Αυτοκινητάκια JOY TOY

Πω πω.Πίστευα οτι ήμουν απο τους λίγους που είχαν σώσει κάποια απο αυτά τα παιχνίδια αλλά βλέποντας τις συλλογές που παρουσίασαν τα παιδιά παραπάνω νιώθω ντροπή.Κάποιοι τα έχουν κρατήσει απο τη παιδική τους ηλικία όπως κι εγώ και άλλοι τα αγόρασαν απο το διαδίχτυο αλλά αυτό δεν αλλάζει τίποτα απο αυτό που μας κάνει να νιώσουμε οι παραπάνω φωτογραφίες.Ολα μου τα αυτοκινητάκια απο τη παιδική μου ηλικία τα φύλλαγα (και τα έχω ακόμα) σε άδεια κουτάκια απο τα πουράκια caprice.Άλλα σε καλή κατάσταση, άλλα σε μέτρια...όμως τα έχω ακόμα.Αν θυμάμαι καλα πρέπει να έχω ένα λεωφορείο, κάνα δυο-τρεία αμαξάκια και μερικές πινακίδες.Τα αγόραζα απο το super market Μαρινόπουλος στο χαλάνδρι, στη στροφή κοντα στο ρέμα.Όποτε βρω χρόνο μπορεί και να ανεβάσω φωτογραφίες απο αυτά.Βλέπετε δεν έχω όρεξη να ανοίξω και να σκορπίσω καμιά τριανταριά κουτιά caprice για να τα βρώ.?
 
Όπως θα δειτε και στο www.joy-toy.gr όντως ξεκινάει η κυκλοφορια των παιχνιδιών... δεν ειναι δυνατον με την μια να ξαναβγούν όλοι οι κωδικοί που φτιαχθηκαν μέσα σε 50 χρόνια, αλλά βήμα βήμα θα βγούν πολλοί επιλεγμένοι vintage κωδικοί και αρκετά νέα οχήματα σε συνεργασία μεντην ΕΛΒΟ  :)
 
@BIRDENT Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία. Η διάθεση των προιόντων γίνεται και από καταστήματα ή μόνο μέσω παραγγελιών από το site joy-toy?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γειά σας και από εμένα.

Ξέρει κάποιος αν κυκλοφόρησαν στα καταστήματα τα νέα Joy Toy;
 
Παιδιά έχοντας ''αρρωστήσει'' να περιμένω τι, πώς και πού και ποιος και πότε κι όταν και γιατί  ♫ , πήρα τηλ. ο ίδιος στα γραφεία / αποθήκη (τα οποία ετοιμάζονται τώρα) και μίλησα με τον διευθυντή (ξέχασα το όνομα). Εξαιρετικός, μου εξήγησε εν τάχη τις δυσκολίες της παραγωγής εντός της Ελληνικής επικράτειας, του είπα πως τους περιμένουμε πως και πως και είμαστε πολλοί.. :D  

Να μην τα πολυλογώ, ο άνθρωπος θα με εξυπηρετήσει ο ίδιος, φέρνοντάς μου τον μοναδικό κωδικό που είναι αυτή τη στιγμή διαθέσιμος (όχι ακόμα εμπορικά) τον SL 101 (το μπλε κουτί)! Οπότε αναμένουμε! 

Μήπως να κανονίζαμε μια συνέντευξη;; 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα οποια απο που τα προμηθευομαστε?
 
@BIRDENT Μας έχεις ανάψει αυτή την περίοδο και δε μας δίνεις νερό...Σοβαρά τώρα ξεκινήστε να δέχεστε παραγγελίες με την επισήμανση οτι θα καθυστερήσουν οι παραδόσεις και βρείτε κάποιο πανελλαδικό κουριερ. Αγορές ανά πελάτη και διεύθυνση 1 μέχρι να ομαλοποιηθεί η διαδικασία παραγωγής και διάθεσης. Μη σε προβληματίζει το οτι μπορεί να χάσετε την περίοδο των Χριστουγέννων/Πρωτοχρονιάς. Θα υπάρχει ζήτηση και την επόμενη περίοδο. Αν μπορείτε να απορροφήσετε ένα ευρώ των μεταφορικών και άλλα 2-3 να τα πληρώνει ο πελάτης, νομίζω οτι όλοι θα είμαστε ικανοποιημένοι
 
Ωωω, μαζί μιλήσαμε (birdent);; 

Περιμένω με ανυπομονησία!

Foutix, παρτε την κατάσταση στα χέρια σας, αν δεν βρέξεις ποπό joy toy δεν έχει   xD
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχα...κάποια ποστ μου θυμίζουν γέρους σε ουρά τράπεζας. Μόνο οι πρώτοι 50 θα εξυπηρετηθούν...πετιέται ο γέρος... εγώ έχω το   100, ποτέ θα εξυπηρετηθώ;
 
Είχα στην κατοχή μου αυτό το σετάκι (110) και σίγουρα άλλο ένα - εκείνο με τους πορτοκαλί κώνους, το βενζινάδικο + κάποια ακόμα οχήματα.

Θυμάμαι μου άρεσαν οι σηματοδότες της τροχαίας που άλλαζαν χειροκίνητα χρώμα!


joytoy110.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γεια σε όλους, ελπίζω να είστε πολύ καλά.

Εδώ είναι μέρος της συλλογής μου Joy-Toy και από τις δύο συλλογές.

Παλιά Συλλογή (Αφοι Βιδαλη)
JOY-TOY_157.jpg
Αν κάποιος έχει σήματα τροχαίας που δεν φαίνονται στη φωτογραφία των παλιών πινακίδων ας μου γράψει με προσωπικό μήνυμα. Σας ευχαριστώ.

Νέα συλλογή (IQ Development)
JOY-TOY_545.jpg

Αν κάποιος θέλει νέα σήματα, είναι διαθέσιμα στον παρακάτω σύνδεσμο.
 
Πίσω
Μπλουζα