Αραχτοί και Λάιτ (ANT1)

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
601
Αραχτοί και λάϊτ (1994)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Αραχτοί_και_λάιτ

σειρα του δαλιανιδη του 94 με τον φρανκο αλφονσο και την αριελ κωνσταντινιδη οπως επισης των βασιλη χαραμποπουλο στην πρωτη του τηλεοπτικη εμφανιση καθως και τον λαερτη μαλκοτση(με μαλλια τοτε)ηταν αρκετα καλη αν και ειχε καποιες ακυρες στιγμες(θυμαμαι τον αλφονσο επαιζε κανονικη κιθαρα και ακουγοταν σαν ηλεκτρικη)επισης απο εκει περασαν πολοι Guest αναμεσα τους και η μαρω κοντου ομως εχω μεινει με την απορια επειδη επεισοδια δεν εχω βρει καπου η σειρα ολοκληρωθηκε τελικα η κοπηκε??

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kενουργια και ενδιαφέροντα thread (τετοια να βλέπω)!!!

Εβλεπα τη σειρα μου άρεσε. Μου άρεσε πολύ το κάστ.Ισως και η τελευταια τηλεοπτική εμφάνιση του Φράνκο.

Μάλλον κοπηκε αποτομα ,εντελώς ξεκάρφωτα γιατι και γώ δεν θυμάμε να είχε καποιο τέλος.

Anyway Δαλιανίδης υπογραφή τι να λέμε τώρα!
 
Υπάρχει thread για το Αραχτοί και Λάιτ στην κατηγορία Νεανικές Σειρές φίλε Θάνο.

Η σειρά είχε ολοκληρωθεί;, είχε κοπεί;, αναπάντητη απορία παραμένει ακόμη αυτό.
 
Φρικτή σειρά - εντελώς αρπα κόλα
 
Ίσως, η χειρότερη σειρά του Αντ1...
 
Ηταν πολυ αφελης. Σαν να προσπαθει ενας παππους να διασκεδασει τον εγγονο του προσπαθώντας να αφομοιώσει την εποχή του, με εντελώς αφελείς τρόπους.

Eντυπωση μου εκανε οτι σε καθε επεισοδιο επαιζαν το ιδιο τραγουδι :D
 
Από τη σειρά μου άρεαεν οι τίτλοι έναρξης, σαν υπόθεση δεν μου άρεσε...
 
Φρικτή σειρά πράγματι, με μόνη εξαίρεση την πληθωρική Άννα-Μαρία Λογοθέτη του "3-2-1",

που ανέβαζε στα ύψη τη νεανική μας λίμπιντο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σωστός ο exetlaios, το είχα ξεχάσει αυτό... :D
 
θανος είπε:
η οπως επισης των βασιλη χαραμποπουλο στην πρωτη του τηλεοπτικη εμφανιση καθως ]
Εχω την εντυπωση οτι τον Β.Χαραλαμποπουλο ,τον εχω δει σε αλλη παλαιοτερη σειρα ,να κανει τον σερβιτορο σε επισκεψη πρωταγωνιστων της σειρας σε καποιο καλο εστιατορειο...

Δεν εχω δει ουτε ενα επισοδειο της σειρας,το ονομα Δαλιανιδης και το προσφατο τηλεοπτικο του παρελθον, η ασθητικη που απεπενεαν οι τιτλοι αρχης ως πιλοτος του τι θα ακολουθησει , ηταν αρκετα για να αλλαζω το καναλι ,οταν καταλαθος επεφτα πανω στην σειρα κατα την διαρκεια του ζαπινγκ .....
 
Προσπάθεια Ελληνικής έκδοσης του Saved by the Bell. Πολύ cult σειρά, ουρλιάζει "early 90s" πιο πολύ και από τον Vanilla Ice με σπιράλ κορδόνια!
 
θυμαμαι οτι σε καποια φαση ο χαραμποπουλος εφυγε απο την σειρα για να κανει την θητεια του και αυτοι το ειχαν ενταξει κανονικα στο σεναριο
 
Ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος έχει εμφανιστεί νωρίτερα στη σειρά ¨Ο χήρος, η χήρα και τα χειρότερα"
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Η σειρά είχε ολοκληρωθεί;, είχε κοπεί;, αναπάντητη απορία παραμένει ακόμη αυτό.
Γυρίστηκαν 23 επεισόδια. Δε γνωρίζω όμως αν το κανάλι τα πρόβαλλε όλα. Ισως κάποιος μπορεί να το βρεί από τα παλιά τηλεοπτικά προγράμματα και να μας ενημερώσει.
 
Επιεικώς απαράδεκτη σειρά. Ο ορισμός του κακού γούστου. Από τις πλέον ατυχείς στιγμές του Δαλιανίδη.
 
Συμφωνω και γω.Πολυ φριχτη σειρα και με μονο αξιοπροσεκτο την Άννα-Μαρία Λογοθέτη.
 
Οντως ο johnmar94 εχει δικιο και εμφανιστηκε στο ¨Ο χήρος, η χήρα και τα χειρότερα" που προηγηθηκε του Αραχτοί και Λάιτ (1994)

johnmar94 είπε:
Ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος έχει εμφανιστεί νωρίτερα στη σειρά ¨Ο χήρος, η χήρα και τα χειρότερα"
π.χ.

mcf77p.jpg


Αλλα ...




θανος είπε:
οπως επισης των βασιλη χαραμποπουλο στην πρωτη του τηλεοπτικη εμφανιση
johnmar94 είπε:
Ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος έχει εμφανιστεί νωρίτερα στη σειρά ¨Ο χήρος, η χήρα και τα χειρότερα"
Στη retrodb παντως φαινεται να εχει κανει την πρωτη του εμφανιση τηλεοπτικη εμφανιση στο " Ο κίτρινος φάκελος (1990) " πριν τοσο το Αραχτοί και Λάιτ (1994) οσο και το

¨Ο χήρος, η χήρα και τα χειρότερα" (1992)

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Βασίλης_Χαραλαμπόπουλος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχε παίξει και στην Εκτέλεση ο Χαραλαμπόπουλος, στο ρόλο ενός στρατιώτη αν θυμαμαι καλά.
 
Τραγική σειρά. Ίσως η χειρότερη του Δαλιανίδη.
 
Πίσω
Μπλουζα