Αποκλειστικό SHOW του Άκη Φλωρεντή στο RetroManiaX

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Ο κ. Φλωρεντης μας καλοδεχτηκε για δευτερη φορα στο κεντρο που δουλευει για να μας αφιερωσει ενα μικρο show διοτι πραγματικα συγκινηθηκε απο την υποδοχη που ετυχε η συνεντευξη.

Ετσι λοιπον Exetlaios (παλια καραβανα), Pooky (βαπτισμα πυρος), Maddog (ο οποιος φερεται να δηλωσε οτι εγκαταλειπει τα TOSEC για χαρη των ρετρο συνεντευξεων) και Wally (κινηματογραφιστης της κακιας ωρας) - στον εταιρο του interview team Manos426f ετυχε κατι την τελευταια στιγμη - βρεθηκαν εκει και ιδου:

Τραγουδι

 
Λίγες μόνο μέρες μετά τη συνέντευξη που του πήραμε, ο κος. Άκης Φλωρεντής επικοινώνησε μαζί μας

και μας εξέφρασε τη χαρά του για τον τρόπο που χειριστήκαμε το όλο θέμα και για την αγάπη

με την οποία περιβάλαμε το έργο του, τόσο εμείς (ως ομάδα συνεντεύξεως) όσο και οι φίλοι του φόρουμ

που κατέθεσαν την άποψή τους.

Ως "ανταπόδωση" μας ετοίμασε μια μικρή έκπληξη. Πράγματι, στο επόμενο ραντεβού μας, είχε μαζί του

την κα. Erella Meram, μια συμπαθέστατη γαλλίδα performer με την οποία συνεργαζόταν κατά το παρελθόν

και την οποία είχε καλέσει προκειμένου να δώσουν ένα μικρό σώου, αποκλειστικά για τους

φίλους του RetroManiaX !

Το δίδυμο Άκης Φλωρεντής Erella Meram τραγούδησαν και χόρεψαν, ενώ ο Wally τραβούσε τα αποκλειστικά

πλάνα με την κάμερά του.

Η κίνησή του αυτή μας συγκίνησε όσο δεν περιγράφεται και απόδειξε με τον τρανότερο τρόπο την

ευγένεια ψυχής που εύκολα διακρίνει όποιος γνωρίσει τον κο.Φλωρεντή.

Τον ευχαριστούμε δημόσια, γιατί ξύπνησε μέσα μας πολύ όμορφα συναισθήματα,

που στον ίλιγγο της υλιστικής μας καθημερινότητας, τείνουν να ξεχαστούν.

Άκης Φλωρεντής και Erella Meram, σε παλαιότερες φωτογραφίες, την εποχή που

συνεργάζονταν σε ένα κρουαζιερόπλοιο.



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν τιμή να βλέπεις από κοντά έναν Άνθρωπο σαν τον Άκη. Ο Άκης (θα μου επιτρέψετε την οικειότητα) απλά σε κερδίζει με τη πρώτη φράση και το πρώτο χαιρετισμό.

Απλούστατος, φαίνεται σαν να έχει ξεφύγει κάπου από κάποιο παιδικό παραμύθι, αισθάνεσαι ότι θα μπορούσες να μιλάς συνεχόμενα για μήνες μαζί του. Η ηρεμία και η απλότητα, αλλά και η αγάπη και το ήθος που διακρίνουν αυτό τον άνθρωπο είναι σπάνια, σε σημείο που δεν μπορεί να μεταφερθεί από τις σελίδες αυτού του φόρουμ.

Απλά χάνει όποιος δεν τον γνωρίζει. Ευελπιστώ σε σύντομα, μελλοντική, συνάντηση μαζί του!
 
Ετσι ειναι τα ατομα που δεν εχουν κομπλεξ και δεν ειναι καβαλημενα καλαμια!

Μπραβο του(σας) για ακομα μια φορα!
 
Ο άνθρωπος αναγνώρισε τον σεβασμό με τον οποίο αντιμετωπίστηκε τόσο από τα παιδιά που πήραν την συνέντευξη, όσο και από τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ μας και ξανάζησε έστω και έμμεσα μέσα από αυτή παλιές εποχές που δεν ξαναγυρνούν. Αυτό αναγνώρισε με τον δικό του μοναδικό τρόπο και θέλησε να μας ευχαριστήσει όλους...

Μην ξεχνάτε ότι τα σύγχρονα μέσα τον αγνοούν επιδειχτικά παρόλο που δεν του αξίζει τέτοια αντιμετώπιση. Να τον ευχαριστήσω λοιπόν και εγώ από την μεριά μου για τις ευχές που μου αναλογούν!
 
Τι γλυκός άνθρωπος! :)
 
Μπράβο και πάλι μπράβο παιδιά, και φυσικά ευχαριστούμε και τον κύριο Φλωρεντή για την τιμή που μας έκανε (και την τύχη που είχε η συντακτική ομάδα και όχι μόνο να τον γνωρίσει). Είναι νομίζω μεγάλη η χαρά όλων μας που μέσω του κυρίου Φλωρεντή γυρίσαμε πίσω πάλι στα αγαπημένα μας 80s. Σίγουρα χάνουμε εμείς που δεν έχουμε την τύχη την χαρά και την τιμή να τον γνωρίσουμε από κοντά. Και πάλι μπράβο του και μπράβο σας παιδιά για την προσπάθεια σας αυτή.
 
Και φυσικά να ευχαριστήσουμε ξανά τον ιδιοκτήτη της ταβέρνας ΝΕΟΣ ΡΗΓΑΣ

(Αδριανού & Χατζημιχάλη 13, ΠΛΑΚΑ) (http://www.newrigas.gr)

για την ευγενική του φιλοξενία και για το γεγονός ότι

"ανέχτηκε" για δεύτερη φορά τους "εισβολείς" του RetroManiaX.
 
Ευχαριστούμε πολύ κ. Άκη και κα Erella!!!!

Είναι πραγματικά τιμή μας, που σκεφτήκατε να κάνετε κάτι για μας!!!
 
O κ. Φλωρεντής,όσες συνεντεύξεις κι αν πάρει το interview team του GRM,θα έχει μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά μας !

Η καλοσύνη του κι η αυθεντικότητα που αυθόρμητα βγαίνει από μέσα του είναι τα δείγματα του ότι μιλάμε για ένα σπουδαίο άνθρωπο πρώτα και μετά καλλιτέχνη...

Είναι ιδιαιτέρως ευχάριστο το ότι θέλησε ο ίδιος να μας ξαναμιλήσει,να μας χαρίσει το show αυτό,αποδεικνύοντας ότι ουσιαστικά νιώθει -κι είναι- ένας από εμάς !

Λυπάμαι που δε μπόρεσα να είμαι και πάλι εκεί,χαίρομαι όμως ιδιαίτερα για την τιμή που μας έκανε !

Άκη Φλωρεντή,να 'σαι καλά και πάντα με το χαμόγελο αυτό που σε διακρίνει ! :) :)
 
Μεγάλη μας τιμή πραγματικά, ευχαριστούμε πάρα πολύ!

(Για τα περί ήθους και ποιότητας ανθρώπου νομίζω πως δεν χρειάζεται να σχολιάσω, καλύφθηκα από τους προηγούμενους)

[πετάω μια ιδέα εγώ, βράδυ είναι, έχω πιεί και κάτι μπύρες: τι θα λέγατε ένα GRM meeting να το κάναμε στο ΝΕΟ ΡΗΓΑ;;;]
 
αυτα ειναι ρεεεεεεεε

μας καις!!!

exetlaios + trash = κάψιμο 4 ever

είσαι μεγάλη πόρωση

Image_0804-1139CH-82-1.jpg
 
Είναι πράγματι τιμή μας που ένας τόσο γλυκός και ευγενής άνθρωπος καταδέχτηκε να ασχοληθεί μαζί μας.Αυτός ο άνθρωπος κουβαλάει τον ρομαντισμό εκείνης της εποχής και ό,τι πιο όμορφο αυτή εκπροσωπούσε.Συμφωνώ ότι είναι από τις πιο ξεχωριστές παρουσίες στο σύνολο των συνεντεύξεων του GRM και σας αξίζουν πάλι συγχαρητήρια για την ευαισθησία με την οποία χειριστήκατε το θέμα.
 
Ευχαριστούμε πολύ. :thumbup: :thumbup:
 
Θα πω μια κουβέντα που τα εμπεριέχει όλα: Είμαι πραγματικά πολύ περήφανος γι'αυτό εδώ το φορουμάκι!!!

** Περί του βίντεου με τα ρετρόπαιδα:

ΓεροPooky, θες πλαστική στην κοιλιακή χώρα :p

Ο μαγκάκος στα δεξιά είναι ο Βασίλης;;; Ημαρτον! Βασίλη ξυρίστηκες ρε; Εάν δε διάβαζα για maddog, δε θα έβρισκα ότι είσαι εσύ! :p
 
Και που να με έβλεπες πριν από δυο μήνες Νίκο....

Άστα, χάλια μαύρα. Αν και πάμε πολύ καλά.

Να δεις τι έπαθα εγώ μόλις είδα το Maddog χωρίς μούσι. Πολιτισμικό shock!!!!!!!!
 
Οι περισσότεροι αφήνουν μούσι για να μην τους αναγνωρίζουν, εγώ έκανα το ανάποδο. :p

(όχι, δεν καταζητούμαι, τουλάχιστον από όσο ξέρω)

Πέρασα πραγματικά πολύ καλά και ο κ. Φλωρεντής είναι πραγματικά γλυκύτατος και πολύ ευχάριστη παρέα. Μια και έπεσε ήδη η ιδέα, θα μπορούσαμε όντως να κάνουμε ένα meeting στο μαγαζί του κάποια στιγμή.

Τέλος, οφείλω να καταγγείλω τον Wally για διασπορά ψευδών ειδήσεων, φυσικά και δεν εγκαταλείπω το TOSEC για να γίνω ρετρο-συνεντευξιαστής. Ο καθένας στο είδος που τα καταφέρνει καλύτερα. :)
 
Μπράβο και σε σας και στον κ. Φλωρεντή. Η αξιοπρέπεια είναι κάτι που δεν αγοράζεται. Όσο κι αν τέθηκαν στο περιθώριο του συναφιού τους, γιατί χαλούσαν τη συνταγή του: ναι σε όλα, τέτοιοι άνθρωποι ξέρουν να επιβιώνουν με ήθος!

Περιμένουμε με ανυπομονησία την καινούργια συνέντευξη -κάτι άκουσα για Π. Σουπιάδη, καλά, αν τον βρείτε, θα γράψετε ιστορία μιλάμε.. :)
 
Συγχαρητήρια παιδία, και ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κ. Φλωρεντή, ένας πραγματικά αξιόλογος καλλιτέχνης και άνθρωπος.
 
μπράβο και στον κ. φλωρεντή και σε εσάς παιδιά!
 
Πίσω
Μπλουζα