίτσι, μια μινιατούρα Wish του Chopard (1997) και μια μινιατούρα μαζί με decant 10ml από Υendi του Capucci (1974). Αν κληρωθεί αγόρι, ένα after shave 20ml από Yatagan του Caron (1978) και ένα decant 10ml από Rocabar του Hermes (1998).

Βάλτε τώρα που γυρίζει!

Η κλήρωση έγινε, και το αποτέλεσμα είναι: 3 - 4 - 1 - 2.

Όπως και πέρισυ, δημιουργήθηκαν 2 ζευγάρια που θα ανταλλάξουν δώρα:

manos311 με Uskoke και αριαδνη με Bajar

Ας ανταλλάξουμε διευθύνσεις με pm για να στείλουμε τα δώρα.

Πέρισυ, συμπτωματικά, πάλι είχα ανταλλάξει με τον Uskoke, οπότε ξέρουμε τις διευθύνσεις μας, η δική μου τουλάχιστον ισχύει και φέτος.

Καλές γιορτές!
 
Ok εγώ πάω να στείλω μην.μπαζαρ μία χαρά !
 
Ευχαριστούμε Μάνο! Με την Αριάδνη είναι εξίσου εύκολο να ανταλλάξουμε τα δώρα μας.
Καλές γιορτές σε όλους!
 
Πίσω
Μπλουζα