Βαίνομεν προς εκλογάς!

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.910
Αντιδράσεις
67.422
Προβολή συνημμένου 137473

Και οι ρετρομανιακοί απαντούν με τους δικούς τους εκλογικούς συνδυασμούς.....

( παιδιά θα χρειαστεί να επαναλάβω πως τέτοια θέματα τα ανοίγω για καθαρά χιουμοριστικούς λόγους και για το χαβαλέ. Ποτέ δεν θα έβαζα κάποιο μέλος για να το ειρωνευτώ ή να το προσβάλλω κλπ. Αν τυχόν κάποιος ενοχληθεί ή τέλος πάντων κάτι δεν του αρέσει, ας μου στείλει ένα μήνυμα. ) :)

Ελέφαντας : Ηνωμένη Παράταξις Αποδημούντων Ελλήνων . Αρχές- σωστό συντακτικό, περιποιημένοι εσωτερικοί χώροι 70ς σπιτιών. Πρόγραμμα - διόρθωση στα κακοφτιαγμένα εξώφυλλα των περιοδικών. Σήμα -τι άλλο, ένα ελεφαντάκι.

Rakeesh : Κόμμα σκεπτικιστών . Αρχές ρετροσκεπτικισμός, ρετρό προβληματισμός. Σήμα - ο στοχαστής του Ροντέν


Johhny : Προoδευτική Συμμαχία Ιντιόφιλων Ανασκαφέων.
Αρχές- Ιντιάνα Τζόουνς, αναζωογόνηση παλιών θεμάτων. Σήμα- μια αρχαιολογική σκαπάνη.


perlastar : Κοινωνικό Γοτθικό Κόμμα.
Πρόγραμμα- καθημερινή προβολή ταινιών τρόμου και ανάγνωση διηγημάτων της Κρίστι. Σήμα μια κεραμιδόγατα

Metalcandyman : ΚXKH ( κόμμα -χαλαρά και ήρεμα ) . Πρόγραμμα -μείωση των τιμών της Nintendo, ηλεκτρονικά παιχνίδια, ελεύθερα φλιπεράκια, χαμηλότερη φορολογία στα ζαχαροπλαστεία. Σήμα - ένα καταίφι. ( στους ψηφοφόρους θα μοιραστούν τζάμπα μπίρες )


Kambia : Ανεξάρτητη Κίνηση Admins
. Αρχές - κόσμια συμπεριφορά των μελών, αποφυγή ταραχών. Πρόγραμμα - διαγωνισμοί κύβων ρούμπικ, τουρνουά stratego στα σχολεία κλπ. Σήμα μια κάμπια.


Tonytony : Κίνημα Φίλων Ελληνικού Σινεμά
. - Πρόγραμμα - φεστιβάλ προβολής ταινιών, ανακάλυψη ξεχασμένων ταινιών, μάθημα για το κινηματογράφο στα σχολεία.


Αριάδνη : Δημοκρατικό κόμμα φίλων Ντίκενς.
Αρχές - ρετροφιλία, Κάντυ . Πρόγραμμα - μάθημα των διηγημάτων του Ντίκενς από το δημοτικό. Σήμα- η κάντυ κάντυ να παντρεύεται τον Τέρι.

Bambinella : Παράταξη Σταθερών και Παραδοσιακών Αξιών. Αρχές - δεκαετία '50, νουάρ, twilight zone. Σήμα- μια καμπαρτίνα με ρεπούμπλικα.

Wally : Εθνικό κόμμα Spectrum. Πρόγραμμα - μυστικό έτσι για αντίδραση! Σήμα ένα εξώφυλλο των manowar

Angel_grig : ριζοσπαστική κίνηση προγραμματιστών. Αρχές -λεπτομέρειες και επιδιόρθωση υπολογιστών, προγράμματα, παιχνίδια κλπ. Σήμα- φυσικά...

Ajax87 : Κόμμα υπηρετούντων την πατρίδα. Πρόγραμμα δραστική μείωση της θητείας

Εχετλαίος : Κόμμα Εθνικοφρόνων Εξερευνητών. Πρόγραμμα- ελεύθερη πρόσβαση σε παλιά καταφύγια και προβολή καλτ ελληνικών ταινιών. Σήμα -ο Νίκος Τσούκας

Thor : Ενωτικό Δημοκρατικό Κόμμα . Αρχές -Λούκυ Λουκ , βιογραφίες ηρώων της άγριας δύσης . Σήμα -ένα καουμπόικο καπέλο με ένα μαύρο τζεβρέ ( σαρίκι)


Thanos :
Βιντεοκλαμπακικός Συναγερμός. Πρόγραμμα -επιδοτήσεις για το γύρισμα ελληνικών βιντεοταινιών, δωρεάν κόμικς, φεστιβάλ με 80ς κωμωδίες. Σήμα- Ο Πάνος Σουπιάδης.

Nemo : Λαικό Μεταρυθμιστικό Κόμμα Υπολογιστών ( συζητάει για κοινή κάθοδο με angel_grig και Wally )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχαχαχαχ χωρις πλακα υπηρχε σκεψη με καποια ατομα (ξερει ο exetlaios) να φτιαξουμε κομμα ελληνων βιντεοκλαμπαδων θα βγαζαμε και ψηφοδελτιο μπραβο ρε rio respect για αλλη μια φορα σου αφιερωνω ενα βιντεο με ακροβατικα μεσα σε ενα βιντεοκλαμπ [video=youtube;eenfL-ZBs5k]https://www.youtube.com/watch?v=eenfL-ZBs5k
 
Thanks Θάνο, βλέπω υπάρχει μπόλικο υλικό στο βίντεο... :D
 
ΑΑΑ φέτος ψηφίζω ΚΧΚΗ.
 
To KXKH αν ήταν αληθινό κόμμα θα το ψήφιζα σίγουρα!!! :headbang:


Καί
Δημοκρατικό κόμμα φίλων Ντίκενς, και μόνο που θα έχει σήμα την Καντυ να παντρεύεται τον Τέρρυ μου φτάνει! Αν και η αρχηγός του κόμματος προτιμά τον Αλμπερτ! :p
 
Crimson Moonlight είπε:
To KXKH αν ήταν αληθινό κόμμα θα το ψήφιζα σίγουρα!!! :headbang:
Καί
Δημοκρατικό κόμμα φίλων Ντίκενς, και μόνο που θα έχει σήμα την Καντυ να παντρεύεται τον Τέρρυ μου φτάνει! Αν και η αρχηγός του κόμματος προτιμά τον Αλμπερτ! :p
Χε χε προεκλογικα θα υποσχομουν τερρυ στον καντυκοκοσμο μετα ομως χα χα αλμπερτ με τα μπουνια καλα τα λεει ο ριο χε χε για συμβουλο θα χα χουαν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελληνικέ λαέ!

Την ημέρα των εκλογών μην ξεχάσετε να ρίξετε το σφαιρίδιό σας δαγκωτό στην κάλπη του ΗΠΑΕ!

Το σύνθημά μας είναι: "Όσο παλιότερα τόσο καλύτερα". Εμπρός προς τα πίσω!

Διεκδικούμε την αυτοδυναμία. Αλλά αν οι ελπίδες μας και οι ελπίδες σας διαψευστούν, είμαστε ανοιχτοί στις συνεργασίες με άλλες ρετρομανιακές δυνάμεις και κόμματα, αρκεί τα προγράμματά τους να είναι γραμμένα με σωστή ορθογραφία και σύνταξη.

ΗΠΑΕ, για μια Ελλάδα 78 στροφών

ΗΠΑΕ, για δωρεάν μαθήματα Linguaphon

ΗΠΑΕ, για τους λάτρες του ρετρό

ΗΠΑΕ, για όσους πίνουν κουαντρό

ΗΠΑΕ, για έναν Τζάρτζανο σε κάθε σπίτι

ΗΠΑΕ, για τις παντόφλες του Λειβαδίτη

ΗΠΑΕ, για να έχει πάντα η Λόλα ένα μήλο κι η γιαγιά δαδί

ΗΠΑΕ, για όποιον θέλει να θυμάται όταν ήτανε παιδί.

Η.Π.Α.Ε.!!

 
Εγω ειμαι λιγο ανορθογραφη ελεφας οποτε δεν βλεπω ευκολα συνεργασια μαζι σου
 
Το δικο μου κομμα θα ειχε μεγαλη "περαση" στην νεολαια :p

Παντως και εγω (οπως και ο Johnny) στο KXKH θα εριχνα την ψηφο μου :D
 
Σπιρτουλις το στρουμφοκινημα . Προγραμμα μου την δινουν οι εκλογες συμβουλος επικοινωνιας παπαστρουμφ. Η δε στρουμφιτα θα μοιραζει φιλια στους ψηφοφορους ο δε δρακουμελ μαλλι της γριας σημα η ψιψινελ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στις προηγούμενες εκλογές, είχα φτιάξει ένα ιδιαίτερο ψηφοδέλτιο. :D

attachment.php


0.jpg
 
^ ..και μόλις πριν κανά δυό ώρες ξεκίνησα την remastered του Ναιτ Γαβριήλ οπότε προς τα εκεί πάει η ψήφος.
 
Βλέπω ότι σου ήρθαν πάλι κύματα εμπνεύσεως Rio :) Είναι όλα τέλεια, και με πέτυχες θαυμάσια για άλλη μία φορά :thanx2:
 
RIO είπε:
Ελέφαντας : Ηνωμένη Παράταξις Αποδημούντων Ελλήνων . Αρχές- σωστό συντακτικό, περιποιημένοι εσωτερικοί χώροι 70ς σπιτιών. Πρόγραμμα - διόρθωση στα κακοφτιαγμένα εξώφυλλα των περιοδικών. Σήμα -τι άλλο, ένα ελεφαντάκι.
Πολύ πετυχημένα όλα, αλλά το ελεφαντάκι σαν σήμα, είναι καπαρωμένο εδώ και κανάν αιώνα, από άλλο κόμμα που κατεβαίνει και αυτό του χρόνου σε εκλογές στα μέρη του elephadas! ;)
 
Παραλιγο να κατουρηθω επισης :p
 
Παραλιγο να κατουρηθω επισης :)
 
Ευχαριστώ παιδιά! :)
 
CNCH-JIWcAAVbB-.jpg

Τα εκλογικα μας κεντρα ...

RIO;523988 [B είπε:
Nemo : Λαικό Μεταρυθμιστικό Κόμμα Υπολογιστών[/B] ( συζητάει για κοινή κάθοδο με angel_grig και Wally )

Με μεγαλημ μας χαρα θα ενταξουμε/προσθεσουμε στο κινημα 2 συνιστωσες

μια απο τα δεξια και μια απο τα αριστερα του κινηματος :supergrin:
 
Πίσω
Μπλουζα