Αυτοκόλλητα Καρολάιν, Μπούμερ, Αλέξια, Μπάτμαν

boomer είπε:
Queen πάει πολύς καιρός από τότε που μίλησες για σκανάρισμα στο αλμπουμ του boomer team!! Ελπίζω να μην το έχεις ξεχάσει!! Να συμπληρώσω για το boomer πως δεν ήταν μόνο τσίχλες αλλά και γλυφιτζούρια (με τσίχλα στο εσωτερικό μέρος) που κυκλοφόρησαν το 88 και η ανταπόκριση ''του κοινού'' ήταν μεγάλη!! Ετσι ένα άλμπουμ με αντίστοιχο θέμα ήταν λογικό κι επόμενο να έρθει μιας και τα αυτοκόλλητα χαρτάκια ήταν η πρώτη ασχολία για τα παιδιά!!

Μάλιστα τις απόκριες εκείνη τη χρονιά είχα ντυθεί boomer, με στολή που κατασκεύασα ΜΟΝΟΣ μου παρακαλώ!!! Ιδικά η μάσκα ήταν τέλεια!!

Χρησιμοποίησα αυτό το nickname γιατί ήταν το πρώτο πράγμα από 80 που μου ήρθε στο μυαλό εκείνη τη στιγμή!!

Περιμένω με αγωνία να ξαναδώ από δω τα αγαπημένα μου αυτοκόλλητα!!
Boomer ελπίζω όντως ο Queen να μην το ξέχασε.

Κόντεψα να κλάψω όταν είδα το album. Έχω ακόμα φωτό απο πάρτυ που στο background υπάρχουν κολλήμενα αυτοκόλητα Boomer στην ντουλάπα του δωματίου μου.
 
AccelDrag είπε:
Boomer ελπίζω όντως ο Queen να μην το ξέχασε.Κόντεψα να κλάψω όταν είδα το album. Έχω ακόμα φωτό απο πάρτυ που στο background υπάρχουν κολλήμενα αυτοκόλητα Boomer στην ντουλάπα του δωματίου μου.
Πραγματικά πάει πάρα πολύς καιρός από τότε που μίλησα για το σκανάρισμα, αλλά δεν το έχω ξεχάσει. Ελπίζω την επόμενη φορά που θα είμαι Ελλάδα να το καταφέρω κι αυτό. Συνήθως δεν έχω χρόνο ούτε να πάρω ανάσα, γι'αυτό και δεν το έχω κάνει ακόμα!
 
ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΜΕ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ

Θυμάται κανείς αρχή δεκαετίας 80 το συγκεκριμένο άλμπουμ?Πρέπει να ήταν της Καρούζελ!
 
Ναι το είδα και με πήγες χρόνια πίσω.Την μάζευα και εγώ την συλλογή
 
IMG_7070.jpg


Θα βάλω τα κλάματα!!!! :cry:

Είχα γεμίσει 3 άλμπουμ (Και ούτε που θυμάμαι πόσα μισά..), και στα 3 μου έλειπαν τα 2 κομμάτια από την γέφυρα του κάστρου....

Και τελικά μου τα έδωσε ένας φίλος μου, και τα αντάλλαξα για πάνω από 200 άλλα αυτοκόλλητα..

Και ενώ έλεγα ότι ιδικά αυτό δεν θα το έχανα ποτέ, κατέληξε στα σκουπίδια μαζί με πολλά άλλα πράγματα μετά από μία ζημιά στο σπίτι... :(
 
πω πω το τι χρημα ειχε πεσει με τα καρολαιν , το αλλο με τα γυαλια τις κοκα κολες (που ηταν και θεματα για καδρα) και τα πουλαγαν με το κιλο αλλα και τα αλλα αργοτερα με τους ποδοσφαιριστες απο μουντιαλ κτλ δεν λεγεται!!!!!!!
 
cloud είπε:
IMG_7070.jpg

Θα βάλω τα κλάματα!!!! :cry:

Είχα γεμίσει 3 άλμπουμ (Και ούτε που θυμάμαι πόσα μισά..), και στα 3 μου έλειπαν τα 2 κομμάτια από την γέφυρα του κάστρου....

Και τελικά μου τα έδωσε ένας φίλος μου, και τα αντάλλαξα για πάνω από 200 άλλα αυτοκόλλητα..

Και ενώ έλεγα ότι ιδικά αυτό δεν θα το έχανα ποτέ, κατέληξε στα σκουπίδια μαζί με πολλά άλλα πράγματα μετά από μία ζημιά στο σπίτι... :(
ωραιο αλμπουμ

δυσκολα υπαρχει πλεον
 
queen συγκαταλέγομαι σε εκείνους που αδημονούν για boomer. Εννοείται πως δεν χρειάζεται επαγγελματικό σκαναρισμα, αρκούν μερικές phonetoes.
 
Alucard είπε:
Ζωγραφίζω διαστημόπλοια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πω πω βρε QueenofHearts από τότε που μπήκα στο forum έψαχνα να βρω αν υπάρχει κάποια αναφορά σε αυτό αλλά δεν έβρισκα πουθενά... Απλά ΤΕΛΕΙΟ. :thumbup:

Νομίζω υπήρχε και 2ο album.
ζωγραφιζω ρομποτ

βρηκα κάποια διπλά αυτοκόλλητα από την 1η 24αδα της καρολαιν μόνο με τόλμη και γοητεία δηλαδη.....[edit] υπάρχει ειδικό υποφόρουμ για αγγελίες εδώ & έχει δικούς του κανονισμούς που είναι αυτοί! :) [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Μπάτμαν ήταν το πρώτο άλμπουμ που είχα πάρει. :) Είχε βγεi τότε με την ταινία του Τιμ Μπάρτον...
 
Μπορει καποιος να σκαναρει και να μοιραστει μαζι μας το Αλμπουμ του Μπατμαν, αν δεν του λειπουν παρα πολλα χαρτακια?

RIO, εσυ? :D
 
kakoulinos είπε:
Μπορει καποιος να σκαναρει και να μοιραστει μαζι μας το Αλμπουμ του Μπατμαν, αν δεν του λειπουν παρα πολλα χαρτακια?
Αδερφε θα σε στεναχωρησω αλλα ζητας κατι - οπως εδω -που δεν γινεται λογο πνευματικων δικαιωματων! :)
 
As said.

Κακουλίνε, επειδή είδα ότι το ζητάς και σε άλλα θρεντς....

Τι δε θα βρεις εδώ:

-Σκαναρισμένα album (άδεια ή συμπληρωμένα)

-Σκαναρισμένα έντυπα (κόμιξ / μίκυ μάους κτλ)

-Ανεβασμένες ταινίες

-Υλικό που να έχει copyrights.

Σε παρακαλώ κάνε έναν κόπο και ξαναδιάβασε τους κανονισμούς.
 
Το άλμπουμ της Καρολάιν το είχε και η αδερφή μου αλλά ένα απόγευμα που έπαιζε με τη γειτόνισσα το ξέχασε σε ένα περβάζι στη γειτονιά μας και την επόμενη είχε εξαφανιστεί (τυχαίο ;) ). Θυμάμαι και 2 τεράστιες αφίσες μία με την Καρολάιν και τον Ριτζ και μία με την Καρολάιν και τον Θορν να κοσμούν το εσωτερικό τοίχωμα της παιδικής μας ντουλάπας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν τα ξεχνανε αυτα τα πραγματα,χαχαχα
 
Απο τα αλμπουμ που εχει αναρτησει η Queen στο 1ο ποστ

αυτα που ειχα ηταν τα εξης: Aλεξια,ΒΑΤΜΑΝ και Boomer... :(

Mου τα πεταξε ο πατερας μου καποιο καλοκαιρι (λογο βαθμων) που ειχα φυγει με την μανα μου στο εξοχικο... :cry:
 
Εγω παλι Σταυρο προσφατα που κατεβηκα Θεσσαλονικη (ξερουν τα παιδια που καναμε συναντηση), και για ενα 4ημερο εκανα "επιθεση vikings" ψαχνωντας, βρηκα μεταξυ αλλων 2 αλμπουμ BOOMER TEAM, 2 αλμπουμ BATMAN και το ΚΑΡΟΛΑΙΝ, ακρως σπανια ολα τους!!
 
Πολύ ωραία ευρήματα!!!

Θυμάμαι το πρώτο αλμπουμ που συμπλήρωσα ήταν ένα αλμπουμ με αυτοκόλλητα Power Rangers την περίοδο 1993-1994 και είχα κερδίσει φιγούρες skateboard mania...είχα χαρεί πολύ!!!

στο πρώτο μήνυμα στην εικόνα όπου αναφέρονται τα δώρα διακρίνω ότι για τη μπάλα αναφέρεται σε παρένθεση ''Πακιστάν'', από το Πακιστάν μας έρχεται;;;;
 
Ευχαριστω Betty Boop! :)

Βρηκα κι αρκετα ακομα αλμπουμ, μερικα εδωσα και τα πιο πολλα τα κρατησα..

και μερικα που εδωσα το μετανιωσα...
 
Πίσω
Μπλουζα