Γάμοι Ελλήνων καλλιτεχνών

Αηδίασα μιλάμε όχι τόσο για το γλωσσόφιλο όσο για το ποιόν αυτουνού. Αυτός δεν είναι που μερικά χρόνια μετά έφαγε την τακούνα της στη μούρη; Και έβγαινε στα κανάλια ματωμένος και κλαιγάμενος; Πόση ετεροντροπή θυμάμαι είχα νιώσει... Χώρια του πως χειρίζεται τις υποθέσεις του.
 
Αυτος δεν ειναι που ελεγε πως δεν ειναι απλως αριστερος, αλλα τροτσκιστης;
Ρε παιδια, αμα ζουν ετσι οι τροτσκιστες, να γινω κι εγω!
 
Αυτος δεν ειναι που ελεγε πως δεν ειναι απλως αριστερος, αλλα τροτσκιστης;
Ρε παιδια, αμα ζουν ετσι οι τροτσκιστες, να γινω κι εγω!
Ο Ευθύμιος (Μάκης) Τριανταφυλλόπουλος γεννήθηκε στην Θεσσαλονίκη στις 14 Αυγούστου 1954 και είναι γιος του Κωνσταντίνου Τριανταφυλλόπουλου, υποστράτηγου της Χωροφυλακής με καταγωγή από το Λεόντιο Αχαΐας, και της Ευγενίας.
πηγή
 
Για να καταλάβω, αυτό το κείμενο γράφτηκε χρόνια μετά τον γάμο που περιγράφει?
 
Ο Ψινακης γιατι κατεφθασε με ελικοπτερο;
Φοβοταν μη βρει κινηση στο Τρικορφο Φωκιδας;
 
Τολη, οι αντρες δε μιλουν πολυ, στο νου σου να το γραψεις. :)
Θυμάμαι κατά τα μέσα της δεκαετίας του '90 όταν είχαν την διαμάχη στα πρωτοεμφανιζόμενα παράθυρα με το Νίκο Ευ(εισ)αγγελάτο όταν
ελέχθη από τον Τόλη το "Τζούλια δεν είμαι άντρας ;;; "
 
Θυμάμαι κατά τα μέσα της δεκαετίας του '90 όταν είχαν την διαμάχη στα πρωτοεμφανιζόμενα παράθυρα με το Νίκο Ευ(εισ)αγγελάτο όταν
ελέχθη από τον Τόλη το "Τζούλια δεν είμαι άντρας ;;; "
Δεν ηταν δηλαδη σιγουρος και ηθελε επιβεβαιωση;
 
Δεν έχουν κανέναν φιλάνθρωπο γνωστό να τις προστατεύει από το κακό γούστο (και το φόρα μπούστο)?
 
Θυμάμαι κατά τα μέσα της δεκαετίας του '90 όταν είχαν την διαμάχη στα πρωτοεμφανιζόμενα παράθυρα με το Νίκο Ευ(εισ)αγγελάτο όταν
ελέχθη από τον Τόλη το "Τζούλια δεν είμαι άντρας ;;; "
Τελικά δεν ελέχθη ακριβώς έτσι αλλά "...είπε η γυναίκα μου που έζησα μαζί της τόσα χρόνια αν είναι άντρας ο κος Βοσκόπουλος; Είπες αυτό το πράγμα Τζούλια, αν είμαι άντρας ; Το μόνο πράγμα που έχεις μάθει από μένα είναι τι θα πει αντριλίκι..."
Βρήκα και παραθέτω το σχετικό απόσπασμα από το δελτίο ειδήσεων της 6ης Αυγούστου 1995 του παλιού ΣΚΑΪ
με τον Νίκο Ευ(εισ)αγγελάτο (βλ. διάστημα από 17:42-18:11 - έχει τοποθετηθεί κατάλληλη σήμανση ώστε να ξεκινάει στο 17:42) :
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ερώτηση προς τι κυρίες: ρούχα που πιέζουν το στήθος, όπως αυτό της Μενέγως, δεν σας προκαλούν πόνο και δυσφορία;
Πολύ καλή ερώτηση. Δεν έχω απάντηση, γιατί δεν έχω φορέσει ποτέ κάτι τέτοιο.
Βλέποντας τις φωτό, ελάχιστοι γάμοι δεν έχουν καταλήξει σε διαζύγιο!
 
Πίσω
Μπλουζα