Αποκλειστική συνέντευξη του ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΔΕΛΗ στο RetroManiaX

Μπράβο και από εμένα. Πολύ καλή δουλειά.
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια παιδιά #) Η χαρά που πήρατε είναι η μεγαλύτερή μου ικανοποίηση.

Rygar είπε:
Στις "Γαρδελιάρες" λέμε ναι (που θα'λεγε και ο ΚΕλαηδόνης)@perlastar, υποθέτω του έδωσες το λινκ του ρετρομάνιαξ για να μπει και να διαβάσει, έτσι; Ε; Σωστά δεν τα λέω; Ετσι; Ετσι μπράβο! Το ξεχασες, το ξερω. :D :D:D
Και εγώ "Γαρδελιάρα" είμαι, αλλιώς θα αναλάμβανα κάτι τέτοιο; :)

Και δεύτερον Rygar, αιώνιο πειραχτήρι, δεν ξεχνάω τίποτα οπότε κάνεις λάθος :p Ο Σταμάτης ξέρει πολύ καλά που ακριβώς να βρει τη συνέντευξη αν γουστάρει να τη δει. Αν δεν γουστάρει, μαγκιά του :cool:

αριαδνη είπε:
περλα μου πρεπει να σκεφτεις να γινεις δημοσιογράφος!( πρεπει να το σκεφτεις να γινεις ;) στο πολιτισμικο ρεπορτάζ) !
Σ'ευχαριστώ καλή μου Αριάδνη! Ήταν από τα επαγγέλματα που μου άρεσαν μικρή, αλλά έχω υπερβολικό τακτ για να γίνω δημοσιογράφος, θα με έδιωχναν με τις κλωτσιές! Άσε, καλύτερα είμαι σ'αυτό που διάλεξα ;)
 
Εξαιρετική η συνέντευξη. Συγχαρητήρια perlastar. Η interview team μεγαλώνει!
 
Απολαυστικότατη η συνέντευξη. :thumbup:

Eύγε !!
 
1000 Μπράβο ! Έβαλες τρίποντο από τα αποδυτήρια ;) :D
 
Μπράβο Perlastar !

Εκεί που ποντάριζα ότι θα έπαιρνες συνέντευξη από κανέναν Christopher Lee, μας την "έσκασες" με Γαρδέλη !

Συγχαρητήρια και πάλι, για την πολύ φροντισμένη δουλειά σου.
 
exetlaios είπε:
Εκεί που ποντάριζα ότι θα έπαιρνες συνέντευξη από κανέναν Christopher Lee, μας την "έσκασες" με Γαρδέλη!
Χαχαχα! Μακάρι να γινόταν κι αυτό που λες :D Α, με τον Σταμάτη έχετε ίδια μέρα γενέθλια, το ξέρεις; :)
 
συγχαρητήρια perlastar!!


πολυ ωραια συνεντευξη με εναν απο τους ηθοποιους που μεγαλωσαμε!!!
 
Κάτι που δεν έχει αναφέρει πουθενά, είναι ότι τελείωσε το Γυμνάσιο-Λύκειο της Δάφνης, εκείνο το τεράστιο συγκρότημα στην οδό Μπακνανά, σχολείο που τέλειωσε και ο Φάνης Χριστοδούλου. Αλλά αυτός είναι 5 χρόνια νεώτερος (1965), άρα συνυπήρξαν λίγο.
 
Πάρα πολύ ωραίος ο Σταμάτης Γαρδέλης!!! :)

Σαν τώρα θυμάμαι που τον βλέπαμε στις ελληνικές ταινίες!!! Respect!!! ;)

Μπράβο για τη συνέντευξη :)
 
Θεός ο Σταματης ειχα παει και τον ειχα δει στο θέατρο πριν 3 χρόνια, κάπου εκεί, πουλάει πολύ τρέλα ωραία τρέλα όμως.
 
Συνέντευξη - σταθμός για το Retromaniax!!!!!

Μεγάλη επιτυχία Perlastar!!!!

Ευχαριστούμε!
 
Χίλια ευχαριστώ και πολλά μπράβο Perlastar για την τόσο ωραία συνέντευξη με έναν τόσο αγαπημένο και ελαφρώς παραγνωρισμένο από κάποιους καλλιτέχνη! Θαυμάσια και εύστοχα τα ερωτήματα και πολύ ενδιαφέρουσες και ώριμες οι απαντήσεις του Σταμάτη Γαρδέλη.Ηταν μία ευχάριστη έκπληξη η συνέντευξη αυτή!
 
Πολλα μπραβο για την συνεντευξη!
 
Να πω επίσης-δεν ξέρω και αν συμφωνείτε κιολας-πως ο Σταμάτης δεν ήταν απλά ένας ωραιος ηθοποιός. Ωραιοι σήμερα υπάρχουν πολλοί αλλά δεν ξερω πόσο ταυτίζονται με την γεννιά που εκπροσωπούν και κατά πόσο θα τους θυμόμαστε μετα από 20 χρόνια. Ο Σταμάτης είχε αυτό το χαρισμα να ταυτιστεί με την γεννιά του 80', να γίνει μέρος μιας κουλτούρας που μας έμεινε και να φέρνει πάντα μαζί του μια ξεγνοιασιά και μια ανεμελιά, την αθωοτητα εκείνων των χρόνων.
 
Ωραία η παρατήρηση σου Αριάδνη! Πιστεύω ότι είναι και η φυσιογνωμία του τέτοια αλλά και το ότι έπαιζε πάντα χαρακτήρες που ήταν το αλάνι (που κρύβουμε όλοι μέσα μας) της εποχής. Σίγουρα θα μείνει στις μνήμες μας για πολλά χρόνια ακόμη.
 
αριαδνη είπε:
Να πω επίσης-δεν ξέρω και αν συμφωνείτε κιολας-πως ο Σταμάτης δεν ήταν απλά ένας ωραιος ηθοποιός. Ωραιοι σήμερα υπάρχουν πολλοί αλλά δεν ξερω πόσο ταυτίζονται με την γεννιά που εκπροσωπούν και κατά πόσο θα τους θυμόμαστε μετα από 20 χρόνια. Ο Σταμάτης είχε αυτό το χαρισμα να ταυτιστεί με την γεννιά του 80', να γίνει μέρος μιας κουλτούρας που μας έμεινε και να φέρνει πάντα μαζί του μια ξεγνοιασιά και μια ανεμελιά, την αθωοτητα εκείνων των χρόνων.
Συμφωνώ 100% μαζί σου Αριάδνη.

Σταμάτης Γαρδέλης = 80's :cool:
 
Σε μια συνέντευξη του στην εκπομπή ''στέκια της Αθήνας'' ο Στηβ Ντούζος είχε πει πως όταν σκέφτεται το 80, σκέφτεται ένα μεγάλο χαμόγελο :D
 
η συνέντευξη φανερώνει μεράκι κι αγάπη πραγματική για τον άνθρωπο πίσω από τον ρόλο.

την διάβασα με απόλαυση, ΜΠΡΑΒΟ!!
 
Πίσω
Μπλουζα