Βαδίζοντας στο 2000

Χμμμ,ΟΚ,αλλά και πάλι δε κατάλαβα κάτι.. :D

Δηλαδή η εκπομπή αυτή γιατί είναι "καζουάλικη" ;
 
Δεν το βασανιζει το πραμα...ενα εκτενες βαθυ review σε πραγματα που ενδιαφερουν.

Τεχνικο τομεα,σχεση με αλλους τιτλους,ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ/ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ/ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ του παιχνιδιου,παρασκηνιο κτλ

Το καλο ειναι οτι εχει gameplay clips απο τα παιχνιδια που παρουσιαζει.
 
Α,ΟΚ,τώρα επιτέλους σε κατάλαβα !!! :D :D
 
Ξαναδιαβάζοντας το πρώτο μου post συνειδητοποιώ ότι πέρασα την λανθασμένη εντύπωση πως η συγκεκριμένη εκπομπή ήταν άχρηστη. Λάθος μου, άλλωστε την έβλεπα μανιωδώς! Απλά αυτά που μου έχουν μείνει στο μυαλό είναι τα ουκ ολίγα ευτράπελα που συνέβαιναν.

Με τη συζήτηση θυμήθηκα άλλο ένα: Κάποια στιγμή είχε φέρει στο studio δύο παίκτες για να παίξουν Kick Off 2. Τουλάχιστον έτσι είπε... γιατί στην οθόνη έδειχνε μόνο τον ένα (ο οποίος, και sorry κι όλας για το politically incorrect, έμοιαζε με τρόφιμο των ΠΙΚΠΑ) να πατάει συνεχώς το fire λες κι έπαιζε shoot'em up και να χοροπηδάει 10'' μετά από κάποιο γκολ. Όποτε δε έδειχνε τη δράση του παιχνιδιού, ήταν προφανές σε οποιονδήποτε έχει παίξει ΚΟ2 πάνω από 2-3 φορές στη ζωή του πως αυτό που βλέπαμε ήταν ένας άνθρωπος εναντίον της Amiga! Είχα κάνει απίστευτο γέλιο τότε και θυμάμαι που όλο το σχολείο το συζητούσε την επόμενη μέρα. :)
 
Πω, πω τι θυμηθήκατε βρε σεις... :D

Toν τίτλο της εκπομπής τον είχα ξεχάσει τελείως, αλλά την παρακολουθούσα πολύ συχνά !!

Πράγματι, είχε πολύ πλάκα το όλο "ρέμπελο" και "αρπακολλατζίδικο" στήσιμο και γύρισμα των επεισοδίων... (θυμάμαι σε μία εκπομπή πέρασε ένα χέρι μπροστά απο την κάμερα κρατώντας ένα πιάτο με ένα burger, οπότε και ακούστηκε η ατάκα "και τώρα είναι ώρα... για ένα hamburger" !! O "ξανθός" με το ζόρι κρατιόταν να μην γελάσει... :biglaugh: ).

Oντως, έπαιζαν και demos απο Amiga αρκετά συχνά. Στην εκπομπή αυτή είχα πρωτοδεί ένα demo ονόματι "Odyssey" που μου είχε κάνει εντύπωση η μουσική του, και (αν και κατά κανόνα δεν μάζευα demos) έσπευσα να το ζητήσω απο γνωστό "πειρατή"... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν θυμάμαι κλά, έπαιζε συχνά-πυκνά και ένα demo από το Dragon's Lair.

Νομίζω ότι η συγκεκριμένη εκπομπή έχει ξανασχολιαστεί στο φόρουμ.
 
Meta apo 20 xronia.

File o paragogos tis ekbobis (O ksanthos me ta berger) vrike to minima sou (ligo kathisterimena) kai mou to estile.

Pragmatika me siginei to gegonos oti oi tiletheates mas den trogan koutoxorto!!!!!!

Ego eimai (the guest star) to pedi apo to PIKPA, you know !!!! (Proxtes eida mia kopela pou eixa na tin do apo to sxolio kai mou ype oti den alaksa katholou, kai xarika. Afou diavasa to POST alki21 katalava oti isos den eprepe na xaro )

Ypirxan kai alla tragelafika pou den fenontan sto giali opos oti h Amiga den itan sinedemeni oute kan sto reyma!!!! Ta alla den tha sta po giati den thelo na ektheso ton paragogo. Bebea oxi oti me niazei, to poli poli na erxisei na mou kanei farses 36 xronon madraxalos, to get even!!!

Pantos se eyxaristo giati pragmatika mas ekanes olous, kai tous tris, na gelasoume para poli kai na thimithoume orees stigmes pou zisame sto stoudio.

P.S: Ignore the Greek-English.

alkis21 είπε:
Ξαναδιαβάζοντας το πρώτο μου post συνειδητοποιώ ότι πέρασα την λανθασμένη εντύπωση πως η συγκεκριμένη εκπομπή ήταν άχρηστη. Λάθος μου, άλλωστε την έβλεπα μανιωδώς! Απλά αυτά που μου έχουν μείνει στο μυαλό είναι τα ουκ ολίγα ευτράπελα που συνέβαιναν.
Με τη συζήτηση θυμήθηκα άλλο ένα: Κάποια στιγμή είχε φέρει στο studio δύο παίκτες για να παίξουν Kick Off 2. Τουλάχιστον έτσι είπε... γιατί στην οθόνη έδειχνε μόνο τον ένα (ο οποίος, και sorry κι όλας για το politically incorrect, έμοιαζε με τρόφιμο των ΠΙΚΠΑ) να πατάει συνεχώς το fire λες κι έπαιζε shoot'em up και να χοροπηδάει 10'' μετά από κάποιο γκολ. Όποτε δε έδειχνε τη δράση του παιχνιδιού, ήταν προφανές σε οποιονδήποτε έχει παίξει ΚΟ2 πάνω από 2-3 φορές στη ζωή του πως αυτό που βλέπαμε ήταν ένας άνθρωπος εναντίον της Amiga! Είχα κάνει απίστευτο γέλιο τότε και θυμάμαι που όλο το σχολείο το συζητούσε την επόμενη μέρα. :)
 
καλη φαση!

Αν τα εγραφες και στα Ελληνικα θα ηταν ακομα καλυτερα ;)

Δεν μας λες και τιποτα αλλα για την εκπομπη, τα γυρισματα κτλ?
 
efthimios είπε:
Ego eimai (the guest star) to pedi apo to PIKPA, you know !!!!
hide.gif
Εμ... ο Άλκης δεν είναι πια μαζί μας... τον κατάπιε ένα Graiveh... σας ομιλεί η ΑΙ του υπολογιστή του...

Ευθύμη σε μια απέλπιδα προσπάθεια να συμμαζέψω τα ασυμμάζευτα, οφείλω να τονίσω ότι το τουλάχιστον άκομψο σχόλιο μου οφειλόταν στην χαζομάρα και την κακία που συναντάται στην εφηβεία -και βεβαίως δεν δικαιολογεί το ότι το επανέλαβα και ως ενήλικος-. Φυσικά και δεν είχε καμία σχέση με την πραγματικότητα. Επίσης πρέπει να πω ότι είμαι ο τελευταίος που πρέπει να μιλάει γιατί έχω δει τον εαυτό μου μαγνητοσκοπημένο να παίζει και θυμίζω χμ... γνωστό για τις γλαφυρές γκριμάτσες του ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού που δεν θα κατονομάσω γιατί φοβάμαι μην μπει και το διαβάσει κι αυτός σε μερικά χρόνια.

Χίλια συγγνώμη, ειλικρινά.
 
Min skas den paraksigieme. Aloste den preei na eixes kai poli adiko.

E

alkis21 είπε:
hide.gif
Εμ... ο Άλκης δεν είναι πια μαζί μας... τον κατάπιε ένα Graiveh... σας ομιλεί η ΑΙ του υπολογιστή του...
Ευθύμη σε μια απέλπιδα προσπάθεια να συμμαζέψω τα ασυμμάζευτα, οφείλω να τονίσω ότι το τουλάχιστον άκομψο σχόλιο μου οφειλόταν στην χαζομάρα και την κακία που συναντάται στην εφηβεία -και βεβαίως δεν δικαιολογεί το ότι το επανέλαβα και ως ενήλικος-. Φυσικά και δεν είχε καμία σχέση με την πραγματικότητα. Επίσης πρέπει να πω ότι είμαι ο τελευταίος που πρέπει να μιλάει γιατί έχω δει τον εαυτό μου μαγνητοσκοπημένο να παίζει και θυμίζω χμ... γνωστό για τις γλαφυρές γκριμάτσες του ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού που δεν θα κατονομάσω γιατί φοβάμαι μην μπει και το διαβάσει κι αυτός σε μερικά χρόνια.

Χίλια συγγνώμη, ειλικρινά.
 
An ikseres pos egrafa sta Elinika den tha to zitages!!!!

Gia ta girismata:

1. Eimastan pinasmena meta to sxolio kai gia afto skagan ta berger stin mesi tis epombis. Eimastan pano sti nanaptiksi.

2. Ego eimoun kai eimai abalos, opote opos fantazese den epeza ego enantion stin Amiga. Elpizo o paragogos na me sinxoresei!!!
 
An ikseres pos egrafa sta Elinika den tha to zitages!!!!

Gia ta girismata:

1. Eimastan pinasmena meta to sxolio kai gia afto skagan ta berger stin mesi tis epombis. Eimastan pano sti nanaptiksi.

2. Ego eimoun kai eimai abalos, opote opos fantazese den epeza ego enantion stin Amiga. Elpizo o paragogos na me sinxoresei!!!

Wally είπε:
καλη φαση!
Αν τα εγραφες και στα Ελληνικα θα ηταν ακομα καλυτερα ;)

Δεν μας λες και τιποτα αλλα για την εκπομπη, τα γυρισματα κτλ?
 
Δεσμεύομαι να παρακολουθώ τακτικότερα, το ιδιαίτερα ενδιαφέρον αυτό θρεντ ...
 
Κι εγώ το ίδιο......

Εκπληκτικό. Όσο για το σχόλιο "τρόφιμος του ΠΙΚΠΑ" θα μαλώσω τον alkis. Εγώ και μόνο εγώ έχω το δικαίωμα να αποκαλούμαι έτσι. Έχω κάνει μεταπτυχιακό στο Δαφνί μάγκες.

Άλκη να αποδώσεις τις τιμές στο πρόσωπό μου πάραυτα και λίαν συντόμως.
 
Πάρτε και μερικά βίντεο που βρήκα στο Youtube. Τα έχει ανεβάσει ο ίδιος ο Κουρής, Να' ναι καλά

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλεια! Ευχαριστούμε πολύ!
 
Φ-ο-β-ε-ρ-ο!

Θα κατσω το βραδυ να τα δω μονοστεκι
 
Μπράβο στον Κουρή (δε πίστευα οτι θα το έλεγα ποτέ αυτό) και στον pressure για το update! :thumbup:

Εγώ θα τα δω το μεσημεράκι, με πίτσα και Coca Light... :biglaugh:
 
Επεισοδια του "Βαδίζοντας προς το 2000" απο το Καναλι 29 στο YouTube

Σε συνεχεια του παρεμφερους θεματος για το "Computer Show", παραθετω το link για 7 επεισοδια της εκπομπης "Βαδιζοντας προς το 2000", που παρουσιαζε στο Καναλι 29 ο Αντρεας Κουρης και εχουν ανεβει στο YouTube.

Τα επεισοδια εχουν ανεβει απο τον ιδιο και εχουν αρκετα καλη ποιοτητα εικονας.

 
Πίσω
Μπλουζα