Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

laura ingalls

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
1.277
Η κόμμωση του γαμπρού είναι πολύ πιο επιμελημένη από της νύφης.
Η μόδα της εποχής βλέπεις... Η Κρούσκα πάντως ήταν πολύ ωραία γυναίκα, και εξακολουθεί να είναι δηλαδή, με πολύ ωραίο χαμόγελο.

laura ingalls

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
1.277
Τι εστί παράνυμφος; πρωτη φορά ακούω για άντρα μεγάλο παρανυφάκι. Μήπως εννοούσαν τον κουμπάρο;

elephadas

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
4.004
Μάλλον αυτό διότι το "κουμπάρος" δεν είναι πολύ αρχαιοελληνικό.

Αστείο το νυφικό κι από μέσα το φουρώ. Σαν κρινολίνο μήκους Σανέλ είναι.

marysuz73

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
42
Ο Σεφερλής τσάμπα τα λεφτά για τόσες τούρτες αφού τελικά χώρισαν σύντομα. Η Βίκυ από πάνω πάλι αγνώριστη μου φαίνεται!
Ευτυχώς που το είπες εσύ johnny για τη Βίκυ γιατί αν το έλεγα εγώ πάλι θα με έκραζαν εδώ μέσα..

karapiperim

RetroNuts
Αντιδράσεις
1.663
Α, την πετρουλακη την είχα δει με τις κόρες της πριν λίγα χρόνια στην παραλία.
Φόρεσα το παρεο μου κι έφυγα διακριτικά :) μιλάμε για ΤΟ κορμί

* πλάκα κάνω παιδιά δεν έφυγα, για όλον τον κόσμο είναι η παραλία, σιγά μην έφευγα :cool:

bambinella 100

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
6.653
Σιγα, Χριστινα...Θα πατησεις την ουρα του νυφικου σου. Μονο την ουρα γιατι με το μπροστινο μερος δε διατρεχεις τετοιο κινδυνο.

elephadas

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
4.004
Α, το νυφικό της είναι αυτό? Νόμιζα ότι από το τρακ ξέχασε να το φορέσει και πήγε με το κομπινεζόν.

hannele

RetroMasteR
Αντιδράσεις
1.226
Με παραδοσιακη στολή παντρευτηκε;; :shocked:πρωτότυπο!

bambinella 100

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
6.653
Ποσες φορες παντρευτηκε αυτος ο ανθρωπος;
Ολοι αυτοι που παντρευονται και χωριζουν καθε τρεις και λιγο, εχουν καθολου συναισθηση της ιεροτητας του Μυστηριου η βαριουνται και βρισκουν δουλεια για να περναει η ωρα τους;

elephadas

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
4.004
Άσε που με τόσους γάμους θα έχουν πλημμυρίσει τοστιέρες, καφετιέρες, σίδερα κι άλλα πρωτότυπα γαμήλια δώρα.

Τούρτα είναι αυτό το πανύψηλο ζιγγουράτ δίπλα τους? Μου τρέχουν τα σάλια. Αν την είχα μπροστά μου θα μπορούσα να τη φάω όλη μονοκοπανιάς όπως ο Οβελίξ τ' αγριογούρουνα, και ναι μεν αμέσως μετά θα τα κακάρωνα από υπερβολική δόση ζάχαρης αλλά θα πήγαινα ευτυχισμένος. Προσωπικά, στα γλυκά καλή μεν η ποιότης, καλλίστη δε η ποσότης (βλέπε και τι γράφει ο συντάκτης περί της ζουμπουρλούδικης Ανουσάκη σε διπλανό θέμα), πόσω μάλλον που την ποιότητα της τουρτάκλας δεν τη ξέρουμε αλλά η ποσότης είναι πασιφανής. Εκτός αν ή τούρτα ήταν κούφια και μόλις κοβόταν από μέσα της ξεπεταγόταν δίκην Σαββοπουλικής Καλομοίρας η κυρία Γκερέκου. (Αυτή είχε σειρά ή μεσολάβησε κι άλλη Βοσκοπούλα και μου διαφέυγει?)

elephadas

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
4.004
Ο Κωνσταντάρας είναι δεξιά?

Πάντως μαθαίνουμε πρώτα την κουμπάρα, μετά για τον γαμπρό, αλλά για την πρωταγωνίστρια (τη νύφη) ούτε τ' όνομά της, σαν να ήτανε κομπάρσα.

domniki

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
377
Ευτυχώς που το είπες εσύ johnny για τη Βίκυ γιατί αν το έλεγα εγώ πάλι θα με έκραζαν εδώ μέσα..
Δεν ήξερα για τον γάμο, αλλά είχα ακούσει τα άπειρα για το διαζύγιό τους!
Νομίζω ότι το retromaniax πρέπει να αποκτήσει thread με τίτλο "Διαζύγια Ελλήνων Καλλιτεχνών" :)

Μπλουζα