Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Προβολή συνημμένου 253216
Tο θέμα είναι πως δεν πάει ο Τσαφουλιας που είναι φοβερός δημιουργος και ταλέντο και θα κάνε αίσθηση. Μέτα πως θα ταυτιστεί ο μέσος Αμερικανός με τους χαρακτήρες του Παπακαλιάτη όταν για αυτόν κάποια πράγματα δεν θεωρούνται ταμπού όπως εδώ. Ενώ το κάνε πως κοιμάσαι η το έτερος εγώ θα κάνανε αίσθηση. Τεσπα είναι αναμφίβολα μια επιτυχία όμως πως ένα ελληνικό σήριαλ μπαίνει νετφλιξ.
Συμφωνώ απόλυτα Έτερος Εγώ και Κάνε ότι κοιμάσαι θα ήταν καλύτερες επιλογές για να αγοράσει το netflix. Τα δύο πρώτα του Μαέστρο είχαν έναν ενδιαφέρον στο τρίτο επεισόδιο βαρέθηκα την ζωή μου και το άφησα θα έλεγα στα πρώτα δέκα λεπτά.
 
Συμφωνώ απόλυτα Έτερος Εγώ και Κάνε ότι κοιμάσαι θα ήταν καλύτερες επιλογές για να αγοράσει το netflix. Τα δύο πρώτα του Μαέστρο είχαν έναν ενδιαφέρον στο τρίτο επεισόδιο βαρέθηκα την ζωή μου και το άφησα θα έλεγα στα πρώτα δέκα λεπτά.
Λες να δει ο τεξανος, ο κάτοικος της Αριζόνας, του Κεντάκυ Παπακαλιάτη και να του ρθει ενας ντουφρουτζας;
Ανά μφιβολα και το έτερος εγώ και το κάνε ότι κοιμάσαι και ο σιωπηλός δρόμος είναι η ουσία του νετφλιξ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Α ναι, το είχα ξεχάσει ότι στο Θησαυρό εκείνη την εποχή κυκλοφορούσε σε συνέχειες " Η πικραμενη ζωή του Στέλιου Καζαντζίδη " . Τι κουτόχορτο Θεέ μου! Στο κάτω κάτω όσο πονεμενη/πικραμενη/ βαριομοιρη και να ήταν η ζωή του Καζαντζίδη ήταν σίγουρα καλύτερη της πλειοψηφίας των ανθρώπων της γενιάς του. Αλλά κοντά στα καλά, τότε πουλούσε πολύ και το μελό κάθε είδους.

Ναι Ζωή μου, ήσουν ωραία γυναίκα- οχι στη συγκεκριμένη φωτογραφία βέβαια, ούτε καν στη συγκεκριμένη εποχή- αλλά υπήρξες καλλονή.
 
Ναι ναι θα παίξει είναι σίγουρο στην πλατφόρμα το maestro. Με τον Τσαφουλια ήταν σε διαπραγματεύσεις δεν ξέρω γιατί δεν επιλέχθηκε , είναι καλό το έτερος εγώ η σειρά όχι η ταινία τόσο, όποιον μα όποιον ρωτήσεις θα στο πει, κανείς για την σειρά δεν θα βρεθεί να σου πει κάτι το αρνητικο. Στον Παπακαλιάτη διίστανται οι απόψεις, εμένα δεν μου αρέσει , δεν μου άρεσε και από παλια . Δηλ.πχ ένα ομοφυλόφιλο ζευγάρι είναι τόσο ταμπού για την αμερικανική κοινωνία όσο εδω και ένας πατέρας θα έσπαγε στο ξύλο το γιο του αν το μάθαινε, δεν νομίζω βρε ελεφας. Εσύ που ζεις το αμερικάνικο γίγνεσθαι θα ξέρεις καλύτερα. Πχ και ο θάνατος του Τιμοθέου Κώνστα που είναι σειραρα δεν ξέρω κατά πόσο θα ταίριαζε στην αμερικανική πραγματικότητα.
Δεν το παρακολουθώ αλλά στο maestro εμφανίστηκε σε κάποια πλάνα το αυτοφερόμενο Mercedes Biamax R495 με φοβερή μουσική υπόκρουση το The Vamp is Back το οποίο έχει ομοιότητες με το Sing, Sing, Sing - Benny Goodman (1937)
Με επιπλέον αναζήτηση, πρόκειται για απόσπασμα από το τρίτο επεισόδιο με τίτλο "Προσευχή" όπου συμμετέχει η Χάρις Αλεξίου!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτα καλυτερα να μην τα λεει κανεις για τον εαυτο του γιατι χανουν την αξια τους.
Συμφωνω με την karapiperim. Ζωη, ησουν ωραια μια φορα κι εναν καιρο, αλλα πολυ γρηγορα εγινες χειροτερη κι απο τη θεια μου τη Λουλα. Οποτε, παψε να παινευεις τον εαυτο σου γιατι κατι τετοιες δηλωσεις μονο ανασφαλεια φανερωνουν και οχι τιποτε αλλο, αλλα νομιζα πως μονο η Βουγιουκλακη τις εκανε.
 
Βαρυσήμαντη δήλωση. Τι εννοεί ο ποιητής;
Προβολή συνημμένου 253267
Περιμένω σχόλιο-ανάλυση του @gordon17sp
Στην αρχή μου έκανε σαν δήλωση αυτοκτονίας κάτι που δεν είναι ποτέ αφορμή για αστεία. Μετά όμως λαμβάνοντας υπ'όψιν το πόσο βασίλισσα του δράματος είναι σκέφτηκα ότι ίσως κλαιγόταν ότι ήθελε να τα παρατήσει όλα (θαθ βαρέθηκα όλουθ) και να αποσυρθεί. Τραβάτε με κι ας κλαίω δηλαδή. Στο χέρι της ήταν να το κάνει, να σταματήσει να δουλεύει και να ζήσει με τα εκατομμύριά της και τους γκόμενούς της. Αλλά ο εθισμός στην αυτοπροβολή δεν είναι παίξε-γέλασε.
 
Στην αρχή μου έκανε σαν δήλωση αυτοκτονίας κάτι που δεν είναι ποτέ αφορμή για αστεία. Μετά όμως λαμβάνοντας υπ'όψιν το πόσο βασίλισσα του δράματος είναι σκέφτηκα ότι ίσως κλαιγόταν ότι ήθελε να τα παρατήσει όλα (θαθ βαρέθηκα όλουθ) και να αποσυρθεί. Τραβάτε με κι ας κλαίω δηλαδή. Στο χέρι της ήταν να το κάνει, να σταματήσει να δουλεύει και να ζήσει με τα εκατομμύριά της και τους γκόμενούς της. Αλλά ο εθισμός στην αυτοπροβολή δεν είναι παίξε-γέλασε.
Φαντάζομαι ότι είναι πολύ εθιστικό όλος ο κόσμος να σε θαυμάζει και να σε λατρεύει!
Και η βιομηχανία του θεάματος τρέφεται από όλο αυτό. Όταν έχεις δώσει τόσα για να χτίσεις τον μύθο σου, είναι αδύνατον να ξεφύγεις.
Βέβαια όπως αποδείχτηκε για μια ακόμα φορά, το μόνο που δεν έχουμε είναι ο χρόνος... χρήμα και δόξα μπορεί να συσσώρευσε, αλλά ο χρόνος τής ξέφυγε δυστυχώς.
 
Φαντάζομαι ότι είναι πολύ εθιστικό όλος ο κόσμος να σε θαυμάζει και να σε λατρεύει!
Και η βιομηχανία του θεάματος τρέφεται από όλο αυτό. Όταν έχεις δώσει τόσα για να χτίσεις τον μύθο σου, είναι αδύνατον να ξεφύγεις.
Βέβαια όπως αποδείχτηκε για μια ακόμα φορά, το μόνο που δεν έχουμε είναι ο χρόνος... χρήμα και δόξα μπορεί να συσσώρευσε, αλλά ο χρόνος τής ξέφυγε δυστυχώς.
Αχ δομνικη τα λες πολύ καλα
 
Πίσω
Μπλουζα