Αυτοκόλλητα Καρολάιν, Μπούμερ, Αλέξια, Μπάτμαν

QueenofHearts

RetroActive
Joined
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
809
Αντιδράσεις
837
Πωπωω! πρέπει να βρω κι εγώ τα δικά μου! Στο μεταξύ ας βάλω μερικά μη-Panini άλμπουμ!

Άλμπουμ Καρολάιν. Με 3 σελίδες "Τόλμη και Γοητεία" και τις υπόλοιπες γεμάτες με ότι 80ς εικόνα μπορείτε να φανταστείτε! Μέχρι και δείγματα από χριστουγεννιάτικες κάρτες! Α ναι.. και δώρα ανάλογα με το τι σελίδες συμπληρώναμε!!

IMG_7098.jpg
IMG_7091.jpg


IMG_7093.jpg


IMG_7094.jpg
IMG_7095.jpg


IMG_7096.jpg
IMG_7097.jpg


Άλμπουμ Αλέξια! Με ότι γνωστούς κι απ όποιον τομέα μπορεί κανείς να σκεφτεί.Ποια ήταν η διαδικασία επιλογής τους και η σημασία τη τοποθέτησής τους εκει που τους είχαν; Άγνωστο!

IMG_7081.jpg


IMG_7084.jpg


Thundercats!!

IMG_7070.jpg


Batman!

IMG_7088.jpg


Boomer (κάτι τσίχλες που κυκλοφορούσαν τότε).

IMG_7089.jpg


Να βάλω και 2 ωραία βιβλία χρωματισμού που βρήκα;

IMG_7067.jpg


IMG_7068.jpg


Προβολή συνημμένου 83224Προβολή συνημμένου 83225Προβολή συνημμένου 83226Προβολή συνημμένου 83227Προβολή συνημμένου 83228Προβολή συνημμένου 83229

Προβολή συνημμένου 83236Προβολή συνημμένου 83237Προβολή συνημμένου 83238Προβολή συνημμένου 83239Προβολή συνημμένου 83240Προβολή συνημμένου 83241

Προβολή συνημμένου 83244Προβολή συνημμένου 83245
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
QueenofHearts είπε:

Ζωγραφίζω διαστημόπλοια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πω πω βρε QueenofHearts από τότε που μπήκα στο forum έψαχνα να βρω αν υπάρχει κάποια αναφορά σε αυτό αλλά δεν έβρισκα πουθενά... Απλά ΤΕΛΕΙΟ. :thumbup:

Νομίζω υπήρχε και 2ο album.
 
Και ο αδερφός μου είχε άλμπουμ Transformers!!! Μ'άρεσαν πολύ!!!

Alucard είπε:
Ζωγραφίζω διαστημόπλοια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πω πω βρε QueenofHearts από τότε που μπήκα στο forum έψαχνα να βρω αν υπάρχει κάποια αναφορά σε αυτό αλλά δεν έβρισκα πουθενά... Απλά ΤΕΛΕΙΟ. :thumbup:

Νομίζω υπήρχε και 2ο album.
Ναι! Το θυμάμαι ότι υπήρχε και δεύτερο και νομίζω πως ήταν κόκκινο! Δεν θυμάμαι να το είχαμε με τον αδερφό μου όμως!
 
Queen το άλμπουμ Καρολάιν το είχα και εγώ! Μου το κατάσχεσε όμως ο δάσκαλος, γιατί με τσάκωσε να ανταλλάσσω χαρτάκια με μια φίλη μου, σε ώρα που θα έπρεπε να τρώμε το φαγητό μας... (νομίζω κάτι τέτοιο είχε πει!) :D

Απ' ότι βλέπω πάντως, σου λείπει το 17! Στοιχηματίζω ότι θα είναι κάποια από τις αδερφές της Μπρουκ!! Ήταν και μεγάλο σόι απ' όσο θυμάμαι!!! :cheers:
 
Το θυμαμαι κ'εγω το αλμπουμ Καρολαιν, πρεπει να το ειχε η ξαδερφη μου :clap:

Μυθικες στιγμες!

Οπως ακριβως το περιγραφει ο Οlorin...γυριζαμε σπιτι εχοντας πετυχει ενα σπανιο χαρτακι και ολο χαρα τρεχαμε να το κολλησουμε στο αλμπουμ. Αχου, τι μου θυμισατε τωρα! Τα ελεγα στην αδερφη μου και θυμοταν την στιγμη που ειχε πετυχει τον παππού της Χαιντι (καρασπανιο χαρτακι) και ερχοταν τρεχοντας, φωναζοντας μου "ετυχα τον παππού"!!!!!
 
QueenofHearts είπε:
Boomer (κάτι τσίχλες που κυκλοφορούσαν τότε).
IMG_7089.jpg
ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΡΕ Π**ΣΤΗ ΜΟΥ(Θα μου επιτρέψετε τα αστεράκια ελπίζω, για πρώτη και τελευταία φορά… :cheers: )

Λιγουρευόμουν τον υπολογιστή της φωτογραφίας, παρόλο που ακουγόταν έντονα ότι τα 6000 δώρα ήταν αποκύημα νοσηρής φαντασίας. :rofl:

Queen μόλις μου προσέφερες μία από τις 10 κορυφαίες στιγμές μου εδώ μέσα… και με έστειλες να δω έρχεσαι, με έστειλες αδιάβαστο, για τσάι, για βρούβες, κλπ κλπ… Σε παρακαλώ ρίξε και ενα σκανάρισμα στο εσωτερικό του άλμπουμ... :bow:

Συγχαρητήρια… (ελπίζω να αισθάνεσαι καλά μʼ αυτό που έγινε :p )
 
QueenofHearts είπε:
e]
Δεν συνηθιζω τα μονοκοματα ανουσια replies αλλα εδω θα κανω εξαιρεση...

Queen με εστειλες!!

btw βαλτα και στη Gallery...ειναι κριμα να χαθουν σε κανα 3μηνο
 
Χιχι! Πραγματικά δεν περίμενα τέτοια ενθουσιώδη ανταπόκριση ειδικά για τα διαστημόπλοια και τον Boomer! Τον Boomer μάλιστα σκεφτόμουν να μην τον βγάλω καν φωτογραφία τότε που τις τράβηξα αυτές γιατί δεν φαντάστηκα να ενδιαφέρει κανένα! Επειδή όμως εδώ είμαστε λίγο αρχαιολόγοι, το έβγαλα και να τι έγινε! Μόλις κατέβω Ελλάδα, θα τους ρίξω ένα scan και θα βάλω εκείνες τις εικόνες στη gallery αν θέλετε!
 
QueenofΗearts, έχω ήδη μια βασίλισσα στην καρδιά μου και δε χωράει δεύτερη. Αν δεν είχα όμως, θα σε έβαζα μέσα χωρίς δεύτερη σκέψη. Το άλμπουμ του Boomer με έστειλε στη στρατόσφαιρα. Αναμένω τα σκαναρίσματα, με κομμένη ανάσα… :bow:

Ευχαριστώ και πάλι. :thanx2:

Υ.Γ. Ελπίζω να μπορέσεις να συνεχίσεις τη ζωή σου τώρα. Έτσι; :sweet_kiss:

:D :p :D
 
Omenforever είπε:
QueenofΗearts, έχω ήδη μια βασίλισσα στην καρδιά μου και δε χωράει δεύτερη. Αν δεν είχα όμως, θα σε έβαζα μέσα χωρίς δεύτερη σκέψη. Το άλμπουμ του Boomer με έστειλε στη στρατόσφαιρα. Αναμένω τα σκαναρίσματα, με κομμένη ανάσα… :bow:
Ευχαριστώ και πάλι. :thanx2:

Υ.Γ. Ελπίζω να μπορέσεις να συνεχίσεις τη ζωή σου τώρα. Έτσι; :sweet_kiss:

:D :p :D
Mην ανησυχείς, είμαι βασίλισσα στην κοσμάρα μου κι αυτό αρκεί! :cheers:

Πραγματικά δεν είναι τίποτα. Αν θέλετε να scanαρω και τίποτε άλλο απ΄'οσα έχω δείξει, ευχαρίστως!
 
Αυτοκόλλητα Αλέξια

Συμπληρώστε το άλμπουμ και λοιπά και λοιπά ως συνήθως. Με Ελληνίδες και Έλληνες τραγουδιστές και ηθοποιούς.

picture.php
 
Νόμιζα όπως είδα τον τίτλο ότι θα είχε μόνο αυτοκόλλητα της Αλέξιας!Λογικά θα την είχε και αυτή!
 
Πωω το Μπάτμαν το είχα και γώ !! Τι μου θύμησες !! και το Καρολάϊν θυμάμαι :) Φοβερές αναμνήσεις ! Bravo για το ανέβασμα !
 
Όλα είναι πολύ όμορφα και μου φέρνουν πολλές αναμνήσεις απο τις συλλογές που είχα τότε...

Ειδικά τα stickers με τα ζωγραφισμένα fairy Τοπία μου άρεσαν πολύ!!
 
Αυτοκόλλητα Καρολάιν και Σούπερ Μπόουλ κολλημένα σε δισέλιδο από ένα παιδικό βιβλίο.
 
ΤΟ άλμπουμ Καρολάιν το είχα κι εγώ. Μου το είχαν χαρίσει οι ξαδερφες μου και το αγαπώ ιδιαίτερα. Δυστυχώς διεσωθη μόνο ένα αυτοκόλλητο. Χάρηκα που το ξαναειδα. Ευχαριστώ queenofhearts :)
 
ειχα βρει προσφατα το αλμπουμ Αλεξια στο μοναστηρακι και ζηταγε πολλα και δεν το πηρα

ειχε ξανατυχει με τον ιδιο να αλλαζει τις τιμες και να τα βαζει πιο φθηνα και θα παω να δω ποσο το δινει τωρα.

Εχω βρει και το Μπατμαν και το Boomer team και θα τα αγορασω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμεις ειχαμε το καρολαιν αλλα οχι πια! Το να βρεθει ειναι πολυ δυσκολο γιατι ειναι απο ελληνικη εταιρεια...Ομως ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει κανενας πως λεγεται αυτο το στυλ των αυτοκολλητων? Οχι τα πρωτα που εχει απο την τολμη αλλα αυτα με τις κοκα-κολες,τα καλοκαιρινα τοπια,τα χρωματιστα προσωπα κτλ.

Γιατι ισως βρω κατι αντιστοιχο επειδη φαινεται οτι απο καπου τα εχουν παρει.Για παραδειγμα αυτο το ειδος ζωγραφικης μοιαζει με κατι ιταλικα αυτοκολλητα που λεγονταν fiorruci

http://3.bp.blogspot.com/-zoMBe6jcVAo/Tic_xr4f4fI/AAAAAAAADZg/A5A_tEqTxNE/s1600/f1.png

Ενω της Καρολαιν φαινονται αμερικανικα... :xm: http://3.bp.blogspot.com/-zoMBe6jcVAo/Tic_xr4f4fI/AAAAAAAADZg/A5A_tEqTxNE/s1600/f1.png
 
Queen πάει πολύς καιρός από τότε που μίλησες για σκανάρισμα στο αλμπουμ του boomer team!! Ελπίζω να μην το έχεις ξεχάσει!!

Να συμπληρώσω για το boomer πως δεν ήταν μόνο τσίχλες αλλά και γλυφιτζούρια (με τσίχλα στο εσωτερικό μέρος) που κυκλοφόρησαν το 88 και η ανταπόκριση ''του κοινού'' ήταν μεγάλη!! Ετσι ένα άλμπουμ με αντίστοιχο θέμα ήταν λογικό κι επόμενο να έρθει μιας και τα αυτοκόλλητα χαρτάκια ήταν η πρώτη ασχολία για τα παιδιά!!

Μάλιστα τις απόκριες εκείνη τη χρονιά είχα ντυθεί boomer, με στολή που κατασκεύασα ΜΟΝΟΣ μου παρακαλώ!!! Ιδικά η μάσκα ήταν τέλεια!!

Χρησιμοποίησα αυτό το nickname γιατί ήταν το πρώτο πράγμα από 80 που μου ήρθε στο μυαλό εκείνη τη στιγμή!!

Περιμένω με αγωνία να ξαναδώ από δω τα αγαπημένα μου αυτοκόλλητα!!
 
Πίσω
Μπλουζα