Αφροδίτη (1977 ΥΕΝΕΔ)

Εγώ τα κατατάζω: Μυστικοί αρραβώνες,Αναδυομένη, Αφροδίτη. Τα βλεπα παιδάκι και μου αρέσανε με αυτή τη σειρά. Πιστεύω ότι το ταίριασμα Νόρας Αλέκου στους μυστικούς αρραβώνες ήταν πολύ πετυχμένο. Ακόμη τη Νόρα Βαλσάμη από αυτά τα έργα τη συμπάθησα γιατί στις ελληνικές ταινίες δε μου άρεσε καθόλου.
 
johnalepou είπε:
Αν μπορούσα να σώσω έναν από τους τρεις Ξενόπουλους της Νόρας, θα ήταν σίγουρα η ΑΦΡΟΔΙΤΗ. Και παρ ολο που ο Χρήστος Πολίτης είχε περισσότερο τηλεοπτικό χρόνο από τη Νόρα σε καθε επεισοδιο.Η πιο ενδιαφέρουσα για μένα πλοκή απο τις τρεις αλλα και η πιο τολμηρη,με μία Αφροδίτη να φλερταρει με την πορνεια. Και οπωσδηποτε πιο προσεγμενη παραγωγη απο την ΑΝΑΔΥΟΜΕΝΗ
Έλα! Εντύπωση μου κάνει! Είχα την εντύπωση ότι θα είχες πρώτη την "Αναδυομένη", μετά τους "Αρραβώνες" και τρίτη την "Αφροδίτη", δεν ξέρω γιατί...

(αυτή είναι και η δική μου σειρά btw)

EL GRECO είπε:
Εγώ τα κατατάζω: Μυστικοί αρραβώνες,Αναδυομένη, Αφροδίτη. Τα βλεπα παιδάκι και μου αρέσανε με αυτή τη σειρά. Πιστεύω ότι το ταίριασμα Νόρας Αλέκου στους μυστικούς αρραβώνες ήταν πολύ πετυχμένο. Ακόμη τη Νόρα Βαλσάμη από αυτά τα έργα τη συμπάθησα γιατί στις ελληνικές ταινίες δε μου άρεσε καθόλου.
Νομίζω ότι όλη η Ελλάδα αγάπησε + ερωτεύτηκε την Νόρα Βαλσάμη μέσα από τους Ξενόπουλους!
 
bernard.c είπε:
Έλα! Εντύπωση μου κάνει! Είχα την εντύπωση ότι θα είχες πρώτη την "Αναδυομένη", μετά τους "Αρραβώνες" και τρίτη την "Αφροδίτη", δεν ξέρω γιατί...
Χεχεχ με ακριβώς αντίθετη σειρά! Θέλω σκοτεινές υποθέσεις και πορνεία! Οι Αρραβώνες πιο ενδιαφερόντες σαν πλοκή από την Αναδυομένη,πιο καλοί σαν παραγωγή και με τον Αλεξανδράκη στα μεγάλα ατού
 
johnalepou είπε:
Χεχεχ με ακριβώς αντίθετη σειρά! Θέλω σκοτεινές υποθέσεις και πορνεία! Οι Αρραβώνες πιο ενδιαφερόντες σαν πλοκή από την Αναδυομένη,πιο καλοί σαν παραγωγή και με τον Αλεξανδράκη στα μεγάλα ατού
Χαχα!! Πονηρό παιδί! :)

Και ήμουν σχεδόν βέβαιος ότι σε είχα ψυχολογήσει! :)

Πάντως, στο θέμα αυτό, και τι δεν θα έδινα βρε παιδιά να μπορούσα να ξαναδώ τους Μυστικούς Αρραβώνες...!!
 
Η Νόρα με την εύθραστη ομορφιά της δεν έκανε για τίποτε βρώμικο. Η κοριτσίστικη ομορφιά της με τα πείσματα, τα καπρίτσια ναι μέχρι εκεί. Για αυτό και κατατάζω την Αφροδίτη τρίτη.
 
johnalepou σε ευχαριστώ για το ωραίο βίντεο. Πολύ καλογυρισμένα έργα και ατμοσφαιρικά φωτισμένα.Η φωτογραφία που είχαν δημιουργούσε ατμόσφαιρα και μαζί με τη μουσική του έργου σε έβαζαν μέσα στο έργο και ήταν σαν να το ζούσες.
 
attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
attachment.php


O Μιχάλης Μπαλής, Ο Χρήστος Πολίτης, Ο Ντίνος Ξένος, Ο Ανδρέας Λιάσκος και το τρίο Τζάντε σε ένα γύρισμα της σειράς ΑΦΡΟΔΙΤΗ
 
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον νέο μέλος Klimt για το πραγματικά ωραίο απόσπασμα απο την Αφροδίτη. Ομολογώ οτι το έβλεπα για πρώτη φορά, τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος του.
 
Βέβαια Bernard. Δυστυχώς δεν το θυμόμουν καθόλου, παρόλο που το είχα δεί. Έχει περάσει και καιρός απο τότε.
 
Aυτή είναι η περίληψη του 12ου επεισοδίου (νομίζω).

Ευχαριστούμε πολύ Νίκο.
 
Πίσω
Μπλουζα