Α.Μ.Α.Ν.

Καλά εγώ ως άλλοτε φανατική επί ΑΜΑΝ εποχής και νύν φανατική του Ράδιο Αρβύλα και του Imagine 89,7 (τα σπάει ο president :cool: ). Θυμάμαι στα 5 χρόνια μου που ο αδελφός μου είχε πόρωση με το Comfuzio και θυμάμαι που τρόμαξα όταν έκανε ο Σωτήρης το Ξανά. Καλά τότε το Star ήταν στις καλές του εποχές σε σύγκριση με τώρα που κράζουν τους πάντες στο δελτίο, ξεκατινίαζονται τα κάθε καμμένα βούρλα και με την Πετρούλα να τελειώνει τους αποχαυνωμένους τηλεθεατές της. Καλά στο Comfuzio εκεί έκανε την πανελλήνια πρώτη εμφάνιση του ο Σερβετάς (Άχ Βρε Κώστα Κώστα!). όσο για την φωτογράφηση στο 01 έμεινα speechless (θυμάμαι και επί ΑΜΑΝ πο είχαν κάνει στο Out). Βρήκα και έναν Τηλεθεατή του 1996 που μιλάνε τα παιδιά (στο cover η Αλίκη που ήταν στα τελευταία της)

Από τα σκέτς (ας είναι καλά το YouTube) μου άρεσαν

Ο Κανάκης πίνει ΦΑΚ-ΕΣ (καλά το παιδί τα σπάει γενικά στο σκέτς και ο Καλυβάτσης ως θαυμαστής) YouTube - Comfuzio-ΦακΞ*Ο�

Ο Σώτος ως άλλος Σάκης

Ο κύριος Ξενέρας

Το Τέλος των Παρ-μου-ρα (τύφλα να'χει το Κρασάκι του Τσού)

YouTube - Comfuzio-ΞΞΏ Ο�Ξ*λοΟ� Ο�Ο�Ξ½ Ξ*Ξ�ΞʽΞ�Ξ�ΞΞʽΞ�
 
Α.Μ.Α.Ν.

Θα μπορούσε να καταχωρηθεί στο retromaniax αφού πάει να γίνει και αυτή ρετρό εκπομπή όπως και το Comfuzio.

Ήταν η αγαπημένη μου εκπομπή, με συντρόφευε από τότε που πήγαινα στο νηπιαγωγείο (1997) μέχρι την Β'Γυμνασίου (2006).

Στην αρχή έπαιζε μέσα από το Mega Channel (τότε στον ΑΝΤ1 βλέπαμε τον Μητσικώστα να κάνει σάτιρα μέσα από το Τάτσι Μήτσι Χώστα) και κράτησαν 9 επεισόδια , από πλευράς ποσοστών ικανοποιητικά γύρω στο 27%.

http://www.youtube.com/watch?v=BFLHS564-qc (τίτλοι αρχής 1ης και 2ης season)

Το τρίο Κανάκης-Καλυβάτσης-Σερβετάς μέσα σε 9 χρόνια έγραψαν ιστορία.

Ποιος θυμάται το σκετς με τον ΟΤΕ;

Τα κάλαντα;

Το ανέκδοτο στου χαντάκι;

και άλλα τόσα...
 
Ξέρει κανείς τι απέγιναν οι υπολοιποι της εκπομπής; Ο Εικοσιδυός; Ο παχουλός με τα μαλλιά και τα γένια που έπαιζε και μουσικά όργανα;Ο άλλος που έλεγε το "μου'φάγαν το μπιφτέκι μου";
 
Mitch Bucannon είπε:
Ξέρει κανείς τι απέγιναν οι υπολοιποι της εκπομπής; Ο Εικοσιδυός; Ο παχουλός με τα μαλλιά και τα γένια που έπαιζε και μουσικά όργανα;Ο άλλος που έλεγε το "μου'φάγαν το μπιφτέκι μου";
Λοιπόν ο Εικοσιδυός έχει με τον αδελφό του το σουβλατζίδικο Derlicatessen στην Κουσκουρά και στο mediterranean cosmos στην Θεσσαλονίκη.

Ο Πιπέρης τραγουδούσε πέρυσι στο Χείλια Χίλια στην Λάρισα.

Και ο Μπιφτέκης Αποστολίδης είναι φωτογράφος και έκανε φωτογραφήσεις για ένα γνωστό μοντέλο στην Θεσσαλονίκη.
 
Ο Εικοσιδυός εμφανιζοταν και στον Ομορφο Κοσμο
 
Probably you are thinking "omg, how can an Italian person know Aman ????" well, I know it... a very funny program, and it's a pity that here in Italy there are no programs like this...

...btw, a foreign language can be also learnt in this way !!!! :p
 
Rakeesh είπε:
Ο Εικοσιδυός εμφανιζοταν και στον Ομορφο Κοσμο
Ναι στον πρώτο κύκλο, πήγε από τον έναν στον κολλητό του τον Γρηγόρη.

Επίσης ο Εικοσιδυός είχε μια εκπομπή μαγειρικής τύπου Χίλιες και Μια Συνταγές (θυμάσαι με Δεσύλλα και Θεοχάρη το 1991 στον ΑΝΤ1) στο Μακεδονία που έδινε ρεσιτάλ εκτός από μαγειρική τον έδερνε ο αρχισέφ. Γεύση από μαμά λεγόταν η εκπομπή το 2006.

Δες κι αυτό που ανέβασα προ 2ετιας

http://www.youtube.com/watch?v=5FHfrO-xTss
 
Την διαφήμιση τη θυμάμαι κι εγώ. Περιττό να πω πως ήμουν σίγουρος οτι η πρώτη απάντηση θα ερχόταν από την Dianna :) Σε θεωρώ ειδήμον σε τέτοια θέματα.
 
Mitch Bucannon είπε:
Την διαφήμιση τη θυμάμαι κι εγώ. Περιττό να πω πως ήμουν σίγουρος οτι η πρώτη απάντηση θα ερχόταν από την Dianna :) Σε θεωρώ ειδήμον σε τέτοια θέματα.

eee aha , ειδική αμανοimaginoαρβυλοκανακοcomfuzioλόγος είμαι χαχα.
 
Είναι αλήθεια πως ο Εικοσυδίος έπαθε διάσειση από τις πολλές φάπες που έτρωγε από τον Κανάκη ή είναι urban legend?
 
theoritikos είπε:
Είναι αλήθεια πως ο Εικοσυδίος έπαθε διάσειση από τις πολλές φάπες που έτρωγε από τον Κανάκη ή είναι urban legend?
Λοιπόν επειδή αυτή την ερώτηση και στο youtube την έχω ακούσει, είχε πάθει κάτι ο καψερός, αυτός ο μη πω ο Κανάκης την είχε ψωνίσει τότε όπως και τώρα , τον καψερό τον έδερναν αρκετά και έτσι αποχώρησε από το casting.

Και ο Σεφερλής το ίδιο έκανε το 2003 στο Σοβαρότης Μηδέν με τον Θανάση Αλφόνσο. Σε πολλά επεισόδια και σε making of είχε φάει αρκετό ξύλο. Εδώ και αίματα (αληθινά ή ψεύτικα θα σας γελάσω) είχε σε σκετς. Ενώ και στους 2 Ξένους θυμάστε τι ξύλο έφαγε ο Φώτης στην Άβα.... άσχετο.

* αν και έχω ξεφύγει από το θέμα.
 
Μεγάλη χαζομάρα του Κανάκη αν όντως έπαθε διάσειση ο 22ος. Δε μπορεί από τη μία να είναι προστάτης των αδυνάτων, να διακηρύττει την ισότητα, να είναι υπερασπιστής των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και από την άλλη να ξεχνάει το ξύλο που έδινε στο 22ό.

Αλλά εντάξει προσωπικά συνεχίζω να τον βλέπω και να τον ακολουθώ σε ότι και αν κάνει γιατί πολύ απλά μου θυμίζει τους ΑΜΑΝ. Και ήμουν κι εγώ ένας από τους πολλούς μεγάλους λάτρεις της παρέας τους από το πρώτο κίόλας επεισόδιο στο μέγκα(άλλωστε τα διαπιστευτήριά τους τα είχαν δώσει νωρίς νωρίς από το κομφούζιο).
 
Mitch Bucannon είπε:
Μεγάλη χαζομάρα του Κανάκη αν όντως έπαθε διάσειση ο 22ος. Δε μπορεί από τη μία να είναι προστάτης των αδυνάτων, να διακηρύττει την ισότητα, να είναι υπερασπιστής των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και από την άλλη να ξεχνάει το ξύλο που έδινε στο 22ό. Αλλά εντάξει προσωπικά συνεχίζω να τον βλέπω και να τον ακολουθώ σε ότι και αν κάνει γιατί πολύ απλά μου θυμίζει τους ΑΜΑΝ. Και ήμουν κι εγώ ένας από τους πολλούς μεγάλους λάτρεις της παρέας τους από το πρώτο κίόλας επεισόδιο στο μέγκα(άλλωστε τα διαπιστευτήριά τους τα είχαν δώσει νωρίς νωρίς από το κομφούζιο).
Είναι που λέει π.χ. μου αρέσουν οι aerosmith και βλέπω σε περιοδικό με τον Λάτσιο στον Ρουβά χαχα, άσχετο, ψωνάρα είναι ο άνθρωπος τέλος πάντων. Αλλά τα σπάνε τα παιδιά ανέκαθεν.
 
I'm...

franco είπε:
Probably you are thinking "omg, how can an Italian person know Aman ????" well, I know it... a very funny program, and it's a pity that here in Italy there are no programs like this...
...btw, a foreign language can be also learnt in this way !!!! :p
speachless!
 
Mitch Bucannon είπε:
Μεγάλη χαζομάρα του Κανάκη αν όντως έπαθε διάσειση ο 22ος. Δε μπορεί από τη μία να είναι προστάτης των αδυνάτων, να διακηρύττει την ισότητα, να είναι υπερασπιστής των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και από την άλλη να ξεχνάει το ξύλο που έδινε στο 22ό. Αλλά εντάξει προσωπικά συνεχίζω να τον βλέπω και να τον ακολουθώ σε ότι και αν κάνει γιατί πολύ απλά μου θυμίζει τους ΑΜΑΝ. Και ήμουν κι εγώ ένας από τους πολλούς μεγάλους λάτρεις της παρέας τους από το πρώτο κίόλας επεισόδιο στο μέγκα(άλλωστε τα διαπιστευτήριά τους τα είχαν δώσει νωρίς νωρίς από το κομφούζιο).
Συμφωνώ απόλυτα! ;)
 
Το 1999 οι ΑΜΑΝ εδειξαν ενα βιντεακι για τον ΑΝΤΩΝΗ ΠΑΡΑΡΑ για τα

δυο χρονια μετα τον θανατο του 6 Φεβ 1997

μεταδοθηκε 6 Φεβ 1999

http://www.youtube.com/watch?v=jMEJlGd-vhQ
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Το 2000 είναι οι τίτλοι ;) στο λέω εγώ που είμαι πρώην αμανολόγος.
Μπορει να εχεις και δικιο εχω επεισοδια διαφορα σε καθε κασετα

αλλα απο διαφορετικες χρονιες (εχω την εντυπωση ομως οτι ειναι του 96) :)
 
ford231 είπε:
Μπορει να εχεις και δικιο εχω επεισοδια διαφορα σε καθε κασετα αλλα απο διαφορετικες χρονιες (εχω την εντυπωση ομως οτι ειναι του 96) :)
1996 είναι το Comfuzio στο STAR.

1997 το Α.Μ.Α.Ν. στο Mega

Οκτώβριος 1997-Μάρτιος 2006 Α.Μ.Α.Ν. στον ΑΝΤ1

Αμανολόγος-Αρβυλολόγος χεχε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα