Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Η κόμμωση του γαμπρού είναι πολύ πιο επιμελημένη από της νύφης.
Η μόδα της εποχής βλέπεις... Η Κρούσκα πάντως ήταν πολύ ωραία γυναίκα, και εξακολουθεί να είναι δηλαδή, με πολύ ωραίο χαμόγελο.
 
Τι εστί παράνυμφος; πρωτη φορά ακούω για άντρα μεγάλο παρανυφάκι. Μήπως εννοούσαν τον κουμπάρο;
 
Μάλλον αυτό διότι το "κουμπάρος" δεν είναι πολύ αρχαιοελληνικό.

Αστείο το νυφικό κι από μέσα το φουρώ. Σαν κρινολίνο μήκους Σανέλ είναι.
 
Ο Σεφερλής τσάμπα τα λεφτά για τόσες τούρτες αφού τελικά χώρισαν σύντομα. Η Βίκυ από πάνω πάλι αγνώριστη μου φαίνεται!
Ευτυχώς που το είπες εσύ johnny για τη Βίκυ γιατί αν το έλεγα εγώ πάλι θα με έκραζαν εδώ μέσα..
 
Α, την πετρουλακη την είχα δει με τις κόρες της πριν λίγα χρόνια στην παραλία.
Φόρεσα το παρεο μου κι έφυγα διακριτικά :) μιλάμε για ΤΟ κορμί

* πλάκα κάνω παιδιά δεν έφυγα, για όλον τον κόσμο είναι η παραλία, σιγά μην έφευγα :cool:
 
Σιγα, Χριστινα...Θα πατησεις την ουρα του νυφικου σου. Μονο την ουρα γιατι με το μπροστινο μερος δε διατρεχεις τετοιο κινδυνο.
 
Α, το νυφικό της είναι αυτό? Νόμιζα ότι από το τρακ ξέχασε να το φορέσει και πήγε με το κομπινεζόν.
 
Ποσες φορες παντρευτηκε αυτος ο ανθρωπος;
Ολοι αυτοι που παντρευονται και χωριζουν καθε τρεις και λιγο, εχουν καθολου συναισθηση της ιεροτητας του Μυστηριου η βαριουνται και βρισκουν δουλεια για να περναει η ωρα τους;
 
Άσε που με τόσους γάμους θα έχουν πλημμυρίσει τοστιέρες, καφετιέρες, σίδερα κι άλλα πρωτότυπα γαμήλια δώρα.

Τούρτα είναι αυτό το πανύψηλο ζιγγουράτ δίπλα τους? Μου τρέχουν τα σάλια. Αν την είχα μπροστά μου θα μπορούσα να τη φάω όλη μονοκοπανιάς όπως ο Οβελίξ τ' αγριογούρουνα, και ναι μεν αμέσως μετά θα τα κακάρωνα από υπερβολική δόση ζάχαρης αλλά θα πήγαινα ευτυχισμένος. Προσωπικά, στα γλυκά καλή μεν η ποιότης, καλλίστη δε η ποσότης (βλέπε και τι γράφει ο συντάκτης περί της ζουμπουρλούδικης Ανουσάκη σε διπλανό θέμα), πόσω μάλλον που την ποιότητα της τουρτάκλας δεν τη ξέρουμε αλλά η ποσότης είναι πασιφανής. Εκτός αν ή τούρτα ήταν κούφια και μόλις κοβόταν από μέσα της ξεπεταγόταν δίκην Σαββοπουλικής Καλομοίρας η κυρία Γκερέκου. (Αυτή είχε σειρά ή μεσολάβησε κι άλλη Βοσκοπούλα και μου διαφέυγει?)
 
Ο Κωνσταντάρας είναι δεξιά?

Πάντως μαθαίνουμε πρώτα την κουμπάρα, μετά για τον γαμπρό, αλλά για την πρωταγωνίστρια (τη νύφη) ούτε τ' όνομά της, σαν να ήτανε κομπάρσα.
 
Ευτυχώς που το είπες εσύ johnny για τη Βίκυ γιατί αν το έλεγα εγώ πάλι θα με έκραζαν εδώ μέσα..
Δεν ήξερα για τον γάμο, αλλά είχα ακούσει τα άπειρα για το διαζύγιό τους!
Νομίζω ότι το retromaniax πρέπει να αποκτήσει thread με τίτλο "Διαζύγια Ελλήνων Καλλιτεχνών" :)
 
Πίσω
Μπλουζα