Αποκλειστική συνέντευξη του ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΛΛΙΒΩΚΑ στο RetroManiaX

Προσωπικά τον θεωρώ πολύ καλό ηθοποιό και έχω γελάσει άπειρα με αρκετούς ρόλους του(Το Ρετιρέ,Μεν και Δεν,Της Ελλάδος τα παιδιά).Και φυσικά την αξέχαστη ατάκα στον Ξαρχάκο"Καλά πάρε κι εσύ ένα χαπάκι"Τον ευχαριστώ πολύ για ό,τι έχει προσφέρει στον Ελληνικό κινηματογράφο.
 
Μπράβο ... πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη. Ευχαριστούμε tsalk και φυσικά τον κ. Καλλιβωκά.

Μακάρι να δούμε κι άλλες παρόμοιες συνεντεύξεις.

Υπάρχει η συνέντευξη και σε βίντεο;
 
Μπράβο στον Άλκη και σε όλη την ομάδα για την εξαιρετική συνέντευξη του κυρίου Καλλιβωκά, υπέροχου ηθοποιού και αληθινού τζέντλεμαν!
 
Σε ευχαριστούμε πολύ Άλκη για την πολύ ενδιαφέρουσα και πλήρη συνέντευξη με έναν από τους μεγαλύτερους ηθοποιούς του θεάτρου και κινηματογράφου μας. :)
 
Πολύ ωραία συνέντευξη. Μπράβο, Άλκη. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κύριο Καλλιβωκά για όλα αυτά που μας έχει προσφέρει.
 
Μπράβο παιδιά, πολύ ωραία η συνέντευξη, και μεγάλος ηθοποιός και καλός άνθρωπος ο κ. Καλλιβωκάς :)
 
μπραβο εξαιρετικη συνεντευξη ουσιας,πολλα να πει


και ο κυριος καλλιβωκας με ηθος και ευγενεια
 
Μία πολύ ευχάριστη έκπληξη από τον Άλκη, άψογη συνέντευξη με έναν από τους πλέον αγαπημένους ηθοποιούς.

Συχνά οι ''δεύτεροι'' ρόλοι τείνουν να είναι εξίσου σημαντικοί με τους ''πρώτους'' διότι αυτοί είναι το αλατοπίπερο μιας ταινίας (τρανταχτά παραδείγματα η ''μια τρελή οικογένεια'', τζένη τζένη, η Παριζιάνα και τόσες άλλες) και ο Δημήτρης Καλλικωβάς το έκανε με εξαιρετική επιτυχία.

Σε δύο μήνες έχει και γενέθλια. Του εύχομαι υγεία και χρόνια πολλά.

Ένας από τους λίγους εναπομείναντες εκπροσώπους της παλιάς καλής εποχής του Κινηματογράφου.

Σας ευχαριστώ αμφότερους, συνεντευξιαστή και συνεντευξιαζόμενο.
 
@tsalk Άλκη υπάρχουν ακόμα οι φωτογραφίες που είχατε βγάλει με τον Δημήτρη Καλλιβωκά στον κήπο του σπιτιού του;
 
@tsalk Άλκη υπάρχουν ακόμα οι φωτογραφίες που είχατε βγάλει με τον Δημήτρη Καλλιβωκά στον κήπο του σπιτιού του;
Φυσικά και υπάρχουν στον υπέροχο κήπο του σπιτιού του στην Κηφησιά.

Δεν ξέρω βέβαια σε τι κατάσταση είναι αυτή την στιγμή ο κήπος μιας και ο κύριος Καλλιβωκάς λείπει από το σπίτι του στην Αθήνα σχεδόν από την αρχή όλης αυτής της κατάτασης που βιώνουμε μιας και έχει σχεδόν εγκατασταθεί στο εξοχικό του στην Τήνο. Αυτά μου έλεγε στην προ ημερών επικοινωνία που είχα μαζί του με αφορμή την ονομαστική του εορτή!
 
Πίσω
Μπλουζα