Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Τι είπε ο κ. Μητρόπουλος? Δυστυχώς οι πληροφορίες που βρήκα περιλάμβαναν ασήμαντα πράγματα όπως την ημερομηνία γέννησής του αλλά όχι τις βαρυσήμαντες δηλώσεις του, οπότε αναγκάζομαι να προσφύγω εδώ για να συμπληρώσω την ελλιπή μου μόρφωση. Ένας διοπτροφόρος γλάρος τουλάχιστον πρέπει να ξέρει με τι συμφωνεί 100%. :p

Δεν είπε, καμιά φορά οι πράξεις κάνουν πιο εκκωφαντικό θόρυβο απ΄ τις βαρυσήμαντες δηλώσεις.

Στο δικό μου σύστημα αξιών, το να έχεις μία μακροχρόνια σχέση, να πεθαίνει από καρκίνο και δύο χρόνια μετά να βρίσκεις την όρεξη να παντρευτείς (που σημαίνει σχέση τουλ. ένα έτος πίσω), αν επρόκειτο για δικό μου άνθρωπο τότε ναι, θα το θεωρούσα προσβολή στη μνήμη της.

:)
 
Δεν είπε, καμιά φορά οι πράξεις κάνουν πιο εκκωφαντικό θόρυβο απ΄ τις βαρυσήμαντες δηλώσεις.

Στο δικό μου σύστημα αξιών, το να έχεις μία μακροχρόνια σχέση, να πεθαίνει από καρκίνο και δύο χρόνια μετά να βρίσκεις την όρεξη να παντρευτείς (που σημαίνει σχέση τουλ. ένα έτος πίσω), αν επρόκειτο για δικό μου άνθρωπο τότε ναι, θα το θεωρούσα προσβολή στη μνήμη της.

:)
Γι' αυτό λες να το δήλωσε η κόρη της;
 
Γι' αυτό λες να το δήλωσε η κόρη της;
Δεν το γνωρίζω (καθώς δεν έχουμε το υπόλοιπο περιοδικό) αλλά όταν διάβασα τη δήλωση το μυαλό μου πήγε αστραπιαία εκεί. Τις ίδιες σκέψεις έκανα και πριν ~12 χρόνια οπότε μου βγήκε αβίαστα.
 
Πίσω
Μπλουζα