Βοηθεια παρακαλω

Nikol@r@s

Retro Member
Joined
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
174
Αντιδράσεις
2
Λοιπον παιδια εχω ενα site με videogames(δεν χρειαζεται να αναφερω πιο ειναι μην κανουμε και διαφημιση :p ).Εχω αγορασει και του εχω βαλει domain πανω του αλλα το site ειναι του forumotion.Το εχω 9 μηνες και θελω να του κανω μια μικρη αναβαθμιση.Το προβλημα ειναι αυτο:εχω πολλες κατηγοριες π.χ Nintendo news,wii+ds online,wii general talk,dsi general talk και παρομοια για τις αλλες 2 εταιρειες.Θελω να κανω π.χ

Πριν ηταν

nintedno news/wii+dsi online/wii general talk/dsi general talnk>>κατηγοριες μεσα στις θεματικες ενοτητες>>post

Μετα θελω να ειναι ετσι

Nintendo>>nintedno news/wii+dsi online/wii general talk/dsi general talk>>κατηγοριες μεσα στις θεματικες ενοτητες>>post

Αν σας μπερδεψα πειτε το.Οσοι παλι καταλαβαν help.
 
κοιτα δεν ειμαι ειδικος αλλα ενας φιλος μετεφερε ολο του το blog σε αλλο blog site και εκανε το εξης. με ενα RSS προγραμμα κατεβασε ΟΛΑ τα θεματα μαζι με απαντησεις, σχολια κλπ και μετα τα μετεφερε ολα στο καινουριο. ξαναλέω οτι δεν ξερω απο τετοια, απλα σου λεω τι θυμαμαι οτι μου ειπε.

καλη τυχη
 
Το Δικο μου δεν ειναι μπλοκ αλλα site απο τα ελευθερα του forumotion.Σε αυτο εχω βαλλει και domain πανω αλλα το προβλημα δεν ειναι οτι θελω να μετακομισω καπου απλα να διαμορφωσω οπως εγραψα πιο πανω το forum.Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου.Αν ξερει καποιος απο free sites/forumotion ας μου στειλει ή ακομη καλυτερα να μου απαντησει και εδω!
 
Το forumotion δεν είναι forum software το οποίο μπορείς να κατεβάσεις; Οπότε εγκαθιστάς το software στον server (που υποθέτω ότι υποστηρίζει sql), και ανεβάζεις και την database στον server σου. Μετά από τα adminastrtive tools κάνεις ότι αλλαγές θέλεις..
 
XM Kαι αν κανω τις αλλαγες μετα μπορω να το ξαναβαλλω εκει που ηταν πριν ή παραμενει στο νεο server tou?
 
Nikol@r@s είπε:
XM Kαι αν κανω τις αλλαγες μετα μπορω να το ξαναβαλλω εκει που ηταν πριν ή παραμενει στο νεο server tou?
Θέλεις να διατηρήσεις το forum στο forumotion ή να το μεταφέρεις? Δεν καταλαβαίνω..

Πάντως είναι σίγουρο ότι αν διαβάσεις το documentation του λογισμικού θα βρείς πως γίνονται οι αλλαγές που θέλεις να κάνεις.

Επειδή αν αντιλαμβάνομαι καλά μπορεί να μην έχεις αγοράσει χώρο σε server αλλά μόνο domain τότε επικοινώνησε με τον domain provider για το πως μπορείς να δηλώσεις στους DNS ότι το xxxxxx.xxx παραπέμπει στο xxxxxxx.forumotion.com
 
Παιδια μετα απο 3,5 ωρες δουλειας τα καταφερα!Μπορω να βαλλω link να δειτε πως το εκανα ή απαγορευεται?
 
Γιατι να απαγορευεται βρε?
 
Σε ενα αλλο forum με κατηγορισαν για διαφημιση!Anyway ευχαριστω δειτε! :)

http://videogamez.gr/

Αυτο με τις εικονες του Αρκα μπορω να το κανω ή ειναι παρανομο?
 
Είναι παράνομο, εκτός αν πάρεις άδεια από τον Αρκά.
 
χαχαχα αντε βρες τον!Thanks παω να τις βγαλω!Πως σου φανηκε?
 
Πίσω
Μπλουζα