Απόγονοι Των Ελλ (2008)

ΘΑΛΑΣΣΗΣ

RetroN00b
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
13
Αντιδράσεις
2
Αγαπητοί φίλοι

Κυκλοφόρησε το νέο εικονογραφημένο περιοδικό "Απόγονοι των Ελλ".

Περιπέτεια επιστημονικής φαντασίας. Ασχολείται με το αίνιγμα της Πεντέλης, υπόγειες βάσεις σαυροειδών κλπ. To σκίτσο είναι του Κώστα Φραγκιαδάκη (περ. ΜΥΘΟΣ, εικ. μικρός ήρως)

Βλέπετε και το :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rKQRjUKck6o]YouTube - ΞΞ*ΞΞΞΞΞΞ Ξ?ΩΠΞΞΞ

ευχαριστώ

Νίκος

[edit] Κλειδώθηκε καθώς είναι εκτός των χρονολογικών ορίων του φόρουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ΘΑΛΑΣΣΗΣ

Εδώ γελάμε η κλαίμε φίλε;
 
Κυκλοφόρησε το νέο εικονογραφημένο περιοδικό "Απόγονοι των Ελλ".


Περιπέτεια επιστημονικής φαντασίας. Ασχολείται με το αίνιγμα της Πεντέλης, υπόγειες βάσεις σαυροειδών κλπ. To σκίτσο είναι του Κώστα Φραγκιαδάκη (περ. ΜΥΘΟΣ, εικ. μικρός ήρως)


κρίμα κάποιο να κερδίζουν το ψωμί τους με τους απόγονους τον Ελλ και να μην ασχολούνται με σοβαρά θέματα όπως ο μικρός ήρωας

κάτι που σίγουρα το έχουμε ανάγκη όλοι μας
 
Ενταξει ας μη ειμαστε τοσο ισοπεδωτικοι. Ουτε εγω τρεφω ιδιαιτερη συμπαθεια στον εθνικο μυστικισμο μας αλλα η φανταστικη μυθοπλασια ειναι μια 'δοκιμασμενη συνταγη' στο χωρο των κομικς στο εξωτερικο. Γιατι πρεπει να μεινουμε στα ρετρο και να μη εξελιχτουμε καπως; :)
 
Καλή φάση αρκεί να μην πάρει σοβαρά κανείς το θέμα και αρχίσει να αλωνίζει την Πεντέλη για να βρει την είσοδο της σπηλιάς ή το νυμφαίο για τίποτα παραφυσικά. Θα του ρίξω μια ματιά πάντως και θα επανέλθω αργότερα όταν θα έχω διαβάσει το περιοδικό.
 
Δεν ξερω αν ειναι καλη η φαση - αλλα παρολο το ευγενικο του υφους του poster θελω να επισημανω το γεγονος οτι ο χρηστης αυτος διατηρει 2 λογαριασμους (ας μας εστελνε μια ειδοποιηση να του σβησουμε τον εναν, εαν επροκειτο για λαθος) και οτι δεν ζητησε αδεια (οπως συνηθιζεται) για να αναρτησει διαφημιστικο υλικο.
 
ρε παιδιά ηρεμήστε για κόμικ πρόκειται όχι για Λιακό!
 
Το αγόρασε κανείς να μας πει εντυπώσεις/σχόλια;
 
To έχω στα χέρια μου. Επιτρέψτε μου να γράψω μερικά σχόλια.

Δεν το χαρακτηρίζω κόμικ σε καμία περίπτωση. Ιστορία επιστημονικής φαντασίας με μερικές εικόνες από τον κύριο Φραγκιαδάκη. Η περισσότερη ύλη είναι κείμενο.

Για 31 μικρές σελίδες το κόστος των 3 ευρώ είναι τραγικό. Η κύρια ιστορία είναι μικρότερη των 31 σελίδων.

Όσο αφορά τον κύριο Ζώη και το σχόλιο στην πρώτη σελίδα, έχω να πω πως συμφωνώ μαζί του πως θα πρέπει να αποφεύγονται οι εξερευνήσεις υπογείων διαδρομών καθότι είναι επικίνδυνο για τον καθένα μας αλλά και παράνομο βάση της εφορίας αρχαιολογίας και σπηλαιολογίας. Τώρα για το σχόλιό του πως μπορεί να κατοικεί κάτι εκεί κάτω στις υπόγειες διαδρομές επιφυλάσσομαι.
 
@telonio

Όσο αφορά τον κύριο Ζώη και το σχόλιο στην πρώτη σελίδα, έχω να πω πως συμφωνώ μαζί του πως θα πρέπει να αποφεύγονται οι εξερευνήσεις υπογείων διαδρομών καθότι είναι επικίνδυνο για τον καθένα μας αλλά και παράνομο βάση της εφορίας αρχαιολογίας και σπηλαιολογίας. Τώρα για το σχόλιό του πως μπορεί να κατοικεί κάτι εκεί κάτω στις υπόγειες διαδρομές επιφυλάσσομαι.

[ame=http://youtube.com/watch?v=TD90Dx9l_ww]YouTube - UFO Drouza - Mallia keraies - Daxtyla o8ones! :D

[ame=http://youtube.com/watch?v=u6trH81xpko]YouTube - Ghost Pictures Show

[ame=http://youtube.com/watch?v=y0XnuZEaAVA]YouTube - Ghost Girl
 
ΚΑΡΑΛΟΛ! rigardie you rock man! :headbang:
 
telonio είπε:
To έχω στα χέρια μου. Επιτρέψτε μου να γράψω μερικά σχόλια.
Δεν το χαρακτηρίζω κόμικ σε καμία περίπτωση. Ιστορία επιστημονικής φαντασίας με μερικές εικόνες από τον κύριο Φραγκιαδάκη. Η περισσότερη ύλη είναι κείμενο.
κατι σα γκαουρ ταρζαν δηλαδη
 
Telamonas.stokos είπε:
Δεν ξερω αν ειναι καλη η φαση - αλλα παρολο το ευγενικο του υφους του poster θελω να επισημανω το γεγονος οτι ο χρηστης αυτος διατηρει 2 λογαριασμους (ας μας εστελνε μια ειδοποιηση να του σβησουμε τον εναν, εαν επροκειτο για λαθος) και οτι δεν ζητησε αδεια (οπως συνηθιζεται) για να αναρτησει διαφημιστικο υλικο.
Συγγνώμη για το μπέρδεμα, παρακαλώ διαγράψτε τον λογαριασμό ΝΙΚΟΣ.

Σαν δημιουργοί θέλαμε να σας ενημερώσουμε για το νέο περιοδικό (όπως κάναμε και για τον μικρό ήρωα). Άν θέλετε μπορούμε μελλοντικά να σας ενημερώσουμε για το δεύτερο κόμικ του μικρού ήρωα κλπ. ή όχι.

ευχαριστώ

Νίκος
 
Τα λαθη ειναι ανθρωπινα.

Φυσικα και να μας ενημερωσετε οταν φτιαξετε κατι καινουργιο
 
προσωπικά πιστεύω ότι θα πρέπει να επικεντρωθούν οι προσπάθειες σας μόνο στον μικρο Ηρωα το αξίζει άλλωστε

"οι γερμανοί είναι φίλοι μας"
 
rigardie είπε:
προσωπικά πιστεύω ότι θα πρέπει να επικεντρωθούν οι προσπάθειες σας μόνο στον μικρο Ηρωα το αξίζει άλλωστε
"οι γερμανοί είναι φίλοι μας"
αγαπητοι

Πιστεύω ότι ο μικρός ήρωας πρέπει να βγαίνει περισσότερο, όμως επιθυμία του εκδότη φαίνεται να είναι ένα τεύχος το χρόνο. Το επόμενο ελπίζουμε να κυκλοφορήσει τον Ιούλιο με τίτλο "σειτάν αλαμάν" (ήδη το δουλεύουμε).

Ο χρόνος που μας μένει καλύπτεται από το "απόγονοι των έλλ" το οποίο από το τρίτο τεύχος (αν όλα πάνε καλά) θα είναι πλήρως κόμικ. Πιστεύω ότι χρειάζεται και αυτό το περιοδικό καθόσον έχει σύγχρονη θεματολογία.

Ο Κώστας έχει επίσης τον "μύθο" το οποίο μόλις κυκλοφόρησε το δέκατο τεύχος.

Επίσης ετοιμάζεται ο "μικρός σερίφης", νέα ιστορία του αρχικού συγγραφέα Πότη Στρατίκη, όπου δουλέψαμε επίσης όλοι μας συν τον Παναγιώτη Πλαφουτζή και τον Θεοδόση Στάλια οι οποίοι μάλλον θα ασχοληθούν αποκλειστικά.

χαιρετώ την παρέα

Νίκος
 
Για να δούμε.. Οι Έλληνες είμαστε απόγονοι των Ελλ.. δηλαδή οι Ολλανδοί είναι απόγονοι των Ολλ; :what:
 
Οσο και να το εχω ψαξει δεν το βρηκα πουθενα :rant:

Ασε που σε οποιον εχω ρωτησει με κοιταει λες και κατεβηκα απο τον Σειριο :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα