Αmstrad 6128+ και GX400 [Διαφήμιση]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Oχι πειτε αν εχετε δει πιο ευτυχισμενα παιδακια απο τα παρακατω,δωστε βαση στο σπινθηροβολο και γεματο χαρα βλεμμα τους.

Ξεχειλιζουν απο ευτυχια και ικανοποιηση και ολα αυτα με 29.900 δρχ.

Τα μισα απο ενα Wii.

picture.php


Ο 6128+ με δυνατοτητα να δεχεται cartridge εως 512kb στερεοφωνικο και HD γραφικα. :eek:

640x200 pixels και 16 sprites.

picture.php
 
Oλα τα λεφτά η ατάκα: "ΠΟΛΛΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ" στην GX4000 !! :D
 
Μα αφού είναι "SUPER"!!!
 
Aardvark είπε:
Oχι πειτε αν εχετε δει πιο ευτυχισμενα παιδακια απο τα παρακατω,δωστε βαση στο σπινθηροβολο και γεματο χαρα βλεμμα τους.
λες να παίζουν καμία Megadrive? γύρω στο 1990 εμφανίστηκε στην Ελλάδα :D

πέρα απο τη πλάκα πρασινίζουν τα ρούχα τους λίγο μπορεί να ειναι κανένα Atari ST κρυμένο και τα χειριστηρια είναι τα κλασικά 9πινα που να καταλάβουν τα παιδάκια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mιας και για Plus δεν με βλεπω να αποκτω,τουλαχιστον σε 6128,θα παρηγορηθω καποια στιγμη με κανα GX4000,εχει προσγειωμενες τιμες.


Και απο παιχνιδια;;





Link
 
...όχι πολλά πράγματα δυστυχώς... αν σκόπευες να παίξεις μόνο cartridges στον 6128 Plus τότε ΟΚ, αλλά η ποιότητα και οι τιμές τους δεν είναι ό,τι καλύτερο.
 
Αφού γουστάρεις Amstrad, πάρτο για τη συλλογή και μη παίξεις ποτέ...

Μιλάω σοβαρά... Κι εγώ που έχω αυτά στην υπογραφή μου (λείπουν και άλλα), τι κατάλαβα;

Τα τρώει η ντουλάπα, λόγω έλλειψης χώρου... :(
 
Α ναι, από αυτή την άποψη... Κι εγώ έχω δύο και η μόνη φορά που τα δούλεψα ήταν όταν τα πήρα να βεβαιωθώ ότι παίζουν :D
 
Ναι καμμια κασσετα και κυριοτερο επειδη we love Amstrad ,τιποτα αλλο.

DINO είπε:
Αφού γουστάρεις Amstrad, πάρτο για τη συλλογή και μη παίξεις ποτέ...
Μιλάω σοβαρά... Κι εγώ που έχω αυτά στην υπογραφή μου (λείπουν και άλλα), τι κατάλαβα;

Τα τρώει η ντουλάπα, λόγω έλλειψης χώρου... :(
Ωπ δεν σε ειδα ,τωρα προσεξα "καλα" και την υπογραφη σου ,ξερω τι λες βρε Dino και εγω μια απο τα ιδια και spectrum 2-3 και amstrad κανα τριαρι και atari και ολα στην ντουλαπα,θελω και εγω χωρο,βιτρινα να τα βλεπω και να τα πιανω.


Αστες τις κονσολες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτός είναι ο λόγος που δεν μεγαλώνω την συλλογή μου αφού και αυτά που έχω κυριολεκτικά σαπίζουν σε ντουλάπες..πλέον όποτε τα ανοίγω φοβάμαι μήπως δεν θα δουλέψουν.
 
Εγω θα αδειασω ενα χωρο 1Χ1 και θα βαζω καθε βδομαδα και απο ενα να το βλεπω.


Οπως αλλαζω Wallpaper θα αλλαζω και τα μασινια,καραλολ.



Πολλα GX4000 πουλιουνται σχετα αραγε τα καλωδια συνδεσης ,τροφοδοσιας να ειναι κοινα η περιεργα της Amstrad.



Aπο κει και περα ενα Robocop 2 Θα τσιμπησουμε,ενα Batman the Movie,ενα Pang και ενα Operation Thunderbolt και το κλεισαμε το κεφαλαιο Amstrad Plus.
 
To robocop 2 που θυμάμαι τουλάχιστο στο ebay, κοστίζει πάρα πολλά φράγκα. Περισσότερο και από το να αγοράσεις σκέτη την ίδια την κονσόλα.

Και εγώ έχω ένα μικρό άγχος αν θα λειτουργούν ακόμη τα μηχανήματα. Εγκεφαλικό θα πάθω να θέσω σε λειτουργία την Α1000 και να μην λειτουργεί. Αντε μετά να ξαναλειτουργήσει η μητρική κάρτα με πιστόλι θερμού αέρα και κολλητήρι. Δεν είμαι πλέον για τέτοια.
 
Χμμ νατα μας το Robocop,οσο για τα αλλα μην κακομελετας,αθανατα σαν και εμας θα ειναι.


Δεν ειναι σαν τα τωρινα που τα φυσας και ανοιγουν.
 
Πριν λιγο καιρο εμαθα απο ενα συναδελφο οτι ειχε τοτε εναν 6128plus και οτι πριν λιγο καιρο τον πεταξε στα σκουπιδια...Στο τσακ κρατηθηκα και δεν τον επνιξα.. :banghead:
 
Ιιιιιιιιιιιιιιιι έγκλημα!!! Δεν θα του ξαναμίλαγα...
 
εγώ παίδες είμαι οπαδός και μόνο του παλιού cpc. Το νέο το αντιμετώπισα ως αναγκαίο κακό τότε και ως κάτι αδιάφορο αλλά αδιαμφισβήτητα ρετρό στις μέρες μας
 
O Plus ειναι ο Falcon της Amstrad,το Holy Grail ,το τελευταιο της μασινι ,το απιαστο...το ονειρο.
 
όχι μωρέ και φάλκον ο παρωχημένος εν τη γεννεση του plus....το φαλκον είναι το μόνο ατάρι που θα ήθελα να έχω...(ευτυχώς που δεν διαβάζει ο dino το τοπικό)
 
Μπαα απο πλευρα καποιου που μαζευει Amstrad αντι για Atari,Falcon ειναι ο συγκεκριμενος.


Για συλλεκτικοτητα λεω οχι για δυνατοτητες.
 
Δεν εχω αυτο της πρωτης φωτο,αν χωσω αυτο της δευτερης φωτο θα κανω δουλεια η θα κανω περμαναντ;;;


Δοκιμασα και της Sega φορτιστες αλλα δεν μπαινουν.
:D




GX4000_09 (2).jpg

Φωτο απο Cpcwiki-cpcmania




Capture1.JPG

Φωτο δικια μου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα