Βίντεο από τη δική μου συλλογή

demizz29

Retro Member
Joined
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
111
Αντιδράσεις
4
Μετά από μία μακρά περίοδο ακαταστασίας, συγύρισα το ρετρο συλλογοδωμάτιό μου και τράβηξα ένα πεντάλεπτο βίντεο που προσπαθεί να δείξει λίγο τη συλλογή.

http://www.youtube.com/watch?v=fZg41LralUU
 
Μεγάλε απίστευτη η συλλογή σου. Να την χαίρεσαι!!
 
χαχαχα...έλεος ρε...τι έχεις κάνει εκεί μέσα!!!

σπέρνει το δωμάτιο!
 
Τρομερή συλλογή. Εύγε.

Κόλλησα στη βιτρίνα με τα handhelds και τα καδράκια στον τοίχο :D
 
Τρομερη συλογη υποκλινομαι.Εκτος απο ορεξη και μερακη που εχεις σιγουρα πρεπει να σε περισευουν και αρκετα ευρω.
 
Δεν έχω λόγια! Πολύ πράμα και τακτοποιημένο!

Εύγε!
 
Όμορφη (και μεγάλη!) συλλογή.

Αν και δεν με καλύπτει η ανάλυση του Youtube για να την χαρώ πραγματικά. Στραβώθηκα! :D
 
τρομερή συλλογή! εύγε! αλήθεια,πόσο καιρό σου πήρε να την οργανώσεις έτσι;

α,κάποια στιγμή αν μπορείς πες μας μερικά από τα highlights της συλλογής σου (μιας και η ανάλυση του youtube όντως δεν βοηθάει και πολύ).
 
πολυ ωραια συλλογη

εμεινα με ανοιχτο το στομα

ευχομαι να την αυξησεις
 
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Η οργάνωση είναι μία πονεμένη ιστορία, μιλάμε για πολλές ανθρωποώρες, αν και πολλά από τα παιχνίδια είναι σκόρπια ακόμα, και όχι ομαδοποιημένα.

Τα highlights είναι δεκαδες. Μερικά από τα σπάνια

1. StarWing Competition SNES

2. Castlevania Dracula X Saturn JP

3. Asterix Atari 2600

4. Master System 2 Console boxed KOREAN (!!)

....

Λείπουν 5 παιχνίδια για το Master System για να ολοκληρώσω στο 100%!

Πρόσφατα προστέθηκαν μερικές δεκάδες κουτάτα amiga παιχνιδάκια από φίλο του φόρουμ που πλέον κοσμούν κι αυτά τη συλλογή. Ανάμεσά τους διαμαντάκια όπως eye of the beholder, powermonger, dune και άλλα!
 
το 4 δεν το έχεις στο βίντεο; πήρε το μάτι μου ένα ασιατικό master system αλλά στη κορέα δεν λεγόταν gam*boy ;
 
To 4 δυστυχώς ούτε στο βίντεο ούτε αποθηκευμένο..

To gam*boy είναι η εκδοχή της samsung, εγώ έχω το κορεάτικο της sega.
 
Πολύ ωραία συλλογή, όπως και ο χώρος. Μπράβο!
 
Μεγαλοπρεπέστατη συλλογή ! να τη χαίρεσαι και να την αβγατίσεις !! ;-)
 
Καθηλωτικο!

Εχεις μαζεψει πολυ "πραμα" και το εχεις σεβαστει οπως του αξιζει. Μπραβο.
 
Και απο μένα φίλε μου ένα μεγάλο μπράβο ! Απο handhelds, n64, neogeo, αμιγκοπαίχνιδα μέχρι ντουλάπες με master system carts, έχεις μεγάλη ποικιλία και είναι όμορφα συμμαζεμένη.
 
Χαίρομαι ιδιαίτερα να βλέπω έλληνες με τέτοιες συλλογές! Μπράβο demiz. Από όλα όσα έχεις λατρεύω πολύ το Donkey Kong Country 2 με το αυτοκόλλητο της Itochu!
 
Φοβερός!! Μου θυμίζεις την δική μου συλλογή πριν τα δώσω όλα... :cry:

Χαίρομαι πάντως που βοήθησα και εγω να μεγαλώσει η δική σου.

keep it up ;)
 
αλήθεια,ποία παιχνίδια σου λείπουν για τη συμπλήρωση των pal master system παιχνιδιών;
 
Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Γιάννη (pitsunami) τα περισεύαμενα χρήματα τα δίνω με χαρά για τη συλλογή. Είναι μεγάλη η ικανοποίηση να βλέπεις τα παιδικά σου όνειρα κάθε μέρα μπροστά σουυ στο χώρο που μένεις! Ασε π σε αντίθεση με το 99 τοις εκατό των υπολοίπων ειδών τεχνολογίας, με δάφτα τουλάχιστο δε χάνεις κ τα λεφτά σου.Αυτά τα game lots που σου έχω πάρει ήταν σκέτη απόλαυση πάντως.Φιλε krem13, πρεπει να είναι μονοψήφιος πια ο αριθμός των master system που μου λείπουν. Κάποια στιγμη θα κάνω ένα ντου να τα βρω κ αυτά.
 
Πίσω
Μπλουζα