Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Άλλη Μιμή εγινε de facto πρωθυπουργός για λίγο αλλά κι αυτή δεν φτούρησε.

Όσο για τα Αμερικάνικα ταμπού, στον βαθύ κι απολίτιστο νότο των ΗΠΑ μπορεί να μην σπάνε στο ξύλο τους ομοφυλόφιλους γιους τους (τ' αφήνουν για τους συμμαθητές τους) αλλά μπορεί εύκολα να τους διώξουν από το σπίτι ή να τους αναγκάσουν να υποστούν "conversion therapy" ώστε να "θεραπευτούν". Όχι όλοι, φυσικά, αλλά είμαι σίγουρος ότι και στην Ελλάδα δεν θα σπάσουν στο ξύλο τον γκέη γιο τους όλοι οι πατεράδες. Αλλα ένα άλλο που αρέσει στους Αμερικανούς είναι να βλέπουν πως ζουν οι κατώτεροι πρωτόγονοι ώστε να αισθάνονται ανώτεροι οι ίδιοι. Το να βλέπουν μια υπερβολική αντίδραση των τριτοκοσμικών Greeks σε κάτι που αυτοί παριστάνουν ότι αποδέχονται τους ανεβάζει "Τι σπουδαίοι είμαστε εμείς που τα έχουμε ξεπεράσει αυτά".
 
Άλλη Μιμή εγινε de facto πρωθυπουργός για λίγο αλλά κι αυτή δεν φτούρησε.

Όσο για τα Αμερικάνικα ταμπού, στον βαθύ κι απολίτιστο νότο των ΗΠΑ μπορεί να μην σπάνε στο ξύλο τους ομοφυλόφιλους γιους τους (τ' αφήνουν για τους συμμαθητές τους) αλλά μπορεί εύκολα να τους διώξουν από το σπίτι ή να τους αναγκάσουν να υποστούν "conversion therapy" ώστε να "θεραπευτούν". Όχι όλοι, φυσικά, αλλά είμαι σίγουρος ότι και στην Ελλάδα δεν θα σπάσουν στο ξύλο τον γκέη γιο τους όλοι οι πατεράδες. Αλλα ένα άλλο που αρέσει στους Αμερικανούς είναι να βλέπουν πως ζουν οι κατώτεροι πρωτόγονοι ώστε να αισθάνονται ανώτεροι οι ίδιοι. Το να βλέπουν μια υπερβολική αντίδραση των τριτοκοσμικών Greeks σε κάτι που αυτοί παριστάνουν ότι αποδέχονται τους ανεβάζει "Τι σπουδαίοι είμαστε εμείς που τα έχουμε ξεπεράσει αυτά".
Η σκηνή παρά είναι υπερβολική και για ελληνική επαρχία του 2022, το 1980 θα γινότανε πιστευτό. Α τότε πάω πάσο εσύ είπαμε ξέρεις.
aliki-8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Την εποχή που ήταν με τον άντρα της ζωής της όπως έχει δηλώσει πολλές φορές θα μπορούσε να είχε γίνει γυναίκα πρωθυπουργού μιας και ο σύντροφός της ήταν πολύ δημοφιλής εκείνη την περίοδο.
Αμ ήξερε η Μίμι τι έλεγε

Άλλη Μιμή εγινε de facto πρωθυπουργός για λίγο αλλά κι αυτή δεν φτούρησε.

Όσο για τα Αμερικάνικα ταμπού, στον βαθύ κι απολίτιστο νότο των ΗΠΑ μπορεί να μην σπάνε στο ξύλο τους ομοφυλόφιλους γιους τους (τ' αφήνουν για τους συμμαθητές τους) αλλά μπορεί εύκολα να τους διώξουν από το σπίτι ή να τους αναγκάσουν να υποστούν "conversion therapy" ώστε να "θεραπευτούν". Όχι όλοι, φυσικά, αλλά είμαι σίγουρος ότι και στην Ελλάδα δεν θα σπάσουν στο ξύλο τον γκέη γιο τους όλοι οι πατεράδες. Αλλα ένα άλλο που αρέσει στους Αμερικανούς είναι να βλέπουν πως ζουν οι κατώτεροι πρωτόγονοι ώστε να αισθάνονται ανώτεροι οι ίδιοι. Το να βλέπουν μια υπερβολική αντίδραση των τριτοκοσμικών Greeks σε κάτι που αυτοί παριστάνουν ότι αποδέχονται τους ανεβάζει "Τι σπουδαίοι είμαστε εμείς που τα έχουμε ξεπεράσει αυτά".
Ελεφας ξέχασα να σου πω ότι η σκηνη δεν γίνεται πιστευτή γιατί μιλάμε πια για έναν 27χρονο, γυμνασμενο άνδρα , όχι για ένα 18χρονο παιδί που παλεύει με τον κατά πολύ μεγαλύτερο πατέρα του σε χρόνια και ο μεσήλικας τον σπάει στο ξύλο. Αυτά να μην πλατιαζουμε.
Τώρα η Αλίκη για ποιον ρόλο λέει πως τον ζει δεν μας λέει.
 
Σαν να πολιτικοφέρνει λίγο η κουβέντα; Γιατί πριν λίγο καιρό είχε γίνει ο κακός χαμός για παρόμοια posts...
 
Σαν να πολιτικοφέρνει λίγο η κουβέντα; Γιατί πριν λίγο καιρό είχε γίνει ο κακός χαμός για παρόμοια posts...
Rio το σταματώ εδώ , για υπερβολές είπα σε σειρές και ρώτησα για νετφλιξ τον ελεφας, δεν πολιτικοποιουμε για κοινωνικό κατεστημένο είπαμε. Αν θέλετε τα σβηνετε
 
Δεν βλέπω πού πολιτικοποιήθηκε η κουβέντα, αλλα φυσικά κι εγώ δεν συνεχίζω (άλλωστε έφυγε από τα ρετρόρια, αφού το Netflix δεν ψώνισε παλιό Παπακαλιάτη αλλά φρέσκο) κι αν θέλουν οι mods να σβήσουν ό,τι νομίζουν ότι πρέπει, κανενα πρόβλημα.
 
Δεν βλέπω πού πολιτικοποιήθηκε η κουβέντα, αλλα φυσικά κι εγώ δεν συνεχίζω (άλλωστε έφυγε από τα ρετρόρια, αφού το Netflix δεν ψώνισε παλιό Παπακαλιάτη αλλά φρέσκο) κι αν θέλουν οι mods να σβήσουν ό,τι νομίζουν ότι πρέπει, κανενα πρόβλημα.
Πουθενά δεν ξεφύγαμε , κανένα πολιτικό σχόλιο δεν έγινε αλλά οκ άλλωστε ο Χριστόφορος είναι της γεννιας μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ελένη μου υπάρχει λέξη γι αυτό, μαζοχισμός λέγεται. Ο Κοντογιαννίδης εννοεί την Κορομηλά άραγε; Ο Κοντογιαννίδης δεν έλεγε σε προηγούμενο ποστ οτι μπορεί να κάνει τον ζεν πρεμιέ; ο ίδιος Κοντογιαννίδης δεν είναι;
 
Πώς είναι ένας ανάποδος υδροχόος? Υδροπότης? Σφουγγάρι? Υπόνομος? Χοοσύδρο?
Αυτό μας κάνει;

3455.jpg
 
Σαν να πολιτικοφέρνει λίγο η κουβέντα; Γιατί πριν λίγο καιρό είχε γίνει ο κακός χαμός για παρόμοια posts...

Δεν φταίμε εμείς αλλα η Μιμή που θέλει να γίνει πρωθυπουργός! :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα