Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Βαρυσήμαντη η δήλωση δε λέω, αλλά πιο βαρυσήμαντη η πόζα! Το λάστιχο του πλυντηρίου είναι αυτό;
όχι είναι σπιράλ από επιτοίχιο σεσουάρ, που τοποθετείται συνήθως στα μπάνια δωματίων ξενοδοχείων. έχω βάλει κι εγώ, με τη λογική ότι ένα κανονικό σεσουάρ μπορεί να το κλέψουν, αλλά αυτό επειδή είναι βιδωμένο στον τοίχο, όχι.
 
Μα αυτή δεν είναι άνδρας
 
και μενα ποτε δεν ηταν προτεραιοτητα μου
και ποτε δεν ειχα πολλα λεφτα εκτος απο καποια χριστουγεννα που κερδιζα συνεχεια στη μονοπολη
 
Μπορεί ο νυν κι ένας τουλάχιστον πρώην πρωθυπουργός να είναι ποδηλάτες (όταν δεν πέφτουν από το ποδήλατο) αλλά δεν ήταν αυτό που τους ανέβασε στο αξίωμα.
 
Γι' αυτό την κοιτάνε με τέτοιο ύφος οι ασχημομούρηδες μαντράχαλοι που την κρατάνε (μόνο που αργούσε ο φωτογράφος κι ο δεξίς δεν μπόρεσε να κρατήσει άλλο την αναπνοή του κι έπαψε να ρουφάει την κοιλιά του που τουρλώνει σ' όλη της τη μεγαλοπρέπεια. Ο αριστερός, αν και πιο προγουλάτος, είχε περισσότερη αντοχή και συνεχίζει το ρούφηγμα).

Δεν ξέρω τι επαγγελόταν η επικίνδυνη και ικανή κυρία, αλλά δεν μπορώ να πω ότι σκάω από περιέργεια να μάθω.
 
Πίσω
Μπλουζα