Βαρυσήμαντες δηλώσεις...

Αφού τους είχε σιχαθεί όλους γιατί δεν έβγαινε στη σύνταξη να πάει και στο σπιτάκι της στο Θεολόγο να καλοπερνάει? Την υποχρέωνε κανείς να συνεχίσει να παίζει? Λεφτά είχε βγάλει αρκετά.
Πως θα ήταν η σταρ ομως
 
Δεν ξέρω για την Βουγιουκλάκη, αλλά υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που η δουλειά τους τρέφει και δεν εννοώ μόνο οικονομικά. Θεωρώ ότι για μερικούς ανθρώπους που έχουν συνηθίσει να δουλεύουν, η δημιουργικότητα και το να είσαι παραγωγικός είναι πολύ σημαντικό και δεν θέλουν να σταματήσουν. Στη δουλειά μου είχα γνωρίσει πολλούς τέτοιους. Στην περίπτωσή της ήταν σίγουρα το σταριλίκι, ήταν φυσικό να ζει μέσα από αυτό, αλλά μπορεί και να μην ήθελε να αποσυρθεί και να ξεκουραστεί.
 
Δεν ξέρω για την Βουγιουκλάκη, αλλά υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που η δουλειά τους τρέφει και δεν εννοώ μόνο οικονομικά. Θεωρώ ότι για μερικούς ανθρώπους που έχουν συνηθίσει να δουλεύουν, η δημιουργικότητα και το να είσαι παραγωγικός είναι πολύ σημαντικό και δεν θέλουν να σταματήσουν. Στη δουλειά μου είχα γνωρίσει πολλούς τέτοιους. Στην περίπτωσή της ήταν σίγουρα το σταριλίκι, ήταν φυσικό να ζει μέσα από αυτό, αλλά μπορεί και να μην ήθελε να αποσυρθεί και να ξεκουραστεί.
Πολύ δύσκολο να το κάνει αυτό κάποιος , είναι εθισμός. Η Μπαρντό είναι από τις λίγες που το κατάφεραν
 
Εννοείς για το σταριλίκι? Γιατί εγώ που δεν είμαι σταρ, δεν μπορώ να σκεφτώ να σταματήσω να δουλεύω. Και τώρα που κάθομαι να ξεκουραστώ λίγο μετά από τόσα χρόνια δουλειάς, έχω ήδη κλείσει δουλειά για την επόμενη σεζόν. Αν δεν είχα κλείσει, θα έψαχνα να βρω τι θα κάνω. Η Μπαρντό μπορεί να αποσύρθηκε αλλά δεν έκατσε σπίτι της, γέμισε τη ζωή της με κάτι που αγαπούσε και την ικανοποιούσε πολύ.
 
Εννοείς για το σταριλίκι? Γιατί εγώ που δεν είμαι σταρ, δεν μπορώ να σκεφτώ να σταματήσω να δουλεύω. Και τώρα που κάθομαι να ξεκουραστώ λίγο μετά από τόσα χρόνια δουλειάς, έχω ήδη κλείσει δουλειά για την επόμενη σεζόν. Αν δεν είχα κλείσει, θα έψαχνα να βρω τι θα κάνω. Η Μπαρντό μπορεί να αποσύρθηκε αλλά δεν έκατσε σπίτι της, γέμισε τη ζωή της με κάτι που αγαπούσε και την ικανοποιούσε πολύ.
Kαθαρα για το σταριλικι μιλάω όχι για κάτι που σε γεμίζει, η συνεχής προβολή και αυτοπροβολή απλά για να γίνεται.
 
Τωρα Σοφια, μη σου το χαλασουμε κιολας, αλλα σιγα τον Γκαρι Κουπερ.
Έλα ντε να τανε ο Μπραντ Πιτ στα νιάτα του να πουμε, γοητευτικός βέβαια ο Πάριος και τραγουδιστής του έρωτα αλλά οκ
 
Του...σφυριξε αργότερα οτι του άρεσε?

Θυμαμαι ενα ειδυλλιο Στεφανου κ Φιόνας...
Ηταν καπου το 1995-1996 με το τραγουδι της Φιόνας Τζαβαρα ΜΗ ΡΩΤΑΣ σε μουσικη Στέφανου Κορκολή...
 
Του...σφυριξε αργότερα οτι του άρεσε?

Θυμαμαι ενα ειδυλλιο Στεφανου κ Φιόνας...
Ηταν καπου το 1995-1996 με το τραγουδι της Φιόνας Τζαβαρα ΜΗ ΡΩΤΑΣ σε μουσικη Στέφανου Κορκολή...
Η Φιόνα Τζαβάρα έχει γεννηθεί στις 23 Ιανουαρίου 1978 οπότε το 1995-1996 ήταν 17-18 ετών.

ΜΗ ΡΩΤΑΣ - ΦΙΟΝΑ ΤΖΑΒΑΡΑ
OFFICIAL VIDEO
ΜΟΥΣΙΚΗ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΟΡΚΟΛΗΣ
ΣΤΙΧΟΙ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ
 
Του...σφυριξε αργότερα οτι του άρεσε?
Όχι αλλά το διάβασε στο εξώφυλλο του περιοδικού. Σε κάθε περίπτερο που πέρναγε ο Κορκολής θα είχε την ευκαιρία να το δει, αποκλείεται να μην το πρόσεχε (έκανα μια πολύ κακή σκέψη σχετικά με την ηλικία της δ. Τζαβάρα όταν έγινε η δήλωση αλλά δεν την γράφω γιατί είναι πολύ κακή)
 
Όχι αλλά το διάβασε στο εξώφυλλο του περιοδικού. Σε κάθε περίπτερο που πέρναγε ο Κορκολής θα είχε την ευκαιρία να το δει, αποκλείεται να μην το πρόσεχε (έκανα μια πολύ κακή σκέψη σχετικά με την ηλικία της δ. Τζαβάρα όταν έγινε η δήλωση αλλά δεν την γράφω γιατί είναι πολύ κακή)
Υπάρχουν τρόποι να περάσεις σχόλια χωρίς να προκαλέσεις. Δεν γνωρίζω την σκέψη σου αλλά μάλλον έχει σχέση με αυτό που γράφω στο σχόλιό μου ότι "Η Φιόνα Τζαβάρα έχει γεννηθεί στις 23 Ιανουαρίου 1978 οπότε το 1995-1996 ήταν 17-18 ετών."
 
Ναι.
Άρα πολύ γριά για τα γούστα του κ. Κορκολή
σας προειδοποίησα ότι ήταν πολύ κακή σκέψη
 
Ναι.
Άρα πολύ γριά για τα γούστα του κ. Κορκολή
σας προειδοποίησα ότι ήταν πολύ κακή σκέψη
Προσωπικά εννοούσα ότι τότε η Φιόνα Τζαβάρα ήταν οριακά ανήλικη και δικαίως οι γονείς της ενοχλήθηκαν. Μπορεί να ήταν κάποια εφηβική επιπολαιότητα ή/και το γεγονός ο Κορκολής τότε έκανε θραύση ιδίως στο νεανικό γυναικείο κοινό . Το σκάνδαλο το οποίο υπονοείς είχε ξεσπάσει αργότερα και τον Κορκολή είχαν "σταυρώσει" τα μέσα. Προσωπικά δεν είχα ασχοληθεί ιδιαιτέρως. Γενικά πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις καλό θα είναι να κρατάμε αποστάσεις γιατί δεν γνωρίζουμε ακριβώς την αλήθεια χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν πρέπει να αγνοούμε κατακριτέες συμπεριφορές. Διαφορετικό όμως είναι να κατακρίνεται η πράξη και διαφορετικό είναι να κατακρίνεται ο άνθρωπος.
 
Πίσω
Μπλουζα