Αραχτοί και Λάιτ (ANT1)

Η σειρά που μόλις πριν ανέβηκε από το Web TV του Antenna έχει 18 επεισόδια και όχι 23 όπως αναφέρει ο ChristosM
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Η σειρά που μόλις πριν ανέβηκε από το Web TV του Antenna έχει 18 επεισόδια και όχι 23 όπως αναφέρει ο ChristosM
Σοβαρα? Παντως ειναι σιγουρα 23 τα επεισοδια. Τα τσεκαρα πολυ προσφατα.
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Η σειρά που μόλις πριν ανέβηκε από το Web TV του Antenna έχει 18 επεισόδια και όχι 23 όπως αναφέρει ο ChristosM
Δε χρειάζεται να το αναφέρουμε σε κάθε τόπικ σειράς, υπάρχει συγκεντρωτικό θέμα εδώ:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?19344-Ελληνικές-Τηλεοπτικές-Σειρές-στο-Διαδίκτυο
 
Βασιλης Χαραλαμποπουλος:

ΣΕΙΡΕΣ: Αραχτοί και light (ΑΝΤ1, 1994-1995, 18 επ.) / Η αγάπη άργησε μια μέρα (ΕΤ1, 1997-1998, μόνο 13 επ.) / Εγκλήματα (ΑΝΤ1, 1998-1999, μόνο 4 επ. & 1999-2000, 34 επ.) / Σκυλίσια ζωή (MEGA, άνοιξη 2001 + 2 διαφημίσεις της σειράς) / Είσαι το ταίρι μου (MEGA, 2001-2002, 30 επ.) / Babalou (ALPHA, 2004-2005,16 επ.) / Το 10 (ALPHA, 2007-2008, μόνο 15 επ.) /

ΓΚΕΣΤ: Μικροί μεγάλοι / Μικρή οθόνη / Φάκελος Αμαζών (ΑΝΤ1, 1991-1992, 1 επ.) / Βαμμένα κόκκινα μαλλιά (ΑΝΤ1, 1992-1993, 5 επ.) / Εις θάνατον (ΑΝΤ1, άνοιξη 1997, 2 επ.) / Δέκα μικροί Μήτσοι (MEGA, 2/4/2001 & 28/5/2001 & 14/10/2001 & 24/10/2002 & 5/3/2003) / Αλ-Τσαντίρι Νιούζ (ALPHA, 2004-2005, 1 επ.) / Δέκατη εντολή (ALPHA, 2005-2006, 2 επ. & 2006-2007, 1 επ.) / Εντιμότατοι κερατάδες (ALPHA, 2006-2007, Ο βουτυρομπεμπές κερατάς, 1 επ.) / Safe sex stories (MEGA, 2007-2008, Πρακτορείον ο Άδωνις, 2 επ.) / Εργαζόμενη γυναίκα (ΑΝΤ1, άνοιξη 2009, Πίτα Πόπη, 2 επ.) / Αλ τσαντίρι νιούζ (ALPHA, 2010-2011, 1 επ.) /
 
Δεν μου το έβγαλε στην αναζήτηση :[
 
Όταν μικρός και την έβλεπα μου άρεσε αρκετά...τώρα πλέον την θεωρώ και εγώ άθλια...δεν ξέρω αλλά μου βγάζει πλέον κάτι το χαζοχαρούμενο...την θεωρώ και εγώ ίσως την χειρότερη του Δαλιανίδη
 
BETTY BOOP είπε:
Από τη σειρά μου άρεσαν οι τίτλοι έναρξης, σαν υπόθεση δεν μου άρεσε...
Εντύπωση μου έκανε στους τίτλους έναρξης ότι εμφανίζονταν τα νέα αστέρια του Αντέννα: Άννα-Μαρία Λογοθέτη, Βασίλης Χαραλαμπόπουλος, Λαέρτης Μαλκότσης, Γιώτα Αγνάντη, Άριελ Κωνσταντινίδη, Φράνκο Αλφόνσο, Ευτυχία Λιβανίου, Πάνος Κορδαλής, Δημήτρης Ασπιώτης.
 
O Ant1 απλά δεν έχει ανεβάσει ολόκληρη τη σειρά!

Όποιος την έβλεπε θα θυμάται το επεισόδιο με την θεία Μάρω που έκανε διαφήμιση για μια ηλεκτρική σκούπα! Και αυτό δεν είδα να έχει έχει γίνει upload... όπως και άλλα!!

Άρα ο ChristosM δεν έχει άδικο!
 
O Ant1 απλά δεν έχει ανεβάσει ολόκληρη τη σειρά!

Όποιος την έβλεπε θα θυμάται το επεισόδιο με την θεία Μάρω που έκανε διαφήμιση για μια ηλεκτρική σκούπα! Και αυτό δεν είδα να έχει έχει γίνει upload... όπως και άλλα!!

Άρα ο ChristosM δεν έχει άδικο!
 
nik2010 είπε:
O Ant1 απλά δεν έχει ανεβάσει ολόκληρη τη σειρά!Όποιος την έβλεπε θα θυμάται το επεισόδιο με την θεία Μάρω που έκανε διαφήμιση για μια ηλεκτρική σκούπα! Και αυτό δεν είδα να έχει έχει γίνει upload... όπως και άλλα!!

Άρα ο ChristosM δεν έχει άδικο!
Αυτο οντως κι εγω δεν το εχω δει οπως κι ενα επεισοδιο που οι μαθητριες του κολλεγιου κανουν σκονακι μεσω κινητου.Υπαρχουν επεισοδια που ο αντ1 δεν τα εχει δειξει κι ετσι εξηγειται γιατι αναφερεται οτι εχει 23 επεισοδια.Παρ'αυτα ο Δαλιανιδης προσπαθει να πιασει ματαια το σφυγμο της νεολαιας.Μαλλον ειναι τρανσπορτο του στυλ της νεολαιας του 60 στη δεκαετεια του 90.Εχει συγκεκριμενα επαναλαμβανομενα σεναριακα μοτιβα.Θυμαμαι ειχε και λιγο παραπανω...γυμνο και πιο πολυ ανδρικο...Ο Βασιλης Χαραλαμποπουλος ειχε αναφερει σε μια συνεντευξη του οτι η πρωτη του τηλεοπτικη εμφανιση ηταν στο ''Μικροι μεγαλοι'' στην Ερτ.Και οι αλλοι που επαιζαν δε θα λεγα οτι ειναι και ''νεα αστερια'' οπως αποκαλουνταν στους τιτλους.
 
Τραγική σειρά. Είδα ένα-δύο επεισόδια όταν πρωτοξεκίνησε και αμέσως την άφησα, λόγω φοβερής βαρεμάρας. Μόνο η μουσική των τίτλων μου άρεσε κάπως και τη θεωρούσα πιασάρικη κι επίσης είχα ψιλοερωτευτεί τον Φράνκο Αλφόνσο #) Μου φαινόταν πάντα ότι η σειρά αυτή είχε κλέψει το γαλλικό "Ηelene et les garcons", πολλές οι ομοιότητες!
 
@ perlastar: από τραγική έως κωμική λόγω τραγικότητας (οξύμωρο, αλλά έτσι ακριβώς ήταν). Κι αυτή η Άννα Μαρία Λογοθέτη, που περιέφερε το τεράστιο στήθος της (το οποίο, ήταν πολύ πεσμένο, ώστε να θεωρηθεί σέξι ακόμα και από τα πιο πεινασμένα αρσενικά) και οι χαζές ατάκες, κι οι άρρενες πρωταγωνιστές (που εμένα δεν μου άρεσε κανείς), όλα αυτά ήταν τόσο...τραγικά που κατέληγαν να είναι αστεία. No wonder που η σειρά κόπηκε πολύ γρήγορα λόγω χαμηλής τηλεθέασης... Όλοι θέλουν να χαλαρώσουν με κάτι...λάιτ, αλλά ντάξει, πόσο λάιτ (και αραχτό!!!) μπορεί να αντέξει κανείς;;;;
 
perlastar είπε:
Τραγική σειρά. Είδα ένα-δύο επεισόδια όταν πρωτοξεκίνησε και αμέσως την άφησα, λόγω φοβερής βαρεμάρας. Μόνο η μουσική των τίτλων μου άρεσε κάπως και τη θεωρούσα πιασάρικη κι επίσης είχα ψιλοερωτευτεί τον Φράνκο Αλφόνσο #) Μου φαινόταν πάντα ότι η σειρά αυτή είχε κλέψει το γαλλικό "Ηelene et les garcons", πολλές οι ομοιότητες!
Καρμπον ,καρμπον! Δεν αρκει η επαναληψιμοτητα και η αντιγραφη του Δαλιανιδη απο τον εαυτο του ;
 
Πήγα τότε να δω ένα επεισόδιο και το άλλαξα στα 5 λεπτά. Πήγα τώρα να τη δω πάλι στο ίντερνετ και το έκλεισα σε ένα λεπτό. Εντάξει απλά η σειρά είναι τόσο σαχλή που δεν βλέπεται. Epic Fail.
 
εντάξει έχουμε αντέξει 15 επεισόδια με τη κολλητή μου και πραγματικά δεν έχω λόγια από την.... χαζομάρα!

εν τω μεταξύ στο σάιτ του Αντ1 είναι η σωστή υπόθεση? το έχει δει κανείς? γιατί κάτι κάνω λάθος και δεν καταλαβαίνω στα 15 επεισόδια που είδα ήδη? χαχα
 
Το " χάι ροκ " του Αντ1...
 
Πάντως οταν προβαλοταν η σειρα στην τηλεοραση, απλά εβλεπα τους τιτλους εναρξης στους οποιους ακουγα το τραγουδακι που ελεγαν τα μελη της μουσικής μπαντας και μετα...αλλαζα καναλι ή εκλεινα την τηλεοραση αν δεν ειχε κατι αλλο γιατι πραγματικά η σειρα ήταν ανυποφορη...ουδεποτε καταλαβα την υποθεση, η Αννα-Μαρια Λογοθετη (αυτη θυμαμαι μονο να παιζει στη σειρα...) μου φαινοταν σαν χαζή...

:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάποια στιγμή θα πρέπει να αντιληφθούν ακόμα και οι φτασμένοι σκηνοθέτες και οι σεναριογράφοι όπως ο Δαλιανίδης, ποια είναι τα χρονικά όρια των δυνατοτήτων τους και να μην αναλώνονται με πολύ μέτριες σειρές που αποδομούν καταλυτικά την εικόνα και την διαχρονική αποδοχή τους που τόσο πετυχημένα έχτισαν. Γιατί αυτή η τραγική σειρά που γύρισε ο Δαλιανίδης δεν μπορεί καλόπιστα να την δει κανείς πάνω από λίγα δευτερόλεπτα ακόμα και αν έπαιζε η φουριόζα από το 3,2,1 της εποχής Άννα Μαρία Λογοθέτη.
Χάσιμο χρόνου κυριολεκτικά για μια σειρά που έχει ξεχαστεί το άλλο πρωί και κανείς δεν θυμάται ούτε ένα διάλογο ακόμα και αν έχουν περάσει λίγα λεπτά της ώρας. Αν είχε εφευρεθεί για τα πολύ βαρετά τηλεοπτικά σήριαλ όπως το αναφερόμενο το Skip Ads όπως στις ενοχλητικές διαφημίσεις στο You Tube, το ''Αραχτοί και λάιτ'' θα ήταν από τα πρώτα σήριαλ που θα πατάγαμε συνέχεια την συγκεκριμένη εφαρμογή του Stop.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα