Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Είχαμε μια σκασίλα για την ομοφυλοφιλία σας. Άμα πια! Έχω φίλο γκέι, έχω γυναίκα φίλη γκέι, άνθρωποι που δεν δίνουν κανένα δικαίωμα, που ζουν την ζωή τους όπως θέλουν και όπως τους αρέσει, χωρίς να προκαλούν, χωρίς να έχουν ανάγκη να αποδείξουν τίποτα σε κανένα. Είναι καλοί συζητητές, έχουν χιούμορ, όταν συναντιόμαστε περνάμε καλά και γελάμε απίστευτα και αν δεν τους ξέρεις, δεν καταλαβαίνεις την σεξουαλικότητά τους γιατί δεν υπάρχει λόγος να το βροντοφωνάζουν.

Εγώ πάλι δε μετάνιωσα που έκλεισα την τηλεόραση το 2011 και από τότε δεν έχω επαφή μαζί της.
 
Συγγνώμη ξέρω ότι είναι εκτός θέματος αυτό που θα βάλω αλλα σήμερα διάβασα και αυτό εδώ!!!
Όλα απόλυτα φυσιολογικά. Κανένα θέμα trust me. Μεγαλύτερο πρόβλημα είναι τα 'ορμονιασμένα' φρούτα και τα φυτοφάρμακα που τρώμε παρά το ότι τα μοιραζόμαστε με κάποια έντομα.

(προσωπικά πλένω όλα τα λαχανικά σε νερό με ξύδι).
 
Πόσο κακομεταφρασμένο άρθρο!!! "Ένα πεντηκοστό της ίντσας, τα φρούτα του παντοπωλείου, καλοκαιρινό φρούτο..."
Χώρια που στο τικτοκ δεν εχω καμμιά εμπιστοσύνη.
 
Χώρια που στο τικτοκ δεν εχω καμμιά εμπιστοσύνη.
Βάλε και τη Huawei μέσα.
Μεγάλη κουβέντα ανοίγεις (που είναι εκτός θέματος εδώ, αλλά μιας και το ανέφερες, μακριά..)
 
Και κακομεταφρασμένο και χαζό στο περιεχόμενο. "δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα, σύμφωνα με το Everyday Health. Πρώτον, «οι προνύμφες είναι ένα πεντηκοστό της ίντσας – δεν είναι καν ορατές με γυμνό μάτι». Είναι επιχείρημα αυτό? Δεν μπορείτε να τα δείτε άρα είναι ακίνδυνα? Δηλαδή όλα τα αόρατα βακτηρίδια, οι ιοί κλπ που δεν τα βλέπουμε δεν μπορούν να μας βλάψουν. Προσωπικά δεν με απασχολεί αν τρώω και κανένα ζουζούνάκι, πρωτεΐνες είναι.
"με έναν εξοργισμένο σχολιαστή να γράφει: «Γι’ αυτό να πλένετε το φαγητό σας" Ωχ και χτες έφαγα μερικά κομμάτια σπανακόπιττα χωρίς να τα περάσω από μπουγάδα πρώτα!
Όταν μπερδεύει τη φράουλα με μούρα, επειδή έτσι μεταφράζει τον όρο "berries" που είναι πολύ πιο γενικός, θα ήταν πολυτέλεια να περιμένω να ξέρει ότι η πολιτεία είναι Άιοβα κι όχι Αϊόβα.
κλπ κλπ
 
Εγώ μια φορά, φράουλες θα συνεχίσω να τρώω!

Μα και εγώ θα συνεχίσω απλά θα κάνω αυτό που κάνει και ο @PT8 δηλαδή πλύσιμο με νερό και ξύδι και στις φράουλες! Το πολύ πολύ να έχουν και λίγο γεύση απο το ξύδι αλλα θα ξέρω ότι είναι καθαρές οι φραουλιτσες μου.. Σλουρπ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

strawberries-w-choco.jpg


Πωωωω πωωωω... Τι σοκολατένιος Πειρασμός είναι αυτός! Πωωωω ..

Πάει ξεφύγαμε τελείως απο την συζήτηση... Ξανά Πωωωω..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Βεβαίως με σοκολάτα, για λόγους υγιείας βεβαίως βεβαίως. Η καυτή λυωμένη σοκολάτα ζεματάει και σκοτώνει τα ζουζούνια.
 
Χε χε ήμουν στο ακροατήριο. Παρόλο που μόλις το μεσημέρι είχα φτάσει από ΗΠΑ και ήμουν πολύ κουρασμένος δεν θα ήμουν άξιο (μελλοντικό) μέλος ενός φόρουμ που λέγεται Retromaniax αν δεν πήγαινα σ' αυτή τη συναυλία.
 
Πίσω
Μπλουζα