Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Και μία αναλυτική περιγραφή με φωτογραφίες από τον πρώτο γάμο της Άννας Φόνσου το 1962 εδώ.
 
ARETARA είπε:
Και μία αναλυτική περιγραφή με φωτογραφίες από τον πρώτο γάμο της Άννας Φόνσου το 1962 εδώ.
Ούτε το μυστήριο δεν σεβάστηκε ο κόσμος. Μπάχαλο τον έκαναν τον γάμο... :xm:
 
Ο γάμος έγινε το 1980

 


100.jpg
100.jpg
 
Πρώτη φορά βλέπω τον Καρβέλα με φυσιολογική εμφάνιση... :D
 
RIO είπε:
Πρώτη φορά βλέπω τον Καρβέλα με φυσιολογική εμφάνιση... :D
Εγω παλι βλεπω για πολλοστη φορα το επιθετο της Βισση κακοποιημενο.

Τοσο εξωγηινο τους φαινοταν;
 
bambinella 100 είπε:
Εγω παλι βλεπω για πολλοστη φορα το επιθετο της Βισση κακοποιημενο.Τοσο εξωγηινο τους φαινοταν;
Τουλάχιστον το έβαλαν με δυο σίγμα.... :D
 
Στη δεκαετία του '70 συχνά γραφόταν το όνομά της αγαπημένης τραγουδίστριας με τον εξωφρενικό αυτόν τρόπο (Βίσσυ).
 
Μα έτσι είχε γίνει γνωστή τότε κι έτσι την είχα μάθει. Δεν θυμάμαι αν ήταν Βίσσυ ή Βίσυ, αλλά σίγουρα ήταν με ύψιλον. Μέχρι πρόσφατα μάλιστα θεωρούσα ότι αυτό ήταν το αρχικό της όνομα και ότι στο δρόμο το έκανε "Βίσση" αλλά πριν λίγο καιρό είδα σε άλλο θέμα εδώ μια ταυτότητά της που την έγραφε Βίσση, και δεν νομίζω οι Κυπριακές αρχές να αλλάζουν εύκολα ορθογραφία σε ταυτότητες. Τώρα γιατί την έγραφαν έτσι τότε, ποιος ξέρει. Θέλω να πω, αν ήταν Βίσσυ και κατά λάθος την έγραφαν με ήτα θα ήταν κατανοητό, αλλά το ανάποδο λάθος δεν εξηγείται - γενική σε σκέτο ύψιλον δεν υπάρχει. Άρα πρέπει να υπήρχε λόγος.
 
Πρώτη φορά βλέπω τον Μπάρκουλη χωρίς το περουκίνι...
 
Θα φοβόταν μην του φύγει όπως θα αλλάζανε τα στέφανα.

Αν ο Μπάρκουλης σάπιζε στο ξύλο την Μπαρκούλαινα, η ωραία ιστορία με τη Χρονοπούλου δεν είχε καθόλου πικρό φινάλε. Γλύτωσε το ξύλο η γυναίκα.
 
Αν υποθεσουμε οτι ειχαν βαση αυτα που εχω διαβασει κατα καιρους και δεν ηταν ανυποστατα κουτσομπολια και κακιες, τοτε ειχε βαρυ χερι ο πρωταγωνιστης.

Ουκ ολιγες φορες πληροφορηθηκα τον τροπο με τον οποιον φεροταν στις γυναικες που ειχε κοντα του και παντα ακουγα για πολυ ξυλο.

Αν οντως ηταν ετσι, τις λυπαμαι πολυ τις καημενες γιατι αυτο ειναι κατα τη γνωμη μου το χειροτερο ελαττωμα που μπορει να εχει ενας αντρας.
 
RIO είπε:
Αν και άντρας συμφωνώ απόλυτα...
Καλυτερα να ειναι απιστος, παρα το ξυλο. Τουλαχιστον με την απιστια δεν κινδυνευει η σωματικη ακεραιοτητα η ακομα και η ζωη της γυναικας.
 
Πίσω
Μπλουζα