Αποκλειστική συνέντευξη του ΤΑΣΟΥ ΠΡΟΥΣΑΛΗ στο RetroManiaX!

Διαβασα τη συνεντευξη προσεκτικα. Πρωτον συγχαρητηρια στα παιδια που τον εντοπισαν και εκαναν πραξη το interview. Κατα 2ον, εχω ολες τις ταινιες 80s που εχει συμμετασχει ο Προυσαλης και αποτελει αγαπημενο ηθοποιο, μου αρεσει πολυ το ολο στυλακι που πλασαρει στις ταινιες (λιγο σκυφτος, μουστακακι, χαιτη, η φωνη και το σημα κατατεθεν με το στραβο στομα), αλλα με παραξενεψε στη συνεντευξη, ολη αυτη η σοβαροτητα κτλ σε σημειο να αναρωτιεμαι "προκειται σιγουρα για τον γνωστο Τασο Προυσαλη".....Αν μεσα του παντως εχει αποκυρηξει τις ταινιες που γυρισε, κακως, γιατι ολοι οσοι τον θυμουνται, τον θυμουνται απο αυτες. Και κακα τα ψεμματα, οταν καποιος γινει γνωστος σε ενα τομεα, σπανια επιτυγχανει σε κατι εντελως διαφορετικο πχ ο σα να βλεπεις τον Τασο Μπουγα να ασχολειται με οπερα ....γινονται αυτα?
 
Αγαπητέ φίλε, ο κος.Προύσαλης ουδέποτε μας άφησε την εικόνα ότι "μετάνοιωσε".

Αντιθέτως, μείναμε με την εντύπωση ότι αισθάνεται πως "κάθε πράγμα στον καιρό του".

Οι τρέχουσες επιλογές του συνάδουν με την εμπειρία και την ηλικία του.

Θα ήταν μάλλον άκαιρο (τουλάχιστον) , να κάνει ακόμα τον "Μπίλια".
 
συγχαρητήρια για τις ενδιαφέρουσες συνεντεύξεις σας,μία από τις οποίες ήταν κι αυτή που μόλις διάβασα με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον

μία φιλική συμβουλή και το επαναλαμβάνω,ΦΙΛΙΚΗ,προσέξτε τη χρήση κάποιων λέξεων, όπως για παράδειγμα μία που βρήκα εδώ :εμπλακείκατε !

παραφραστικά ακούγεται (και διαβάζεται) σαφώς καλύτερα : είχατε εμπλακεί

ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΙΛΙΚΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ! :)
 
Κι εμένα με ξάφνιασε η συνέντευξη και η σοβαρότητα του Προύσαλη συγκριτικά με το παρελθόν του, αλλά καμιά φορά το κείμενο δεν μπορεί να αποδώσει την παραγματική ατμόσφαιρα αλλά και τη γλώσα του σώματος.
 
Ρε παιδια συμπαθατε με,αλλα δεν θυμαμαι ποιος ηταν ο Τασος Προυσαλης.


Εχετε να βαλετε μια φωτογραφια του ;



Τον ''Μπιλια'' δεν τον εκανε ο Ντουζος ;
 
BOY GEORGE είπε:
Ρε παιδια συμπαθατε με,αλλα δεν θυμαμαι ποιος ηταν ο Τασος Προυσαλης.
Εχετε να βαλετε μια φωτογραφια του ;



Τον ''Μπιλια'' δεν τον εκανε ο Ντουζος ;
Αν δεις αυτό το ποστ και στην retroDB θα τον θυμηθείς :)
 
τον τασο προυσαλη τον παω με χιλια οπως λεει και η λαικη εκφραση
και την εποχη της βιντεοταινιας αλλα και σημερα,εχω δει παραστασεις του


ειναι γεγονος οτι η αγαπη σας ,δινει αυτο το εξαιρετικο αποτελεσμα στην συνεντευξη οποτε με μια λεξη,μπραβο
 
Εστω και μετα απο πολλα χρονια συγχαρητηρια στα παιδια γι αυτην την συνεντευξη.Δεν θυμαμαι να εχω ξαναδιαβασει ή να εχω δει τηλεοπτικη συνεντευξη του Τασου Προυσαλη.Απο τους πιο αγαπημένους μου ηθοποιους την εποχη της βιντεοταινιας, τον ξεχωριζες αμεσως και εβγαζε αβιαστα το γελιο.Επαιξε και σε καποιες σειρες θυμαμαι.Θα ηταν ευχαριστο να τον βλεπαμε και σε αλλα πραγματα στην τηλεοραση την σημερινη εποχη.
 
Εστω και μετα απο πολλα χρονια συγχαρητηρια στα παιδια γι αυτην την συνεντευξη.Δεν θυμαμαι να εχω ξαναδιαβασει ή να εχω δει τηλεοπτικη συνεντευξη του Τασου Προυσαλη.Απο τους πιο αγαπημένους μου ηθοποιους την εποχη της βιντεοταινιας, τον ξεχωριζες αμεσως και εβγαζε αβιαστα το γελιο.Επαιξε και σε καποιες σειρες θυμαμαι.Θα ηταν ευχαριστο να τον βλεπαμε και σε αλλα πραγματα στην τηλεοραση την σημερινη εποχη.
Ηταν παγια τακτικη του κου Προυσαλη να μη δινει συνεντευξεις. Δεδομενου οτι καποιοι δυσκολευονταν να αντιληφθουν οτι απεναντι τους ηταν ενας ηθοποιος και οχι ο 'Μπιλιας'. Εγω με το Μανο πηγαμε 'συστημένοι' για τη σοβαροτητα με την οποια βλεπαμε τον ιδιο και τη συνεντευξη.
 
Πίσω
Μπλουζα