Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

ήσουν ο Στέφανος της καρδιάς μου...από τους αγαπημένους μου τραγουδιστές...
 
ήσουν ο Στέφανος της καρδιάς μου...από τους αγαπημένους μου τραγουδιστές...
Μαντώ-Στ.Κορκολής Ποτ πουρί (Εκπομπή "CIAO Ant1" 1994)
Απόσπασμα από την εμφάνιση που έκαναν η Μαντώ κι ο Στέφανος Κορκολής στην τηλεοπτική εκπομπή Ciao Ant 1 το 1994. Από το προσωπικό αρχείο του Στέφανου Κορκολή.
Πρόκειται για μία από τις ωραιότερες live εμφανίσεις της Μαντώς (ότι και να γραφεί είναι λίγο για τη φωνή και τα εκφραστικά μάτια της) και από τις ελάχιστες όπου παίζει κιθάρα, εδώ με τον Στέφανο Κορκολή στο πιάνο. Είχε προηγηθεί η συνεργασία τους στο εκπληκτικό άλμπουμ της "Η δική μας η αγάπη" (Ιούνιος 1993) .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ελατε τωρα, τι εκανε το παιδι? Κανενα εγκλημα? Απλα του αρεσε να λεει βρωμολογα στην 15αχρονη αρραβωνιαστικια του. Παω στοιχημα αν ηταν μαζυ μεχρι τωρα, θα του ταλεγε εκεινη για να τον ζωντανεψει. Μηπως οι γονεις της πιτσιρικας που του την εστεισαν κι ο δημοσιογραφος που του ταβγαλε στη φορα ειναι λιγωτερο κωλοπαιδα?
 
«Μύκονο δεν πάω πια, παρά μόνο αν υπάρξουν διεθνή καλέσματα, όπως ήταν αυτό των Loewe και Armani. Για ένα πράγμα, όμως, παραπονιέμαι: για το ότι δεν έχω μάθει να μιλάω αραβικά τριτοκοσμικά επειδή μόνο με τέτοια μπορείς να συνεννοηθείς πλέον στη Μύκονο», ανέφερε ο επιχειρηματίας.

Lakis doesn't care for Mykonos anymore

(εκτος αν τον καλεσουν απο Armani)

Gavalas.jpg
 
Βαρυσήμαντες όντως οι δύο τελευταίες δηλώσεις, αλλά είναι ρετρό? Η δήλωση του κ. Γαβαλά είναι από τον φετινό Ιούλιο, και υποψιάζομαι ότι και της κας. Ντενίση δεν είναι εντός ρετροορίων.
 
Βαρυσήμαντες όντως οι δύο τελευταίες δηλώσεις, αλλά είναι ρετρό? Η δήλωση του κ. Γαβαλά είναι από τον φετινό Ιούλιο, και υποψιάζομαι ότι και της κας. Ντενίση δεν είναι εντός ρετροορίων.
touche!
ας πουμε οτι ειναι σαν το retrowave
φρεσκια παραγωγη αλλα νοσταλγικη απευθυνση

αντιθετως
η επομενη επιλογη ειναι σαφως βινταζ αλλα δια-χρονικη ...θα ελεγα.. εξω-χρονικη

a8315.png


δεν ειναι δηλωση με την συμβατικη εννοια της συνεντευξης σε καποιο εντυπο
ειναι ομως σιγουρα δηλωση με την εννοια του statement
θριαμβευοντας απεναντι στο Κακο
ο αειμνηστος Πητ μας χαριζει
την πλεον βαρυσημαντη δηλωση:
Thus I defeated Satan
ο στομφωδης τιτλος ασφαλως ενα blend also spracht zarathustra και stryper
εγινε τετοιος ντορος που - ως ειθισται στα box office hits- υπηρξε και sequel (No2)
μπορουμε απο σεναριακης πλευρας να το αποδωσουμε στο οτι
ο Σατανας δεν "νικηθηκε τελειως" στο original screenplay
ή οτι εγινε resurrect και επεστρεψε για εναν ακομα γυρο (οπως στα μεγαλα θριλερ)
ή να το δουμε σαν τον "Νονο" , ενα επικο σεναριο σε "δυο μερη"
in any case, a legendary tale of Good versus Evil
και αξιζει προσοχη στην λεπτομερεια..
η απουσια του τελικου "ν" στο "το"
υποδηλωνει μια απο-αρρενωποιηση του εωσφορου
εδω ο μεγας Πητ, προφητικα, μπροστα απο την εποχη του
ανοιγει τολμηρα τον δρομο για το τριτο φυλο
Devil as the first non-binary
 
Η κυρία Δανδουλάκη παραδέχεται ότι είναι τόσο μεγάλη (εντάξει, όχι και σαν την Πελοπόννησο) που αν βρει συνομήλικο για σύντροφο θα είναι γέρος.

Ναι,γιαυτο οταν τα εφτιαξε με τον πλωριτη αυτος ηταν σκετο τζοβενο.

Δεν ήταν απόφαση. Ήταν τυχαίο. Γιατί πολύ νωρίς η ζωή μου ήταν μπλεγμένη με έναν άνθρωπο που ήταν ήδη παντρεμένος και η γυναίκα του είχε ένα πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας.

dafc7c4a51c55891de8a740bca4bb4d7.jpg


Δυστυχως εμεινε ως δηλωση και καυμος.
 
Ενδοοικογενειακές κόντρες....
Απ' ότι άκουσα σε πρωινή εκπομπή , ο αδελφός της Άντζελας είχε παντρευτεί την αδερφή της Καίτης Γαρμπή αλλά μετά χώρισαν και υπήρξε μάλλον κάποια ένταση.
Για το λόγο αυτό μάλλον παρεξηγήθηκε ( ; ) η Άντζελα με την Καίτη Γαρμπή στο J2US το προηγούμενο Σάββατο 22-10-2022.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα