Αποστολή του ΔΥΟ στον ΤΡΕΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ (επιτραπέζιο από το ΔΥΟ)

pardalotzatziki

RetroNuts!
Joined
1 Δεκ 2012
Μηνύματα
2.019
Αντιδράσεις
348
Εταιρεία: -


Παιχνίδι: Αποστολή του ΔΥΟ στον ΤΡΕΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ


ARK: http://retrodb.gr/ark/?q=node/1212

Οπως λεει και ο τιτλος, ειναι επιτραπεζιο απο το περιοδικο ΔΥΟ.

Ωωωωωωρες ατελειωτες με αυτο το παιχνιδι...

Κανονισμους δεν εχω...η βαση του παιχνιδιου ηταν καρτες που τις κολλουσες οπου ηθελες.

Η διαδρομη αλλαζε και το παιχνιδι κρατουσε ωρες...

Απο κατω βλεπετε τις καρτες...

Το κραταω ακομα..στο σακκουλακι του Κλαουδατου...

Εχετε παιξει με αυτο το επιτραπεζιο?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το μαζευα, μου φαινοταν πολυ περιπλοκο και ενδιαφερον οταν εβγαινε. Δυστυχως δεν ειχα ποτε την ευκαιρια να το παιξω. Τωρα δεν ξερω αν υπαρχει ακομα.
 
Rakeesh είπε:
Το μαζευα, μου φαινοταν πολυ περιπλοκο και ενδιαφερον οταν εβγαινε. Δυστυχως δεν ειχα ποτε την ευκαιρια να το παιξω. Τωρα δεν ξερω αν υπαρχει ακομα.
Κριμα, ηταν πολυ ενδιαφερων και ειχε πολυ τρελες καρτες...
 
Και ποιος ο σκοπός του παιχνιδιού, αν τον θυμάσαι?

Πάντως δεν το ήξερα αυτό το επιτραπέζιο.
 
Kambia είπε:
Και ποιος ο σκοπός του παιχνιδιού, αν τον θυμάσαι? Πάντως δεν το ήξερα αυτό το επιτραπέζιο.
Δεν θυμαμαι και πολυ καλα, αλλα νομιζω καποια απο τις καρτες ειχε το τελος της διαδρομης...

Οσο προχωρουσαμε κολλουσαμε καρτες και τα κουτακια ειχαν εμποδια.

Οταν το ξαναβγαλω θα δω...
 
Καλά είστε απλά καταπληκτικοί!!! Έψαχνα το όνομα αυτού του παιχνιδιού εδώ και χρόνια, κανείς από τους γύρω μου βέβαια δεν θυμόταν όχι απλά το παιχνίδι, ούτε καν το περιοδικό ΔΥΟ! Το είχα μαζέψει κι εγώ κάποτε, αλλά ήταν τόσο πολύπλοκο που δεν κατάφερα ποτέ να το παίξω με συνομίληκους. Ἐτσι και μπήκε στο πατάρι και μετἐπειτα η τύχη του αναμενώμενη (χωματερή). Θυμάμαι πάντως ότι έιχε πάρα πολλά κοψίματα και κολλήματα (κάτι σαν χειροτεχνία) και τα κομμάτια τα έδινε με το "σταγονόμετρο" σε κάθε τεύχος.
 
alexa666 είπε:
Καλά είστε απλά καταπληκτικοί!!! Έψαχνα το όνομα αυτού του παιχνιδιού εδώ και χρόνια, κανείς από τους γύρω μου βέβαια δεν θυμόταν όχι απλά το παιχνίδι, ούτε καν το περιοδικό ΔΥΟ! Το είχα μαζέψει κι εγώ κάποτε, αλλά ήταν τόσο πολύπλοκο που δεν κατάφερα ποτέ να το παίξω με συνομίληκους. Ἐτσι και μπήκε στο πατάρι και μετἐπειτα η τύχη του αναμενώμενη (χωματερή). Θυμάμαι πάντως ότι έιχε πάρα πολλά κοψίματα και κολλήματα (κάτι σαν χειροτεχνία) και τα κομμάτια τα έδινε με το "σταγονόμετρο" σε κάθε τεύχος.
Επιτελους...ειπα και γω...κανενας δεν το ξερει?

Μηπως το ΔΥΟ δεν ηταν και τοσο δημοφιλες? Με τους φιλους μου το αγοραζαμε μανιωδως...

Μηπως να κανω πιο αναλυτικο σκαναρισμα(for the ARK)???
 
Γραψε μας και τους κανονες αν τους θυμασαι.
 
pardalotzatziki οτι περισσότερο μπορείς να μας δώσεις για την ARK θα ήταν "σούπερ" :flower:
 
Kambia είπε:
pardalotzatziki οτι περισσότερο μπορείς να μας δώσεις για την ARK θα ήταν "σούπερ" :flower:
Πω-πω...περασανε δυο χρονια :D Εχω βρει και τις οδηγιες αλλα δεν εκατσα να τις ανεβασω. Θα γινει κι αυτο.

BETTY BOOP είπε:
Θενξ :vbwave: :vbwave:
 
Βρε παιδιά κάντε ένα σκανάρισμα στο ΔΥΟ γενικά...
 
ανεβασε τα βρε pardalotzarziki, έρχεται το καλοκαίρι, είσαι σε μία παραλία, περνάει απο μπροστα σου ο μπόμπιρας με τη μάσκα και τον αναπνευστήρα, θυμάσαι τα σνορκελ, βγάζεις το ipad και είσαι άρχοντας...
 
wiimaniac είπε:
ανεβασε τα βρε pardalotzarziki, έρχεται το καλοκαίρι, είσαι σε μία παραλία, περνάει απο μπροστα σου ο μπόμπιρας με τη μάσκα και τον αναπνευστήρα, θυμάσαι τα σνορκελ, βγάζεις το ipad και είσαι άρχοντας...
Ελπιζω να περασες καλα το καλοκαιρι......αργησα αλλα μολις ανεβασα εδω

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?2262-%CE%94%CF%85%CE%BF&p=529403#post529403
 
ποια χρονια ειχε βγει αυτο?

δεν νομιζω να το προλαβα εγω.Δεν μου θυμιζει τιποτα.
 
Πίσω
Μπλουζα