Βίντεο από τη δική μου συλλογή

α,δηλαδή δεν ξέρεις ποία σου λείπουν ακόμα; ρωτάω γιατί αν τα θυμάσαι πες τα να έχουμε το νου μας (αν είναι σπάνια και θέλουν κάποια παραπάνω και πιο τακτική αναζήτηση).
 
Λειπουν 3 games των 3d glasses, κατι αθλητικα great baseball κλπ.Θα πρεπει να τα ελεγξω για να δω ακριβως ποσα λειπουν..
 
Θερμά συγχαρητήρια! Η συλλογή είναι πραγματικά εντυπωσιακή και δείχνει τρομερό μεράκι! Μου έφτιαξε την διάθεση! Εύχομαι καλή συνέχεια και αν μπορέσεις να ξαναφτιάξεις κανένα βιντεάκι με μεγαλύτερη ανάλυση των αντικειμένων είμαι σίγουρος οτι θα κάνεις πολύ κόσμο -εμένα σίγουρα- να χαρεί πάρα πολύ παρακολουθώντας το!
 
δυο ερωτήσεις που αφορούν το νέο βίντεο

α) το κουτάτο gemini :eek: πόσο περίπου σου κόστισε (αν θέλεις λες φυσικά) και μετά από πόσο καιρό έρευνας κατάφερες να το βρεις; (ρωτάω γιατί εγώ έβρισκα,τη περίοδο που έψαχνα,συνέχεια σκέτες κονσόλες :xm: )

β) στο 1:49,ποία κονσόλα είναι κάτω από το shenmue;
 
Απαντάω εν τάχει!

1. το gemini το αγόρασα από έναν τύπο από φόρουμ που μου πούλησε όλη τη first generation συλλογή του (καμιά δεκαριά κονσόλες-odyssey 300-odyssey 4000-pinball breakaway-intellivision 2 κλπ) όλα μαζί 300 ευρώ.

2. κάτω από τα Shenmue αυτό δεν είναι κονσόλα, είναι ένα tabletop της tomy, του 1979, ονόματι tennis.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ όμορφα και νοικοκυρεμένα όλα. Λες και έχεις ένα μικρό μουσείο στο σπίτι. Πολλά μπράβο για το μεράκι σου.
 
demizz29 είπε:
Απαντάω εν τάχει!
1. το gemini το αγόρασα από έναν τύπο από φόρουμ που μου πούλησε όλη τη first generation συλλογή του (καμιά δεκαριά κονσόλες-odyssey 300-odyssey 4000-pinball breakaway-intellivision 2 κλπ) όλα μαζί 300 ευρώ.

2. κάτω από τα Shenmue αυτό δεν είναι κονσόλα, είναι ένα tabletop της tomy, του 1979, ονόματι tennis.

tabletop λοιπόν,και όπως το είδα μου φάνηκε σαν τις κονσόλες που κυκλοφόρησαν τέλη 70 αρχές 80,που βασίζονταν σε ένα συγκεκριμένο τσιπ,με τα γραφικά που ήταν χειρότερα από 2600...αλήθεια,έχεις καμια τέτοια;
 
Έχω καιρό να ξεσκονίσω το θέμα. Τα tabletop ήταν όλα παιχνίδια με μία πλακέτα και ενσωματωμένη οθόνη με vfd οθόνες φθορισμού με προκαθορισμένα γραφικά. Έχω δεκάδες τέτοια.

By the way ποστάρω κ εδώ λινκ με νεότερο βίντεο της συλλογής, καθώς και κάποιες χτεσινοτραβηγμένες φώτος.

http://www.youtube.com/watch?v=XMFs_ZYisWY

DSC_0860.jpg

DSC_0856.jpg

DSC_0857.jpg

DSC_0858.jpg

DSC_0859.jpg
 
wow!!! Εντυπωσιακή η συλλογή σου Δημήτρη!! Παρατήρησα ότι το Donkey Kong Country 2 καλύπτεται από ένα Kid Icarus πλέον!! :D
 
Ωραιος Ντεμη!
 
Φανταστικη συλογη ευχομαι να την μεγαλωσης κι αλλο.
 
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Πρόσφατα ο χώρος έγινε περισσότερο μουσειακός, παρά γραφείο με βιβλιοθήκες γύρω γύρω. Έπονται μικροαλλαγές
 
Πολυ ωραιο βιντεακι, μπραβο.

Να σε ρωτησω κατι, στο 0:40 περιπου φαινονται στο τοιχο καποιες αφισες, ειναι αυθεντικα διαφημιστικα εποχης ή εσυ τα τυπωσες?
 
Τα 4 καδράκια είναι εκτυπώσεις, έχω όμως δεκάδες αφίσες εποχής, θα δω τι θα τις κάνω κι αυτές κάποτε.. όταν, κι αν βρεθεί μεγάλος χώρος!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα προτιμούσα πιό μεγάλες φωτογραφίες σε κάποιες περιπτώσεις, δεν παύει όμως να είναι μια εντυπωσιακή συλλογή!
 
εδώ έχουμε τον geo2004z με την δικιά του συλλογή, αποκλειστική συνέντευξη για τους αγγλόφωνους φαν του. :animlaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα