Αποκλειστική συνέντευξη του ΚΩΣΤΑ ΤΣΑΚΩΝΑ στο RetroManiaX

Καλημέρα στο thread ,απλά θα είθελα αν διαβάζει ο φίλος ''theoritikos'' και αν έχει χρονο και διαθεση φισικά να ποστάρει καποια στιγμή τις φωτο που λέγαμε ,απο το εργαστήριο του Τσάκωνα και το καφενείο το οποιο απο οτι μου πε ειπάρχει ακόμα.

Νομίζω οτι ο πιο κατάλληλος τοπος για να ανέβουν αυτές οι φωτο ειναι αυτό εδώ το thread.
 
Γεια σας,

μπορεί κάποιος να γράψει τι λέει ο τσάκωνας στην τελευταία γραμμή του ανεκδότου, θα πρέπει να το άκουσα 30 φορές και ακόμα δεν καταλαβαίνω.

Ευχαριστώ.
 
Συγχαρητήρια σε όλους, πολύ ωραία συνέντευξη! :D
 
Ευχαριστούμε, πάντα ωραίος ο Τσάκωνας!
 
MegaLoser είπε:
Γεια σας,μπορεί κάποιος να γράψει τι λέει ο τσάκωνας στην τελευταία γραμμή του ανεκδότου, θα πρέπει να το άκουσα 30 φορές και ακόμα δεν καταλαβαίνω.

Ευχαριστώ.
Ευτυχώς που δε μου το εφερε στο κεφάλι γιατί θα με σκότωνε (αυτό το μακρύ πράμα :D :D:D:D)...
 
Μεγάλη παιδική συμπάθεια, ανοικτος και καλοκαρδος, θελω χρόνο να διαβάσω την συνεντευξη του!

ειχε μια ευγένεια σπάνια..
 
Από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς και το ταλέντο του είναι τεράστιο ακόμα επειδή ηταν αυτοδίδακτος.Ήταν γενημένος ηθοποιός.Προσωπικά για μένα αυτός και ο Μίχαλης Μόσιος ήταν οι βασιλιάδες της βιντεοταινίας
 
ενα μπραβο στα παιδι.και να θυμισω αλλους δυο χαρακτηριστικους ρολους του κ.τσακωνα.ο ενας ως φυλακας στο 'θυλικο θηρειοτροφειο'με την απιστευτη ατακα 'εκφυλες' και ο αλλος ρολος στην ταινια 'επαγγελμα γυναικα' που εκανε τον αντρα της πηνελοπης πιτσουλη.μια ταινια εκπληκτικη πειστευω και εφαμιλλη του 'μαθε παιδι μου γραμματα'.η χαρακτηριστικη ατακα σ'αυτη την ταινια ηταν το 'οριστε???'.να 'σαι καλα ΚΩΣΤΑ ΤΣΑΚΩΝΑ.
 
yiannisdj είπε:
η χαρακτηριστικη ατακα σ'αυτη την ταινια ηταν το 'οριστε???'
Και οχι μόνο ,πιστεύω σε κάθε βιντεοταινία του το λεγε.

Πάντος το ''Επάγγελμα γυνέκα'' δεν είχε καλές κριτικες απο τα περιοδικά τηλεωρασεων.
 
Συγχαρητήρια παιδιά ... Τέλειο !!!
 
μπραβο παιδια παντα τετοια!!
 
Πολλά συγχαρητήρια παιδιά και ευχαριστουμε για αυτήν την σπάνια συνέντευξη. Προσωπικά θεωρώ τον Τσάκωνα ως τον Λογοθετίδη των 80s.
 
Παιδιά συνεχίστε έτσι, όσο περισσότερο μπορείτε, γιατί έχουμε χάσει ήδη πολλούς αγαπημένους ηθοποιούς, :( χάνοντας ταυτόχρονα κάτι το "μαγικό" από εκείνη την εποχή. Μέσα από τις συνεντεύξεις τους μας ταξιδεύουν ονειρικά σε εκείνη την καταπληκτική και ξεχωριστή εποχή. Και πάλι μπράβο σας.
 
ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΑΚΩΝΑΣ

ο κωστας τσακωνας στον ηλια κακλαμανηhttp://www.youtube.com/watch?v=BAe2N2Uvf3M&context=C457e31bADvjVQa1PpcFP6 OTUj2md197JGmaMPPCuJsEqfb2WJC1Y=
 
Ποιά ειναι η χρονολογία? Αρχές 1990ς δείχνει.

Η Βέρα Γκούμα τότε σύζυγος του Κώστα Τσάκωνα.
 
Τσάκωνας-Κακλαμάνης και Βιολέτα Αντωνίου-Βέρα Γκούμα. "Δυνατός" συνδυασμός...
 
Πολυ απλα RESPECT.

 


Οτι και να πω ειναι πολυ λιγα για αυτον τον πολυ μεγαλο ηθοποιο.


 


Ο Θεος να του δινει χρονια και να ειναι παντα καλα.


 


Λειπουν τετοιοι ανθρωποι απο την κοινωνια μας δυστυχως.


 


Τον λατρευω και ειναι απο τους πολυ αγαπημενους μου ηθοποιους.


 


RESPECT.
 
Πίσω
Μπλουζα