Αυτοκόλλητα Κουκουρούκου - Γκάρφιλντ (1990s)

stakovios

Human RetroDatabase
Joined
21 Αύγ 2009
Μηνύματα
3.242
Αντιδράσεις
919
Περίπου το 1992-94 είχαν κυκλοφορήσει τα Κουκουρούκου με αυτοκόλλητα του Γκάρφιλντ, του γνωστού γάτου. Ιδού ένα δείγμα

περιέχει και ένα Ξυστό με ζώδια.

Garfield stakovios.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
η πρωτη κουκουρουκου που κυκλοφορισε ειχε αυτοκολλητα του γουντι του τρυποκαρυδου.και χαρακτηριστικη η διαφημισει με το τραγουδακι 'κουκουρουκου κουκουρουκου μ'αυτοκολλητα του γουντι'
 
αυτη η κουκουρουκου και τι δεν ειχε μεσα...!!!! ανα περιοδους ειχε και αλλα αυτοκολλητα!!!!
 
Θυμάμαι κάπου αρχές της δεκαετίας του 90 τα αυτοκόλλητα (άσχετα αν δεν μου άρεσε η Κουκουρούκου!). Μου άρεσαν τα στιχάκια τους (είδα παραπάνω το ''όταν πιάνεις το τιμόνι η καρδούλα μου παγώνει!'' πολύ πλάκα!).

Θυμάμαι ότι υπήρχαν και αυτοκόλλητα με τον Μαx (γνωστό cartoon από τα ολιγόλεπτα σποτάκια στην τηλεόραση).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Reactions: ANP
Βρήκα και το σχετικο διαφημιστικό! Δε φαίνεται πολύ καλά όμως...

KoukouRoukou.flv

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κουκουρούκου, έπαιρνα μόνο αυτές της 1ης σειράς με τα αυτοκόλλητα του Γούντυ του Τρυποκάρυδου! Θαμάμαι μάλλιστα ένα που είχα κολλήσει στο κρεββάτι μου στο δωμάτιό μου, και έγραφε "μυστική αποστολή για το έξυπνο πουλί" :)

Μετά, ποτέ δεν την ξανααγόρασα... χωρίς όμως να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος... απλά σαν παιδάκι φαίνεται, είχα συνδέσει το Κουκουρούκου μόνο με τον Γούντυ, και μετά ξενέρωσα...
 
Αυτοκόλλητα της Bingo Garfield Characters by Jim Davis 1980

Θυμάστε τις συλλογές που κάναμε από αυτοκόλλητα της Μπίνγκο (γκοφρέτες) με τις χιουμοριστικές ατάκες?

Σας παραθέτω όσα Garfield έχουν διασωθεί από ένα παιδικό μου λεύκωμα. Είναι του 1980.

:D Καλή διασκέδαση

garfield 2.jpg

garfield 3.jpg

garfield 4.jpg

garfield 1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεια σου Mygdala,δυνατο πρωτο ποστ απο την εποχη που μου αρεσει περισσοτερο. :thumbup:
 
Καλώς όρισες στο forum! Θυμάμαι ότι στις αρχές της δεκαετίας του 90 η γκοφρέτα Κουκουρούκου είχε αυτοκόλλητα με τον Garfield. Μο άρεσαν τα στιχάκια που έγραφαν τα αυτοκόλλητα.
 
Καλώς σας βρήκα Μπέτυ! Κου-κου-ρου-κου, σταθερή αξία παιδικής ηλικίας. Θα έχουμε φάει άπειρες..
 
Θυμάμαι την Κουκουρούκου, αλλά όχι τα συγκεκριμένα! :(

Κρίμα, κι έχω ιδιαίτερη αδυναμία στον Γκάρφιλντ! :)

Btw, κάνε και μια βολτούλα από δω: Νέα μέλη

να σε καλωσορίσουμε κι επίσημα! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι να έχω μερικά αυτοκόλλητα αλλά μόνο το "Βάζω κέτσαπ και μουστάρδα ακόμη και στη φασολάδα" μου έχει μείνει. Πάντως, όπως ειπώθηκε, η κουκουρούκου από γεύση δεν το έχει. Μόνο για τα αυτοκόλλητα την αγόραζα.
 
Μια τα αυτοκόλλητα, μια η φθηνή τιμή της 20 ή 30 δρχ και αργότετα 50, μια το όπως και να το κάνουμε ήταν γλύκισμα ε δεν ήθελε και πολύ να έχει επιτυχία. Μάλιστα θυμάμαι οτι λόγω της έλλειψης εξωτερικής επικάλυψης ήταν και πιο ανθεκτικές στη θερμοκρασία από ότι οι κλασικές της ΙΟΝ. 
 
κουκουρουκου αγόραζα μονο για τα αυτοκολλητα...η γκοφρετα δεν μου αρεσε!

και αλλη μια διαφημιση

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ "ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ" (1985)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θυμάμαι αρχές '80s τις πρώτες Κουκουρούκου που είχα πάρει και είχαν θέμα τη Μάγια τη μέλισσα, τις θυμάται κανείς; 
 
Φοβερά αυτά με τον Garfield! Ήταν και είναι από τ' αγαπημένα μου.

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να συμπληρώσω τη συλλογή τότε... αφού κάθε χρόνο κυκλοφορούσαν και διαφορετικά :(

Ακόμα ψάχνω αυτά που μου λείπουν... σε περίπτωση που κάποιος έχει 1-2-10-20 (ή όσα έχει) θα μ' ενδιέφερε πολύ να κάνουμε μια ανταλλαγή με κάτι αντίστοιχο που πιθανό να ψάχνει.

Τάσος
 
Περίπου το 1992-94 είχαν κυκλοφορήσει τα Κουκουρούκου με αυτοκόλλητα του Γκάρφιλντ, του γνωστού γάτου. Ιδού ένα δείγμα

περιέχει και ένα Ξυστό με ζώδια.

Προβολή συνημμένου 173172
1990 - Συλλογή με 100 αυτοκόλλητα χωρίς αλμπουμ

κουκουρουκου αγόραζα μονο για τα αυτοκολλητα...η γκοφρετα δεν μου αρεσε!

και αλλη μια διαφημιση

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ "ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ" (1985)

1993 συλλογή με 60 αυτοκόλλητα
 
Bingo 1990-1991 Garfield τα ξαναποστάρω γιατί είχα να μπώ στην πλατφόρμα αιώνες…
 

Συνημμένα

  • IMG_4910.jpeg
    IMG_4910.jpeg
    1,4 MB · Προβολές: 3
Πίσω
Μπλουζα